reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Mell mój też pochlania. Mógł by non stop jeść. On po prostu kocha jedzenie. Może zjeść 190 mleka i zobaczyć mnie z czyms i wołać znów że chce co tam mam. A wszystko odkąd się rozkrecil blw.

Pare potraw dajemy już od siebie z talerza np kuskus z warzywami i miesem, zupy, makaron z sosem bolognese, często z mielonym ale nie zawsze. Wszystko co zdrowsze. Przyprawy mu nie przeszkaszaja i staram sie nie solic w ogole.albo tylko troszkę na cały gar. W końcu zrobiliśmy krolika i jest przepyszny... jeny.. mniam.

Generalnie odpadlo mi przygotowanie posiłków dla niego. Jablko je z raczki pokrojone z cwiartek na połówki takie polksiezyce. Jest coraz lepiej. Dziecko wymaga tylko gruntownego umycia i jest ok.

A kanapeczki z czym dajecie? Z samym maselkiem? Ja daje z appelstroop nie wiem jak to nazwać jakby marmolada tyle ze nie sa slodkie specjalne dla dzieci i od czasu do czasu serek topiony kids z mala zawartością tłuszczylu.
 
reklama
Ayni ja młodej daje 1/4 bułki bez niczego tylko żeby pomemlała bo ona raczej do niejadków należy :/ ciężko mi jej wcisnąć obiadek a o owocach to chyba już mogę zapomnieć :/
ach zazdroszczę wam że wasze maluchy tak chętnie jedza
 
no to posypia się gromy ale trudno mama i tata tez chcą czasem zjeść jak ludzie przy stole ,wiec mąż zrobił dziś pizze a córeczka dostała taka :-)
2013-05-15 12.30.56.jpg
kanapeczki jemy narazie z masełkiem właśnie nie mam pomysłu co mogłaby jeść na ta kanapkę , bo chyba na wędlinę za wcześnie
 

Załączniki

  • 2013-05-15 12.30.56.jpg
    2013-05-15 12.30.56.jpg
    31,2 KB · Wyświetleń: 46
Verita mój Mały je tak:
6.00 - cyc
9.00 - kaszka na 120ml MM
12.00 - obiadek
15.00 - cyc
18.00 - deserek ze słoiczka 130g + biszkopt
po 20.00 - cycy do spania
ok. 24 i ok. 3 znów cyc.
Czasami mamy tak nawet godzinny poślizg czasowy między tym co podałam. No i czasem wiadomo coś skubnie od nas albo zje chrupka czy biszkopta.
A powiedz Verita czy ona Ci pije mleko z cyca jak dajesz jej zaraz po śniadanku czy kolacji, czy raczej tylko mymla? Bo jak ja bym mojemu dała to też pewnie by sobie pomymlał, więc daje tylko raz jako posiłek, choć i tak czasem pije tylko 3 minutki więc raczej głodny nie jest. Acha i do tego co napisałam jeszcze Mały pije wodę, ok. 200-300ml na dzień.

ło matko mój co najwyżej 100ml płynów na dzień a czasem to tylko 40ml :-(
z raczki nic nie chce, nawet chrupek jest bleeeeee więc u mnie blw nie przejdzie :no:
jak mu daje obiadek i jest za gęsty to sie krztusi i wypluwa :eek:
zrobiłam zapas zupko-obiadków: brokółowa, kalafiorowa, buraczana i marchewkowa :tak:
 
Verita mój Mały je tak:
6.00 - cyc
9.00 - kaszka na 120ml MM
12.00 - obiadek
15.00 - cyc
18.00 - deserek ze słoiczka 130g + biszkopt
po 20.00 - cycy do spania
ok. 24 i ok. 3 znów cyc.
Czasami mamy tak nawet godzinny poślizg czasowy między tym co podałam. No i czasem wiadomo coś skubnie od nas albo zje chrupka czy biszkopta.
A powiedz Verita czy ona Ci pije mleko z cyca jak dajesz jej zaraz po śniadanku czy kolacji, czy raczej tylko mymla? Bo jak ja bym mojemu dała to też pewnie by sobie pomymlał, więc daje tylko raz jako posiłek, choć i tak czasem pije tylko 3 minutki więc raczej głodny nie jest. Acha i do tego co napisałam jeszcze Mały pije wodę, ok. 200-300ml na dzień.

Ona musi dijesc po kazdym posilkiem mlekiem z piersi bo jest glodna. A je tak na poczatku otwiera buzie po kilkunastu lyzeczach zaczyna sie krecic i poplakiwac ze nie chce ale wciaz otwiera buzie. czyli je i placze ze tego nie chce. czasem dam jej w zamiane srodek z bulki to doje ale zawsze popija cycem . I najwazniejsze nie pije nic zadnej wody, soku,czy innych plynow, nie chce.:no:
 
verita ale jak popija cycuszkie to pic nic innego nie musi...

Moja tez dziwnie je,je nagle placz , ale dziob dalej otwiera i chce jesc ...a jak cos jemy to tylko mieli buzka , co by jej dac :)
 
Verita właśnie to samo chciałam napisać. Skoro popija Twoim mlekiem to ok, gorzej jakby nic nie piła. Może jak będą upały, to przekona się do wody gdy będzie spragniona. Mój Mały też lubi jeść to co my i zawsze się domaga, muszę mu dać choć spróbować - choć czasem to nie wystarczy. A mała kluska z niego, bo waży ok. 10kg:szok:
 
Nie wiem czy mam się martwić czy nie bo jak czytam ile wasze maluszki ważą 10kg, 12kg :szok: to moja chyba za mało jednak je :/ Lena waży 8 500g
 
reklama
a ja nie wiem, ostatnio tzn 15.4 7850g. a jemy różnie: najczęściej to jest tak (zacznę od kolacji):
między 20 a 22 - 210ml mleko (bez kaszki bo potem ból brzucha)
między 4 a 6 - 210ml mleko (zdarza się że bez mleka ale nie tak często)
około 11 - 210ml mleko
14,15 - obiadek pół lub 3/4 dużego słoika
17,18 - deser owoce cały mały słoik lub pół dużego zdarzy się też cały
no i 20,20:30 mleko 210 ml i lulu

w międzyczasie jakiś chrup, biszkopt, chrupki chlebek no i picie (herbatka, soczek) w porywach nawet do 500ml
 
Do góry