reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

ja moge porozmawiac bez awantury uwierz :)


a mam takie pytanie: bylam dzis w biedronce w alejce dla dzieciow i tam jest bebiko 2r po 6 miesiacu z kleikiem ryzowym od razu. czy ono jest bardziej geste i sycace od normalnego bebiko? acha i jak chce zetrzec malemu jablko to ta starta papke na najmniejszych oczkach jeszcze potraktowac blenderem? marchewke tak samo?
 
reklama
Ja karmię swoim mlekiem,ale z butli i strasznie mi brakuje tej bliskości,którą czułam karmiąc cycem. Butelka to zdecydowanie nie identycznie i nie to samo co cyc. Karmiąc samą piersią czułam taką wielką bliskość,zależność...ech. tylko tęsknota i wspomnienia pozostały ;-)

Martusia-jabłko na drobnych oczach i starczy,a marchewkę gotujesz lub najlepiej parujesz i blenderujesz z odrobiną wody z gotowania/parowania i masłem lub oliwą.
 
Ostatnia edycja:
Moja Adolina z racji 4 miesięcy skończonych dostała dziś do posmakowania marchew z ziemniaczkiem, ze słoiczka. Minę miała typu Matka co mi za badziew chcesz wcisnąć! Boże jak mi się jeszcze jeden niejad szykuje, to umrę!!!
oo 017.jpg mina mówi wszystko.
 
axari minka adolinki powalila mnie na kolana :) cudowna. Moj starszak to tez niejad , i jak sobie przypomne te cudawanki co by choc troche zjadl, to mnie serce sie sciska:tak:A jula tez wstreciuch ma do mleka, chociaz zupki ,deserki, jak narazie smakuja:-)



gordusia,ryba oj tak ten cycus w buzi dziecia bezcenny:)moja tez lapke na cyca tak fajnie kladzie ,za bluzke trzyma co by mama nie uciekla,i tak fajnie gladzi ,powolutku cycunia ze az lezka sie w oku kreci;-)
 
my od 3 dni piliśmy kaszkę sinlac - na razie na "rzadko" Krzyś chętnie pił, nie dostał pryszczy, kupki normalnie

Jutro chcę mu dać marchewkę i teraz sie zastanawiam ... W zaleceniach jest napisane zeby do marchewki dodać odrobinę oliwy z oliwek i np manny i teraz pytanie czy na pierwszy raz nie lepiej dać samą marchewkę :confused: i chyba tak zrobię a później będę dodawać hymm :confused:
Przeczytałam jeszcze jedną opinię o podawaniu jabłek i gruszek - że trzeba je właśnie zblenderować i ugotować :confused: dawałyście surowe :confused: Ponoć gotowane na początek najbezpieczniej :confused: Aha no i u mnie na pewno najpierw leci marchewka, marchewka+ ziemniak a dopiero później owoc


I takmyslę że w poniedziałek zadzwonię do przychodni i umówię sie do pediatry w sprawie jedzonka bo ok spróbujemy wszystkiego ale jak wprowadzić dalej staly schemat jedzenia ... bo czytałam ze takie dzieciątka jak nasze to mogą mieć 2 posiłki poza mleczne w ciągu dnia czyli co obiadek w ostaci marchewki i deserek w postaci owoców ? yhhh
 
Ostatnia edycja:
Merlin ja jabłuszko dawałam ze słoiczka bo nie chciałam od surowego zaczynac i marchewke tez słoiczkowa;-) ale mysle ze jak gotujesz marcheweczke to na pierwszy raz sama bez oliwy. Ja robie teraz tak ze ok 13-14 zalezy jak mała spi daje zupke ale ona po jakiejs dłuzszej chwili jeszcze mleczkiem poprawia;-) fakt ze ja zupki nie daje duzo bo niedawno zaczełysmy zupkowac,a owoc daje ok 17 ale to tez pare łyzeczek .
 
cycuś wystarcza aż jest 97 centylu jeśli chodzi o wagę :tak: generalnie sytuacja wygląda tak ze od 25 lutego kończy mi sie macierzyński i staję się bezrobotną po raz pierwszy w życiu :zawstydzona/y: i szukam juz pracy zeby od marca - kwietnia coś zacząć i generalnie mogłabym karmić dalej tylko piersią ale ... wolę sama pierwsze produkty zacząć dawać maluszkowi zanim rozpocznę jakąś pracę po za tym grozi nam żłobek bo może być tak ze nie będzie nas stać na nianię więc też do tego czasu chcę wprowadzić coś w jego dietę - strasznie bym nie chciała aby z piersi przeszedł tylko na mleko modyfikowane wolę aby dostawał już swoje posiłki a mleko modyfikowane było dodatkiem kidy mnie nie będzie a moze uda sie utrzymać karmienie piersią wieczorami, nocą i na śniadanie.
Nie wiem jak sie z tym ogarnąć pierś mu wystarcza on u mnie waży już ponad 8kg przy 68 cm, tej pracy też jeszcze nie mam nie wiem kiedy bedzie i to wszystko jest takie rozsypane że chce chociaż jedzenie mu na spokojnie jakoś unormować coś spróbować żeby wiedzieć jak reaguje zanim go komuś oddam jak bedę szła do jakiejś pracy
 
reklama
Merlin- oliwa/masełko jest po to żeby rozpuściły się w tłuszczu witaminy A,D,E i K i się dobrze przyswoiły. A manna, bo dzieci będące na cycu po 4msc należy zacząć eksponować na gluten. Ech..ja ciągle zapominam manne kupić i w końcu nie zdążę z tą ekspozycją :sorry2:
 
Do góry