reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

doradzcie mi proszę :)

chce małej zacząć zagęszczcac mleko, bo je co 2h 90 ml, kupiłam bezglutenowy kleik ryżowy i kaszkę kukurydzianą i pytanko czym zagęszczać mam ? Koleznka doradziła mi bym zageszczała kukurydzianą kaszką, bo po kleiku są zaparcia ???????????? co Wy na to ????????????
 
reklama
Palma ja zagęszczam jak napisałam wyżej żeby nie ulewała. Jeśli chcesz żeby dłużej spała albo większe przerwy miedzy posiłkami były to lepiej chyba kupić mleko dla głodomorków (one mają więcej kazeiny to białko które się bardzo wolno trawi i przez to dzieć jest dłużej najedzony) niż zapychać kleikiem albo kaszką
 
palma ja kupiłam mleczko dla głodomorków humana 1 plus, i powiem ci, ze maly mi śpi pięknie w nocy, ale w dzien tez chce jeść co 2 godziny. i je po 150. jak spi to okej, nie budzi się, a jak jest aktywny to co 2 godziny, co 2,5. 3 nie wytrzyma, a gdzie tam.

co do kubka niekapka to takie trochę gadanie, że od 6 miesiaca zycia. samo dziecko decuduje. Moja była wcześniaczka i się dławiła jak nie wiem. z lovi był najlepszy, ale nie umiała pociągnąć. zaczeła gdzieś dopiero około 8 miesiąca. a powiem wam, ze kaszki z łyżeczki nie zje, tylko wieczorem butla i odlot. i nie zamierzam jej tego zabierac, bo ona to uwielbia. o zęby się nie martwię narazie, bo szorujemy i ma piękne bialuśkie. a nie zapowiada się, zeby chciała oddać butle. z niekapka zrezygnowałam szybko i mała zaczęła pić z bidonu aventa. rewelacja ;)


palma chyba pytałaś o zagęszczanie. jest kleik kukurydziany (nie kaszka, tylko kleik, z nestle chyba) i po nim nie ma zaparc. Moja na tm była, potem na kleiku. i myslę, ze Gutkowi tez zaczne od kleiku. zobaczymy ;)
 
Hej dziewczynki z zagęszczaniem mleczka nie pomogę, ale co do kubków to Wojtek miał TT i ładnie sobie pił, ale to właściwie na spacerach do wózka mu dawałam, bo w domu to cyc :-D jego ulubiony napój. Taki kubek: Tommee Tippee Pierwszy kubek niekapek 6m+0%BPA (2863716034) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Musiał się nuczyć z niego pić bo tam trzeba ciągnąć (a z butelki nie umiał), ale końcówka jest miękka więc butelkowe dzieci napewno szybko załapią...
Teraz mamy taki kubek i jest mego wygodny w domu bo Młody chodzi sobie wszędzie z nim i nie rozlewa :-) Lovi KUBEK 360 ACTIVE 350 ml MIX KOLORÓW (2872365635) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. A tak to pije już ze wszystkiego, nawet z butelki...aha i przeważnie wodę ale lubi te smakowe...

Future Wojtek tez przed snem musi kasze z butli wydoić bo nie pójdzie spać inaczej, a nauczył się pić z butelki jak miał 18 miesięcy...jak mu cyca odstawiłam, ale jakoś się tym nie stresuję...przyjdzie czas, że sam nie zechce...
 
Ostatnia edycja:
Bebe mój Kaci ma prawie 6 lat, a wieczorem flacha mleka musi być:-D A zęby moje dzieci takie mają piękne, jak perełki. Z niekapków moje dzieci nie chciały pić. A jak z tą kaszką owocową, dawał ktosik do picia?
 
ja też z niekapka spróbuję wcześniej, tak mi doradzała znajoma mamuśka i u niej ładnie poszło (ponoć najbardziej dzieci lubią niekapki z lovi i tt) zobaczymy jak będzie u nas ale spróbować nie zaszkodzi
 
reklama
kasieq future risia - danke za odpowiedz :tak:;-), zaczne wiec od kleiku kukurydzianego,no mi to mleczko dla głodomorków raczej nic nie da, bo ona w nocy idzie spac o 18 po zjedzeniu 90 ml MM, nastepnie spi do 24 zjada zas 90 ml , potem ok 6 - 90 ml, tak juz wstaje i jedzie cały dzien na 90 ml co 2h, wiecej naraz zjesc nie potrafi,a praktycznie po 1,5h jest juz głodna .... :rofl2:
 
Do góry