reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Męski problem

Tak obserwuje tematy na forum i się zastanawiam dlaczego nie porusza się tematu badania męża? Mój lekarz mi ostatnio oświadczył, że tutaj problem może tkwić 50/50, a podobno badanie faceta opiera się na mniejszej liczbie badań.

P.S. My staramy się o dzidziusa od ponad roku, więc teraz zaczynają się wszystkie badania... Pozdrawiam wszystkie staraczki;-)
 
reklama
Sluchajcie moj facet kiedys mi wspominal ze mial operacje na jaderko jak byl maly bo mu uciekalo w kanaliki,teraz ma jedno mniejsze czy przez to mozna byc bezplodnym???
 
Dziewczyny tak Was trochę podczytuję i chciałam coś napisać bo sama jeszcze niedawno należałam do "staraczek":-) wiki1984 też Ci radzę, żeby Twój partner przebadał nasienie bo takie badanie sporo wyjaśnia a ta sprawa z mniejszym jądrem niczego jeszcze nie orzeka:-) mój Mąż jako dziecko miał wędrujące jąderko, sprawa została zaniedbana i teraz ma funkcjonujące jedno jądro a to drugie wcale nie zeszło do worka mosznowego (chyba tak to się nazywa;-)) tylko zostało gdzieś w środku i wcale nie pracuję - po kilku badaniach lekarz orzekł, że to nie jest sprawa przegrana bo z jednym jądrem tak jak z jednym jajnikiem można zostać rodzicami:laugh2: i tak po niełatwych dwóch latach starań w lipcu będziemy szczęśliwymi rodzicami:laugh2: wiem,że teraz mi to łatwo powiedzieć, ale trzeba mieć nadzieję bo inaczej można oszaleć:tak: życzę Wszystkim Staraczkom powodzenia i wiary w to, że w końcu nadejdzie taki moment że przytulicie do serca swoje Ukochane Maleństwa:-)
 
Witam!

Czy możecie mi powiedzieć czy wyniki nasienia mojego męża są dobre czy złe?

Objętość: 4,2 ml
ph: 7,5
Barwa biała
upłynnienie całkowite po 30 minutach
zmętnienie dostateczne, zapach swoisty
Preparat bezpośredni:
60% plemników wykazuje ruch postępowy żwawy
20% plemników wykazuje ruch oscylacyjny
10% plemników wykazuje nieprawidłową budową ( gł. w zakresie główki)
Nabłonki płaskie pojedyncze
Leukocyty 1-2 wpw
Erytrocyty świeże 3-4 wpw
Ilość 27.500.000/ 1 ml

Znacie się?? Co myślicie?? Patrzyliśmy na necie, niby wychodzi, że oki, ale może źle patrzymy?? Nie współżyliśmy 11 dni przed badanie,, bo oczekiwanie na okres, potem niby okres, potem czekaliśmy na badanie, czy to może mieć wpływ?? Czy jak krótszy okres nie współżycia to lepiej czy gorzej??

Pomóżcie:zawstydzona/y:
 
Nasz lekarz , zleca badanie po 3-5 dniach bez przytulanek.za dlugo tez nie za dobrze bo sa zbyt :odstane: .
A co lekarz na wyniki?
polecam ci strone Nasz bocian wpisz tam wyniki a ekspert napisze co o nich sadzi biorac pod uwage okres bez przytulanek.
 
Oba badania zostaly wykonane po 3 dniach abstynencji.
Podalam po angielsku, gdyz takie otrzymalalismy od lekarza.dodam , ze zajmuje sie tu tym zwykly ogolny lekarz , ktory wprost przyznal , ze nie zna sie na tym zabardzo , a do kliniki nie moze nas skierowac bo mamy juz jedno dziecko ( 2 letnie).w 2004 mialam ciaze obumarla.

21.04.2008.
--------MICROSCOPY RESULTS---------
Semen Appearance : Viscous
Semen Volume : 5.0 ml
Semen pH : 8.0
Round cells : 3 per h.p.f.
Red cells : <1 per h.p.f.
Sperm count : 12.2 million
Dead count : 34%
Rapid motility : 47% Sluggish motile : 4%
Non-progressive : 10% Immotile : 39%
Normal sperms : 10% Tot. Abnormals : 90%
Head defect : 72% Neck/Miedpiece def : 14%
Tail defect : 4% Cytoplastic Droplet : 0%
Sperm migration test : Unsuitable specimen



16.05.2008.
--------MICROSCOPY RESULTS---------
Semen Appearance : Slightly Viscous
Semen Volume : 5.0 ml
Semen pH : 8.0
Round cells : 4 per h.p.f.
Red cells : <1 per h.p.f.
Sperm count : 36.1 million
Dead count : 22%
Rapid motility : 58% Sluggish motile : 4%
Non-progressive : 3% Immotile : 35%
Normal sperms : 10% Tot. Abnormals : 90%
Head defect : 43% Neck/Miedpiece def : 40%
Tail defect : 7% Cytoplastic Droplet : 0%
Sperm migration test : 14.5 million


od miesiaca podaje mezowi Mace , witaminy i mineraly , oraz inne dodatkowe np. L- arginine , l-kreatynine itd.
 
reklama
kiciara jest androlog w gdańsku na beniowskiego dr Rogoza on jest też ginem

słyszałam bardzo niepochlebne opinie na jego temat:baffled:

Lila, wynik całkiem niezły, chociaz faktycznie troszke za długa przerwa, max powinno być 6-7 dni, a min 4 dni. ale ilosciowo jest nie źle, żywych i ruchliwych też sporo, więc szanse są ogromne. bo potrzebnu jest i tak ten jedyny z pośród milionów ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry