reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mleko, papki i kanapki, czyli nowe pokarmy w diecie maluszkow :-)

monaliza ja daje uparowane i zmiksowane,surowe tez dawalam takie skrobane na lyzeczke:tak:

Mloda wciagnela 200 g zupki, i juz produkuje coscik w pampersa:-D
 
reklama
Tak nie do końca ta lekarka nie mądra, bo zależy co autor słów miał na myśli, jabłka mogą uczulać, gdy robi ktoś sam, jabłka są pryskane i te opryski niestety uczulają.

Izuś85 - jak najbardziej kleik na mm i owocki różne różniaste możesz dawać.

a mogę zrobić kleik kukurydziany na mm i dolać soku marchwiowo-jabłkowego :confused: próbowałam dziś dać sam ten sok z Hippa, ale młody przez smoczek nie chciał pić, łyżeczką tez nie krzywił się i wypluwał :no:
a jak potem dałam mu gotowana marchew+seler+pietruszka+ziemniak to wszamał 2 łyżeczki :tak: najwięcej było marchewki reszta to tak ociupinke bo wiem,że powinnam po 1 warzywku próbować :zawstydzona/y:

jutro chcę mu dać banana, ale nie wiem czy dać surowy podziabany czy ugotować i podziabać (na takie ilości to mi się blendera nie opłaca używać) ;-)
 
A jak dajecie jablko swoje to surowe zmiksowane czy gotowane i zmiksowane?
I takie i takie.

Tu jest prosty przepis
Kalafiorowa z króliczkiem (po 7 miesiącu) | Jedzonko Malucha
Tylko marchew musisz pominąć, a za to np. brokuł. Zresztą, tak jak Lilijanna mówi, wszystko co już je to możesz dodać.

edit: Na tej stronie jest w ogóle dużo fajnych przepisów z podziałem na wiek dziecka - w zakładce "szef kuchni poleca". Zastanawiałam się czy nie umieścić tego w książce kucharskiej maluchów, ale nie wiem czy mogę, bo to nie moje przepisy.
Schemat żywienia | Jedzonko Malucha
No pewnie, że wstawiaj.

a mogę zrobić kleik kukurydziany na mm i dolać soku marchwiowo-jabłkowego :confused: próbowałam dziś dać sam ten sok z Hippa, ale młody przez smoczek nie chciał pić, łyżeczką tez nie krzywił się i wypluwał :no:
a jak potem dałam mu gotowana marchew+seler+pietruszka+ziemniak to wszamał 2 łyżeczki :tak: najwięcej było marchewki reszta to tak ociupinke bo wiem,że powinnam po 1 warzywku próbować :zawstydzona/y:

jutro chcę mu dać banana, ale nie wiem czy dać surowy podziabany czy ugotować i podziabać (na takie ilości to mi się blendera nie opłaca używać) ;-)
Możesz tak z tym kleikiem. CO do podawania po kolei składników to ja też nie zawsze dawałam poedynczo, najczęściej wprowadzałam dwa składniki naraz. Są ludzie co nie bawią się z wprowadzaniem glutenu po trochu, tylko wprowadzają i też się nic nie dzieje.

a w kwestii kaszy manny to ja zamierzam na początek dawać taki słoiczek Hippa z serii na dobranoc-kasza manna waniliowa :tak:
Ja daję zwykłą kaszkę dla dorosłych.
 
A ja dziś na kolację zrobiłam kleik kukurydziany na mm i dodałam troszkę gruszek ze słoiczka, jak nie uczuli to jutro dam więcej, bo małej smakowało.
 
stokrotka.af - czego nie wiesz co z tym bananem?
Izuś85 - super, że smakowało.

U nas dzisiaj była marchewka z jabłuszkiem i winogronami, a na jutro rozmrażają się malinki. ;-)
 
reklama
stokrotka.af - czego nie wiesz co z tym bananem?
Izuś85 - super, że smakowało.

U nas dzisiaj była marchewka z jabłuszkiem i winogronami, a na jutro rozmrażają się malinki. ;-)

czy dawać surowy czy gotować :confused:
i czy mogę jednego dnia podać i kaszkę i kleik:confused: bo na opakowaniu kleiku piszą,że reszta ma być innych posiłków :confused: a najgorzej,że ten kleik trzeba łyżeczką podawać a mój junior nie przepada za tym sposobem jedzenia :-(
 
Do góry