reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

reklama
Ja dzis podalam troszke tej kaszki sinlac ja pierdziele jak on wsuwal:szok:dziewczyny normalnie bylam w szoku, dalam mu lyzeczka i 3 bo na pierwszy raz wystarczy ale jaki byl zly... moj Dawid to chyba wszystko bedzie jadl bez problemu...fajnie:-)
 
awersja ja jeszcze się nie orientowałam dokladnie gdzie najtaniej, ale na allegro widziałam te kasze holle po 13 z groszami, na pewno taniej niz np. w sklepach ze zdrową zywnością. jeszcze potem poszukam i może gdzies sie uda taniej jeszcze to zrobie mały zapas :)

Własnie jakies 15 minut temu w radiowej trójce byla audycja z ekspertem ds. żywienia z instytutu matki i dziecka i pani podkreslala jak wazny jest sposob zywienia dzieci do lat 3 - jak bardzo wpływa na późniejsze nawyki żywieniowe i stan zdrowia, skłonność do cukrzycy, otyłości, itd. Prezstrzegała własnie przed cukrem w produktach dla małych dzieci, a cukier producenci przemycaja pod różnymi postaciami :/ sacharoza, syrop glukozowo-fruktozowy, maltodekstryna i inne... Niestety w produktach kierowanych dla najmłodszych jest tego cukru również mnóstwo, od wspomnianych tu dzisiaj kaszek po soczki i jogurty dla dzieci, itd.
Na stronie instytutu matki id ziecka jest nowo opracowany poradnik zywienia dziecka w wieku 1-3 jakby kogos to interesowało :)
 
Ostatnia edycja:
A ja robilam rowniez rozeznanie jesli chodzi o herbatki i soczki dla dzieci i bylam zaskoczona , ze w tym plaskim kraju nic takiego nie moge znalezc. Jest jedynie diksap, czyli wysokoskoncentrowany sok z 7 kg owocow, bez dodatkowego cukru. Kupilam wiec taki oto syrop , bo niestety Adam na sama wode nie byl chetny mimo iz robilam kilka podejsc.

Rozciencza sie 1/7 , w ogole nie jest slodki, wrecz przeciwnie, lekko kwaskowaty, ale co najwazniejsze, ma juz jakis smak i barwe i Adas chetniej pije niz sama wode.

Herbatka HiPP jest dostepna tylko w 1 sieci supermarketow a soczkow prawie w ogole nie ma. Dlaczego? Pani z poradni tlumaczyla wlasnie, ze ze wzgledu na te cukry. Na poczatku troche sie wsciekalam, ze maly wybor, ze nie ma kaszek smakowych, ale moze to i lepiej dla dzieciaczkow. :tak:
 
A powiedzcie mi czy mogę małemu dawać do picia sok/kompot ugotowany z jabłek i po prostu zapasteryzowany w słoikach? Mama mi tego narobiła przed porodem, żebym miała co pić jak będe karmić, no ale mi tego zostało trochę i tak się właśnie zastanawiam...
 
ayni hm ja kupuje soki z gerber ina nich pisze ze maja w składzie tylko owoc i wit C wiec chyba te dla niemowląt to bez cukru są
 
Ciekawa jestem dlaczego TUTAJ > HOLLE KASZKA ORKISZOWA WARSZAWA (2941471881) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. jest napisane, że kaszkę orkiszową można podawać po 4-ym miesiącu, a TUTAJ > Holle , że po 6-ym? Dziwne:eek:

Podobnie jest tu: tu po 4-ym Holle KASZKA OWSIANA BEZMLECZNA 250G BIO (2944029396) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a tu po 6-ym Holle

Nic nie rozumiem:confused2:

W innym kraju inne schematy żywienia, czy co?

-----------------------

A! I jeszcze jedno! Do dziewczyn z IRL! Właśnie zauważyłam, że słoiczki z Cow&Gate i polskie Bobovita mają takie same nakrętki, takie same symbole, np. listek słoiczkach z wazywami, czy jabłuszko na słoiczkach z owocami! Czy słyszałyście, zeby to była jedna i ta sama firma? Tylko tu sie inaczej nazywa?!
 
