reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

Ciesze się dziewczyny trochę mnie uspokoiłyście bo w porównaniu z dziećmi w jej wieku to Ala je za dwóch :-) a pochwale się nieskromnie ze noce przesypia od 5 miesiąca cale :-)ale coś za coś zasypia 19:30-20 ale już o 6 wstaje :-(
 
reklama
anmika żeby kupki były lżejsze:
-ciepła woda, herbatka na trawienie (jak nie chce z butli spróbuj łyżeczką)
-jabłko lub śliwka (bez innych owoców)
-brokuły,
-probiotyki, na stosuję Biogaje (ale na działanie trzeba poczekać kilka dni)
-odstaw kaszkę (Lena ma problemy jak zje)
Mam nadzieję że coś pomoże :tak::-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
anmika również polecam śliwkę, tez męczylsmy sie kilka dni robił twarde bobki śliwka pomogła. Zrobił 3 jednego dnia Polcam zatem!
 
Na mojego Małego najlepiej działa jogurcik( są takie po 6 miesiącu z nestle bodajże), jak zje na podwieczorek to następnego dnia rano jest kupka na 100%.
 
Dzięki za porady. Wczoraj Mały wycisnął trochę (mogłam wysypywać z pieluchy) i dziś też - sorki że tak obrazowo:laugh2:.
Dałam mu wczoraj na podwieczorej samo jabłko ze słoiczka. Dziś na śniadanie zjadł chlebek razowy. Zobaczymy.
Jogurta raczej nie mogę dawać, bo pani doktor twierdzi, że Mały ma skazę.
Idę bo ryczy, spać nie chce
 
napiszcie czy moje dziecko dobrze je? rano kleik ryzowy czesm z owockami w srodku (lyzeczk lub 2) potem cyc do spania ok 12-13 obiadek tak pol duzego sloiczka, cyc, potem wciskam jej jakies owocki,ok 4 i pod wieczor ok 8 jakis kleik, budyn, czy inna kaszka. Oczywiscie cyc i w nocy cyc co te 2-3 godziny czeme mniej czasem wiecej . Mam pytanie czy nie za czesto ja karmie??
 
Verita mój Mały je tak:
6.00 - cyc
9.00 - kaszka na 120ml MM
12.00 - obiadek
15.00 - cyc
18.00 - deserek ze słoiczka 130g + biszkopt
po 20.00 - cycy do spania
ok. 24 i ok. 3 znów cyc.
Czasami mamy tak nawet godzinny poślizg czasowy między tym co podałam. No i czasem wiadomo coś skubnie od nas albo zje chrupka czy biszkopta.
A powiedz Verita czy ona Ci pije mleko z cyca jak dajesz jej zaraz po śniadanku czy kolacji, czy raczej tylko mymla? Bo jak ja bym mojemu dała to też pewnie by sobie pomymlał, więc daje tylko raz jako posiłek, choć i tak czasem pije tylko 3 minutki więc raczej głodny nie jest. Acha i do tego co napisałam jeszcze Mały pije wodę, ok. 200-300ml na dzień.
 
reklama
Do góry