reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Menu naszych dzieci

reklama
Ja nie karmię cycusiem, ale moja Mania mleka to nie za bardzo.
Woli obiadki i deserki niż mleko. Z butli pije 1 lub 3 razy na dobę.
Różnie...
Myślę,że zaczyna ząbkować i taka jest rozkojarzona.
Trzeba pomału i cierpliwie. U nas było to samo, mimo,że od 4 miecha podajemy.
Ja np. brałam łyżkę i udawałam że jem:p Głupie,ale poskutkowało:)
 
mój nie chce słoiczków- nie wiem jak dam rade gotować jak pójde do pracy, od kiedy można na wywarze z mięska bez kości???


buzi tez nie chce czesto otwierac - rozsmieszam go wtedy - niezbyt wychowawczy sposob ale troche działa, w ogóle on ciezko z tym otwieraniem buzi-najczesciej zsiorbuje z łyżeczki
 
Zylcia ona na początku przygody z karmieniem właśnie nie powinna być głodna. Bo jest wtedy niecierpliwa, płacze i chce to co zna, czyli cyca. Co ile Hanię karmisz? jak co np. 3 godziny to zacznij ją karmić w połowie, czyli pomiędzy karmieniami tzn. po 1,5 godziny od ostatniego karmienia. Chodzi o to żeby to była zabawa z karmieniem narazie. Moja do tej pory nie może być zbyt głodna do jedzenia stałego bo jest jedno wielkie marudzenie. Je i płacze. Wtedy daje jej jakiejś herbatki na ten pierwszy głód i potem obiadek. Jak w połowie znowu zaczyna marudzić to znowu butla i znowu obiadek. mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi bo trochę namieszałam chyba.
 
Zylcia ja tez mam problem z piciem u mojej. Z butli nie dostawała jakiś czas i już jej nie pasuje. Próbuję jej podawać pić z niekapka i czasem coś pociągnie, ale to jest góra 30ml na dzień. Ostatnio z butli mamy próby podawania kaszki, ale jakby nie potrafiła z niej ciągnąć. Wydaje mi się kwestia przyzwyczajenia. Co do obiadków to ładnie je, a zaczęliśmy jak skończyła 5 miesiąc. Spróbuj podawać jej w innej porze, moja np często przy jedzeniu się wierci, a jak się później okazuje akurat męczyły ją bączki albo kupka :-p:laugh2: i jak już się wybąka i wykupka to je ładnie :-p Mogą też iść Twojej ząbki, więc nie poddawaj się i próbuj dalej ;-)
 
reklama
w jaki sposób rozmrażacie zupki te co same robiłyście?

mogę zamrozić również zmiksowane owoce czy lepiej robić na bieżąco?

Mroże zupke w słoiczku po obiadku, a potem wyciągam wieczorem i do rana spokojnie się rozmraża, a jak zapomne to wkładam do podgrzewacza i po paru minutach gotowe.

Mroziłam również owoce. Nie zmieniają smaku, ani koloru.
 
Do góry