reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych marcowych pociech

reklama
Ja kupiłam dzisiaj NAN, ale ulewanie niestety było dość intensywne, tylko nie takie śmierdzące na szczęście. Ulewanie może też być spowodowane tym, że zamiast Nutritonu zaczęłam dodawać do mleka kleik... Kurczę, sama już nie wiem co z tym począć.
 
Laureńka zjadła dziś na obiadek jarzynki z królikiem Bobovity,smakowało jej bo poszedł prawie cały mały słoiczek. :szok: zjadłaby więcej ale sie zmęczyła i zaczęła marudzić :-D
ja nic nie gotuje. przygotowujemy sie do chrztu i nie mam na nic czasu:eek::no: kurde nie wyobrażam sobie robić imprezy w domu, chyba bym ocipiała w tej kuchni:-D
blueberry może spytaj lekarza, może mleko zmieni albo diete specjalną
Laura ulewa po moim mleku jak coś nie takiego zjem :zawstydzona/y:(ostatnio był to żółty ser - ulewała cały dzień wszystkim co zjadła:wściekła/y:) a po Nutramigenie jak go wypije za dużo, ale ostatnio jakoś mniej ulewa i łatwiej jej sie odbija, odpukać:sorry2:
 
My chyba też zmienimy mleko.. Cały tydzień nie daję Piotrusiowi na deser nic oprócz jabłka, zupki zawierają tylko pierś z kurczaka, marchewkę, ziemniaka, odrobinę masła, ostatnio dodałam też buraczka, kilka razy wogóle zupki nie podałam, a mały i tak ma wzdęcia.. Purka strasznie.. Chyba spróbujemy tego NAN'a albo Humanę.. :rolleyes: Sama nie wiem..
No i te szorstkie, zaczerwienione lekko policzki ma dalej :confused: Czyżby jabłko?? :confused: A może jednak Bebiko?? :rolleyes: Chciałabym wiedzieć..
 
My lecimy jeszcze na Bebilonie, a potem może przejdę na NAN? Bebilonu mam jeszcze 2,5 dużego opakowania więc spokojnie z miesiąc jeszcze będę podawać....a może jednak troszkę dłużej :sorry2: Sama nie wiem...jakoś nie mogę się zdecydować na przejście na to tańsze mleko :sick:
 
blueberry może spytaj lekarza, może mleko zmieni albo diete specjalną
Mówię mu o tym za każdym razem, ale nasz lekarz jest wyluzowany. Ale jak pójdziemy do szczepienia pod koniec września, to mu nie odpuszczę ;-).

Malaga, może wypróbuj jakieś mleczko HA. Podobno dobre jest NAN HA Sensitive (jest hipoalergiczne i ma obniżony poziom laktozy, która może wywoływać wzdęcia i inne problemy), tylko że dość drogie.

Agutek, jakie kupiłaś słoiczki po 6 miesiącu? Bo właśnie sie zastanawiam jakie kupić, żeby nie wprowadzić za dużo nowości na raz...

dostałam odpowiedź z Nutricii:

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Według poprzedniego schematu żywienia rybę wprowadzano po skończeniu 9 miesięcy. Sugerowano wówczas ryby białe: np. dorsz, solę, doradę. Ze względu na zdarzające się reakcje alergiczne po spożyciu ryb, dzieciom alergicznym zaleca się próby jej wprowadzania dopiero po skończeniu roku. Receptura obiadku - Warzywa z delikatną rybą - została przygotowana, zanim pojawiła się informacja w schemacie żywienia o wcześniejszym wprowadzeniu ryby. Jeśli dziecko nie jest uczulone na rybę i inne składniki tego posiłku, to mógłby być on nieco wcześniej wprowadzony. Wówczas produkt należałoby wprowadzać stopniowo, zaczynając od niewielkich ilości i obserwować reakcje dziecka."

Skąd mam wiedzieć, czy dziecko nie jest uczulone na rybę? :-D:-D:-D
 
Agutek, jakie kupiłaś słoiczki po 6 miesiącu? Bo właśnie sie zastanawiam jakie kupić, żeby nie wprowadzić za dużo nowości na raz...

Ja kupowałam wszystkie jak leci i będę powoli wprowadzać na przemian podając z tymi po 5 miesiącu. Ale same nazwy brzmią apetycznie i jest w tych zupkach już fasolka, wołowinka....mniam mniam :-)

dostałam odpowiedź z Nutricii:

"Dziękujemy za skontaktowanie się z nami. Według poprzedniego schematu żywienia rybę wprowadzano po skończeniu 9 miesięcy. Sugerowano wówczas ryby białe: np. dorsz, solę, doradę. Ze względu na zdarzające się reakcje alergiczne po spożyciu ryb, dzieciom alergicznym zaleca się próby jej wprowadzania dopiero po skończeniu roku. Receptura obiadku - Warzywa z delikatną rybą - została przygotowana, zanim pojawiła się informacja w schemacie żywienia o wcześniejszym wprowadzeniu ryby. Jeśli dziecko nie jest uczulone na rybę i inne składniki tego posiłku, to mógłby być on nieco wcześniej wprowadzony. Wówczas produkt należałoby wprowadzać stopniowo, zaczynając od niewielkich ilości i obserwować reakcje dziecka."

Skąd mam wiedzieć, czy dziecko nie jest uczulone na rybę? :-D:-D:-D


I co to znaczy "nieco wcześniej wprowadzony" :-D:-D:-D
Ogólnie więc sami nie wiedzą :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
 
Witam,
Ja zaczęłam wprowadzać swojej małej zupke jarzynową po 4 miesiącu i mleko następne z dodatkiem kleiku ryzowego na noc zastępując karmienie piersią, a po 5 miesiącu wprowadziłam zupkę jarzynową z indykiem jak narazie ale spróbuje tez z innymi mięskami, Jak narazie wszystko toleruje. Podaje je dania z Gerbera bo z Bobowity nie bardzo chciała.
 
my dzisiaj znów gotujemy:dull: dobrze że co drugi dzień:tak:
dzisiaj mała zjadła świeżą gruszkę i śliwkę zobaczymy co brędzie:tak:
 
reklama
Do góry