reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Menu naszych pociech :)

reklama
Wka Purchawka napisała że jednak razem...nie będę się spierać bo napisałam że nie jestem pewna :)
 
No chodzę po stronach www roznych i prawie wszedzie pisze, ze mięso podajemy codziennie , oprócz rybki raz w tygodniu a do tego zółtko co drugi dzień :)

Aczkolwiek żółtko wprowadzamy miesiąc po mięsku :) To wszędzie jest tak samo stwierdzone :)

Cytowane ze schematu żywieniowego :

200 ml zupy jarzynowej z mięsem lub (1–2 razy w tygodniu) rybą w ilości około 2 łyżeczek (po posiekaniu). Dodać łyżeczkę oliwy z oliwek i co drugi dzień pół żółtka

Czyli jasno jest napisane, że i mięso i żółtko :)
 
Ostatnia edycja:
to ja jeszcze musze poczekac z zółtkiem bo mięsko wprowadzlismy 2,5 tygodnia temu, ale dzieki dziewczyny za przypomnienie o zółtku
 
A jak dajecie to żółtko?;-) I w jakich proporcjach na słoiczek?

Ja tak jak Aga- pół żółtka co drugi dzień dodaję do słoiczka mięsnego. Ja daję to razem- tak jak Purchawka napisała.

Daje się pół żółtka co drugi dzień..chyba dobrze pamiętam że podaje się je zamiast mięska...ale nie jestem pewna!

Chyba nie zamiast.


Dziewczyny a o co chodzi z tym żuciem pokarmów? Bo chyba już po 6-mcu mogą być większe kawałeczki a nie taka zupełna papinka. No tylko czym dzieciaczki mają to pożuć????? Moja jeszcze zębów nie ma??????
 
Żują dziąsełkami! Przecież sa dzieci które zaczynają zabkować dopiero koło roczku..a żucie rozwija mięśnie które potem są wykorzystywane przy mówieniu!
Tylko ja bym nie przesadzała z tymi kawałkami..takie jak w słoiczku pewnie są ok!

Dziewczyny zgadzam się co do tego żółtka...napisałam ze nie byłam pewna :)

Acha a wczoraj w gazecie wyczytałam że do zupek już teraz powinno się dodawać łyżeczkę oliwy bądz masła...niby nabiał od 9 miesiąca...ale wyraźnie napisali żeby dodawać..zgłupiałam :)
Bo tłuszcz jest teraz bardzo ważny w diecie dziecka..oczywiście wysokiej jakości...
 
Żują dziąsełkami! Przecież sa dzieci które zaczynają zabkować dopiero koło roczku..a żucie rozwija mięśnie które potem są wykorzystywane przy mówieniu!
Tylko ja bym nie przesadzała z tymi kawałkami..takie jak w słoiczku pewnie są ok!

Dziewczyny zgadzam się co do tego żółtka...napisałam ze nie byłam pewna :)

Acha a wczoraj w gazecie wyczytałam że do zupek już teraz powinno się dodawać łyżeczkę oliwy bądz masła...niby nabiał od 9 miesiąca...ale wyraźnie napisali żeby dodawać..zgłupiałam :)
Bo tłuszcz jest teraz bardzo ważny w diecie dziecka..oczywiście wysokiej jakości...

No masła ja nie daję, ale oliwę tak. Zreszt,a jest w większości słoiczków.

Co do dziąsełek to nie wiedziałam, ale masz rację- kawałki takie jak w słoiczkach. W tych po 6m-cu już widać drobinki marchewki itp.
 
Dziewczyny a o co chodzi z tym żuciem pokarmów? Bo chyba już po 6-mcu mogą być większe kawałeczki a nie taka zupełna papinka. No tylko czym dzieciaczki mają to pożuć????? Moja jeszcze zębów nie ma??????


ćwiczenia - Aga ma rację :tak: to mój Alek mówcą zostanie, bo żuje zajebiaszczo :-D A jakie szneki wali przy tym :-D

żółtko dostaje czasami gotowane i mu smakuje :tak:
 
reklama
Ale jajo z tym jajem....ja dopiero dzis zaczelam podawac gluten to moge tez zaczac wprowadzac zoltko? czy poczekac jakis czas?
 
Do góry