reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych pociech :)

Mamo Stacha no bardzo śmieszne z ta pierwsza pomocą:-D:-D:-D

Ale tak na poważnie....rano zjada kaszkę...a potem jak my jemy śniadanie to dostaje troche chlebka...ale jak najbardziej rozdrobnionego:dry:
Na prawdę to jest moja obsesja...że dziecko zacznie się dusić i ja nie bedę mogła mu pomóc:baffled:
Ale oprócz trenowania gryzienia to przeciez chyba nie jest źle że tyle mlecznych posiłków ma, nie?
Ale od jutra próbujemy chlebek....bo zbankrutuje na kaszkach:-D

Trzymamy kciuki za odwage;-)tylko nie rezygnuj przy pierwszym odkasłaniu:-D;-)

Co do danonkow to ja tez jestem zdziwiona ze w złobku takie dawaja:szok:one sa chyba od 3 roku...
 
reklama
Co do Danonków...to powiedzcie mi czy lepsze są normalne jogurty owocowe? Bo cos chciałabym Tomkowi dawać np na drugie sniadanie! Wiem że najlepsze jogurty naturalne z dodatkiem owoców...ale jak ja nie mam tych owoców to czy moge dać jogurt owocowy?
 
Możesz dać jogurt naturalny, najzwyklejszy. Ja myślałam, że Franek się skrzywi (ja jadam smakowe), ale wcina aż się uszy trzęsą.
Możesz też dorzucić owoce ze słoiczka. Jest też jogurt naturalny ze zbożami (danone), ale on zawiera trochę cukru, ja je lubię, gdyby Franek nie chciał naturalnego to dałabym ten.
 
My z nabiałem raz spróbowaliśmy, dałam odrobinkę jogurtu naturalnego, jak na razie wszystko ok.

A co do danonków to nie sa odpowiednie dla naszych dzieci, zawierają zbyt dużo wit d i wapnia. To jest duża porcja tych składników skumulowana w małym serku. Nawet dla trzylatka zalecana dawka to 3-4 serki tygodniowo.
Lepiej podać jakiś inny serek typu bakuś itp. Dobre sa serki darek z mlekowity, takie zwykłe waniliowe:-)
Można zrobić chudy twarożek z jogurtem, jogurt z owocami, wymieszać banan, jabłko:-) mój ostatnio zajadał sie kiwi.
 
ooo to i ja zaczne dawać jogurcik naturalny ,bo jak narazie dawałam tylko te specjalne dla dzieci hippa..
 
Kiwi to cytrus? Bo mam w domu i też chciałam dać, ale moja pediatra upiera się, że cytrusy po roku.
Oczywiście gdy my jedliśmy to dałam Frankowi spróbować pomarańczę, wysypki nie było. Czy cytrusy można wprowadzać tak późno ze względu na alergię czy z jakichś innych powodów?
 
Co do Danonków...to powiedzcie mi czy lepsze są normalne jogurty owocowe? Bo cos chciałabym Tomkowi dawać np na drugie sniadanie! Wiem że najlepsze jogurty naturalne z dodatkiem owoców...ale jak ja nie mam tych owoców to czy moge dać jogurt owocowy?
my dAJEMY JOGURTY SPECJALNE DLA DZIECI, CHYBA SIE NAZYWAJA MISIOWY JOGURCIK- Z GLOWY MI NAZWA WYLECIALA ;P , NORMALNEGO JESZCZE NIE PROBOWALAM I CHYBA TAK SZYBKO NIE SPROBUJE.
 
my dAJEMY JOGURTY SPECJALNE DLA DZIECI, CHYBA SIE NAZYWAJA MISIOWY JOGURCIK- Z GLOWY MI NAZWA WYLECIALA ;P , NORMALNEGO JESZCZE NIE PROBOWALAM I CHYBA TAK SZYBKO NIE SPROBUJE.
Tez je widziałam:-)
Kiwi to cytrus? Bo mam w domu i też chciałam dać, ale moja pediatra upiera się, że cytrusy po roku.
Oczywiście gdy my jedliśmy to dałam Frankowi spróbować pomarańczę, wysypki nie było. Czy cytrusy można wprowadzać tak późno ze względu na alergię czy z jakichś innych powodów?

Cytrus, ale ja dałam jako dodatek w sałatce owocowej;-) więc dużo go nie zjadł. A kiwi ma najwięcej wit C.
 
u nas jogurciki mu smakuja to bede dawac naturalne z owocem;

a powiedzcie mi czy Wasze dzieci z chęcia jedzą obiadki, bo u nas zje ale tylko ten mały obiadem cały czyli ok 130g ale wiecej nie zje, niechce siedziec w krzesełku a jak z nowościami otwierają chętnie buzię? czy ja mam niejadka i musze sie uzbroic w cierpliwość
 
reklama
Do góry