reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

my dziś próbowaliśmy marchewki, ale dałam za dużo oliwy i takie mdłe wyszło a już było tak fajnie, no, ale i tak młody lepiej jadł niż brokuła, przynajmniej dziób otwierał, zjadł z 2 łyżeczki i basta
też będę musiała pomyśleć o jakimś podgrzewaczu-mam taki do butelek z miseczką, ale jak zdejmę to się robi zimne i może przez to młody nie chce jeść :confused: miałam jeszcze w planach wypróbować sok jabłkowo-marchwiowy bo te 2 rzeczy mamy już przetestowane, ale młody usnął :tak:
 
reklama
Dziwna ta lekarka. Marchew i jablka to jedne z pierwszych dań nigdy nie slyszalam żeby uczulaly. Natomiast truskawki, kiwi i pomarańcze jak najbardziej.
Każdy lekarz na jakąś swoją teorię która zwala z nóg :confused:
 
tak sobie czytam przewodnik po produktach z Hippa i mnie zaciekawily ich dania i chyba niuniowi zamowie po pare z deserku i obiadku i zobaczymy. co do jablka i marchewki: kiedys Merlin albo Gorgusia pisala ze jablko ma alergenow sporo ale wlasnie tez sie troche zdziwilam jak mi to lekarka powiedziala. grunt ze Oliwierkowi nic nie bylo po nich :)

wyczytalam tez ze najczestsze alergeny to: mleko i przetwory mleczne, gluten, czekolada, ryba, owoce cytrusowe, jaja - ale to pewnie wiecie juz...

jestem dumna z syna, zjadl ponad pol sloiczka marchwi z ziemniaczkami i jadl tak naprawde otwieral dzioba szeroko :) jutro deserek - banany z jagodami.
 
Słoiczki z owocami Hippa są super- bardzo smaczne! A jabłka z malinami i kleikiem ryżowym wymiatają :tak:

Kacper dostał od babci tuszkę królika. Jutro muszę go poporcjować i ruszamy z jedzeniem trusi. Póki co hitem jest burakowa- mi też bardzo smakuje:tak:
Bardzo Kacowi kaszka jaglana smakuje i chyba dobrze działa na jego brzuszek.
 
reklama
Ja daje mało kiedy słoiczka, ale na wyjazd wzięłam, bo nie miałam jak gotować i właśnie hippa jadł ze smakiem.

Jutro zrobię jabłko z odrobiną bananka... ciekawe czy podpasuje.
 
Do góry