reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Kupiłam wczoraj Niekapek z TT i jakie było moje zdziwienie kiedy moje dziecko z niego zaczęło normalnie pić:szok::-D:-) Tylko parę łyczków wypiła bo herbatka koperkowa jest blee.. ale dzisiaj próbowałam z woda i poszło 20 ml:shocked2::-)

Mleko dla głodomorków u nas się świetnie sprawdza jak na razie. Wczoraj cały dzień Lenka na mleczku dla głodomorków bez bólów brzuszka. Nocka super mała zasnęła o 20 pobudka na mleko o 2 i 7 spałyśmy do 9:30. Już dawno się tak nie wyspałam
biggrin.gif
Dzisiaj cały dzień spokojna - leży na macie, w huśtawce, w łóżeczku pod karuzelą i grzecznie chodzi spać na drzemki. I zjada po 120ml co 3,5h a nie 60ml-90ml co 2,5-3h
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Palma mleko tu w IRL to Aptamil to samo co Bebilon w PL. nawet takie same opakowania.
Dodam że dzisiaj pomimo bardzo hałaśliwej wigilii moje dziecko spało spokojnie do 9:08 z dwiema pobudkami:-D
 
Artur dzisiaj zjadł swoją pierwszą zupkę:-) marchewka + ziemniaczek nie miałam kleiku więc z tego wywar zrobiłam i oliwy pół łyżeczki dodałam i całkiem całkiem wyszło:tak: No ale jak Artur pierwszy raz do buźki wziął to zaraz wypluł, potem już lepiej poszło ;-)NIestety zupką sobie nie pojadł bo zaraz flachę wydoił 150 ml
 
no to ja mam nielada zamieszanie z tym jedzeniem
wiem, że nic nie wiem


dziś pierwszy posiłek marcheweczka. Dziecko moje strasznie się krzywiło, ale troszkę zjadło. No i słoiczek dałam do lodówki, bo można 48h przechowywać i mam pytanie czy jak będę nast raz podawać to podgrzewać cały słoik??? jeżeli podaję z 2 łyżeczki. Kolejny dylemat to taki, że mam kleik ryżowy, kaszkę kukurydzianą i ryżową. Co jako następne podać? Ile tego podać? Jak podawać? I czy w ogóle podawać narazie jak moje dziecię zjada 3-4 razy po 150 mm.



 
Ja podpisuję się pod postem dolores, mam te same pytania , plus jeszcze kupiłam małej kaszkę mleczno - ryżową bananową. Tylko, ze małą ma mleko hipoalergiczne ( niby miała skaze ) i teraz nie wiem czy mogę jej podac tą kaszkę . I wohgóle co mam jej dac kaszkę, kleik ryżowy, kleik kukurydziany ? czy co ????????? bo ja juz nic kuzwa nie wiem z tego żywienia :wściekła/y:

dolores - co do podgrzewania, to ja trzymam słoiczek dwa dni w lkodówce, znaczy sie te 48h no i za każdym razem jak daję małej to podgrzewam lekko słoiczek w mikroweli. Dolores nie mam czasu pisac na priva ( forgive me ) z tej "Pani" (piszę szyfrem;-)) niestety nici, do nas juz tez nie przyjdzie, bo ma z tego powodu jakies problemy w pracy. Włąśnie do niej dzwoniłam.

pozdrawiam :-)
 
Dolores ja za kazdym razem brałam do miseczki te 3 lyzeczki i tylko je podgrzewalam, w podgrzewaczu. Raz jak bylam w gosciach to podgrzalam w misce goracej wody bynajmniej calego sloiczka ja nie podrzewam:-)

A moj to sie zajadal:-Da jak mu nie dalam to potrafil plakac mimo tego,że jeszcze tak nie umie polykac to az sie trzas:-Dtakze wydaje mi sie,że moj bedzie lubil inne jedzonko niz mleczko:-)
 
Jak dziecko nie zjada całego słoiczka jeszcze na raz to powinno się wyłożyć na jakiś tależyk te 2-3 łyżeczki i je podawać po podgrzaniu dziecku. Nie podajemy prosto ze słoiczka bo na łyżeczce jest ślina maluszka i po odstawieniu do lodówki gromadzą się w słoiczku bakteria
 
Ah te bakterie :shocked2: moja babcia podawała mleko wujkowi prosto z cyca od krowy do chełmu niemieckiego, jak przed niemcami uciekali, nie miał skazy białkowej, skóry atopowej , ani niczego złego jak do tej pory , a lat ma prawie 70 ..... no , ale dzis są czystsze czasy ......... ;-) nie mówie, żeby w chełmie dziecku mleko podawac, no ale ............ a zresztą każdy robi jak uważa :)));-):tak::-D
 
reklama
Ja uważam,ze co za sterylnie to niezdrowo. Owszem trzymam się zasady,że jedzonka- czy to mleka, czy zupki-nie grzeje się dwa razy, ale nie wygotowuję co chwila smoczków, butelek i gryzaków....trochę bakterii jeszcze nikomu nie zaszkodziło :evil:
 
Do góry