Ostatnia edycja:
aż poszłam po lekturze Was do kuchni i zobaczyć moja kaszkę i fakt zawiera maltodekstryne

zaś herbatki granulowane to już w ogole dla mnie syf bo na pierwszym miejscu maja glukozę ten dział omijam z daleka bo wiadomo ze na pierwszym miejscu w skladzie umieszcza się składnik którego w produkcie jest najwięcej

jaś dziś zjadł 90 ml mleka, kaszke, sok z jablka wycisniety, sok z gruszki gerber, 100mleka i jest jak na razie spokojniejszy niż dotychczas jak jadł marchew
 
:szok::szok::szok:
no faktycznie
jak dobrze, że was czytam, ja już mam zakupioną jakąś jabłkową i pewnie ją zjemy
ale z chęcią zakupię bezcukrowe

i proszę o linki jak któraś coś będzie zakupowała ;-)

Po ilu dniach od pierwszej np. łyżeczki marchewki Wasze dzieci zjadały już całe słoiczki czyli te 125gram? Ile ten proces trwa? Po jakim czasie dziecko just już gotowe na zjedzenie całego sloiczka?

moja ma rozszerzaną dietę od 27 grudnia
i póki co max pół słoiczka zjadła ;)

zawsze zaczynam coś nowego od 2 łyżeczek

Jak kaszka jest juz z mm nie wolno jej robic na mm tylko na wodzie bo inaczej moze bardzo nerki obciazac ...mozna butla dawac tylko nie za geste i smoczek ten do kaszek:-)

czyli rozumiem, że dodaję mniej kaszki ??;-)

anusienka, ryba dzięki postanowilam ze na razie robimy stop z warzywami, sprobujemy za jakies dwa tygodnie najwyzej bedziemy rozszerzac pozniejszym schematem, skoro mały płacze nawet do 2 w nocy to znaczy ze coś jest nie tak będziemy dawać tylko kaszki bo to było i jest ok ale rano a nie pod wieczór jak do tej pory, sok z jablka, i kupione soki jablkowe i gruszkowe, warzywom stop

jak na razie dziś zjadł 90mleka o 10tej i o 14tej 120kaszki z wyciśniętym sokiem z jabłka i jak na razie nie płacze

no właśnie Tygrysku spokojnie ;)

Mam pytanie do mam podających już kaszkę : podajecie te smakowe? z tego co się zorientowałam to w pl wszystkie kaszki są słodzone (cukrem lub syropem fruktozowym) moim zdaniem całkiem nie potrze
bnie:/ Dlatego myślę o zakupie przez allegro kaszek bez smakowych z Niemiec - tam podobno do produktów dla dzieci poniżej roku nie wolno dodawać cukru. Chciałabym najpierw podawać same a później dodawać owoce świeże lub ze słoiczka ( chociaż na razie Ada nie przepada za owocami woli marchewkę i zupkę jarzynową;)). Chyba któraś z Was pisała o kaszkach Holle. U nas głównie kaszki ryżowe są a tam jaglane, owsiane, pszenne...Może ktoś podpowie którą firmę i jaki rodzaj wybrać? jak nie to pewno kupie kilka różnych i tak zrobię zapas na dłużej;)

też z chęcią się dowiem ;)
 
reklama
Wczoraj mialam przygode z Mackiem. Wcinał jabłko z Hippa. Normalnie zjada mi na raz pol sloiczka, a tutaj otwieral dzioba calego, cieszyl zjadal. zjadl caly sloiczek..... i w tej samej sekundzie go na mnie i siebie zwrocil ;/ Pierwsza mysl, ze cos nie tak z Hippem, ja sama nigdy nie kupuje tej firmy, ten sloiczek dostałam... a tu chyba maz zdiagnozowal problem. Malemu tak zasmakowało, ze zjadl zbyt łapczywie, za duzo i taki efekt :/
Co do kaszek... ja smakowych wogole nie daje. kupuje w sklepach soki/konfitury owocowe bez cukru(u nas jest taki mini sklepik zielarski i tam maja) i robie zwykla kaszke, czy tam gesty kleik i dodaje te owoce.
 
Ostatnia edycja:
Do góry