reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych pociech :)

cześć dziewczyny, mam pytanie odnośnie żółtka, chcę pierwszy raz podać w zupce jarzynowej ale nie wiem czy mam ugotować jajko wyjąć zółtko i rozdrobnić w zupce czy gotować razem w zupie i podac półścięte, czytałam różne opinie i nie wiem co robić i ile tego żółtka na pierwszy raz podać

Ja się tam boje surowego żółtka więc gotuje i potem dodaje do zupki.
 
reklama
cześć dziewczyny, mam pytanie odnośnie żółtka, chcę pierwszy raz podać w zupce jarzynowej ale nie wiem czy mam ugotować jajko wyjąć zółtko i rozdrobnić w zupce czy gotować razem w zupie i podac półścięte, czytałam różne opinie i nie wiem co robić i ile tego żółtka na pierwszy raz podać

Nie wiem skąd opinie,żeby surowe do zupki dodawać, najpierw trzeba ugotowac jajko i na poczatek dodać do zupki pół żółtka:tak:
 
Ja mam pytanko czy któraś z was gotuje więcej zupki lub obiadku i wekuje?Lub zamraża? jak to robicie i jakie zupki lub obiadki? A tak w ogóle to przydałby się wątek z przepisami dla maluchów lub na tym wątku je umieszczać, ja chętnie bym skorzystała bo narazie jedziemy na słoikach ale chciałabym już zacząć powoli kucharzyć dla maluszka.
 
Dobrze wiedziec, tez mam zamiar Adaskowi wprowadzic za niedlugo zoltko...
Marzka283 ja gotuje owszem wiecej ale nie wekuje tylko zostawiam polowe w lodowce na nastepny dzien... Ja osobiscie lubie to robic :) i przyjemnosc mi sprawia codzienne gotowanie obiadkow mojemu synkowi :). W tej chwili dodaje mu nowe warzywka do diety, ostatnio fasolke szparagowa (ale nie smakuje mu), lubi zupke kalafiorowa. Ja gotuje zwyczajne zupki na miesku i zawsze dodaje stale jarzynki (marcew pietruszka seler ziemniaczek) plus cos nowego a potem miksuje bo Bąbel niechetnie je lyzeczka a takie witaminki to musi jesc :) wiec ciagnie z butli. Czasem zamiast zupki dostaje obiadek (ziemniaczki osobno miesko i np duszona marcheweczka) albo np nie dodaje mu ziemniaka do zupki tylko je potem razem ze mna ziemniaczki przy obiedzie. tak ze mysle ze to taki standardzik
 
A ja wrzucam żółtko na gotującą się zupkę, pogotuję chwilkę, później miksuję - mały bardzo lubi zupy z żółtkiem. Próbuję również naszych zup przy obiedzie wczoraj chlipał pomidorówkę i bardzo mu smakowała, ale bałam się dać mu dużo. Mój synek bardzo by chciał jeść to co my.
Mamy jednak mały problem z twardą kupką. Poradźcie coś dziewczyny!!
 
My mamy przerozne kupy, ale ostatnio tez zauwazylam ze czesto robi twarde. Pewnie to przez nowe przysmaki wiec staram sie mu dawac owoce ktore rozwalniaja stolec (na sloiczkach z hippa bodajże pieknie pisze ktory rozwalnia czy ktory normalizuje itp) i jest w miare ok.
 
A ja wrzucam żółtko na gotującą się zupkę, pogotuję chwilkę, później miksuję - mały bardzo lubi zupy z żółtkiem. Próbuję również naszych zup przy obiedzie wczoraj chlipał pomidorówkę i bardzo mu smakowała, ale bałam się dać mu dużo. Mój synek bardzo by chciał jeść to co my.
Mamy jednak mały problem z twardą kupką. Poradźcie coś dziewczyny!!

U nas jabłko tarte jest niezawodne i sok z jabłka.
 
Kurcze właśnie nie bardzo działają na mojego Olusia jabłkowe soczki, a do tartego jabłka nie może się przyzwyczaić coś mu nie podchodzi. Dziś dodałam mu do flachy LacidoBaby może pomoże. A dosładzacie to jabłko czy nie??
Co do przepisów na zupki dziś zrobiłam mu nową z buraczkiem czerwonym - wcinał z zapałem polecam mamusiom!!
 
reklama
Do góry