reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Co do 500+ we mnie ten program budzi też skrajne emocje, szczególnie że mam jedno dziecko... Oboje pracujemy legalnie i zwyczajnie przekraczamy próg. Mój brat natomiast pracował za granicą, bratowa raz pracowała, raz nie pracowała i ciagneli wszystkie zapomogi od Państwa. Niesprawiedliwe.

W pierwszej ciąży nie piłam wcale alkoholu bo nie było piw 0%, dla mnie nawet te ułamki w Karmi nie przemawiały. Nie popieram picia w ciąży, ale aktualnie mamy możliwość kupienia piwka naprawde 0% i myślę że jak ktoś ma ochotę okazjonalnie do jakiegoś grilla to jest rozgrzeszony.
 
reklama
Dawno, dawno temu, po pierwszym porodzie namiętnie piłam Karmi, bo położna zaleciła "na laktację", a ja uwierzyłam autorytetowi medycznemu. ;)

Dziewczyny, was też objęto KOC (skoordynowany program opieki nad ciężarną)?
Nie jestem na czasie, nie słyszałam o tym programie.
Ale chętnie sie dowiem, o co w nim chodzi :)
 
Wiecie co kobitki obudziłam się dzisiaj bez brzucha i do tej pory nnie nie mdli o od razu głupie myśli, że coś jest nie tak. Tylko częściej chodze siku może dla tego, że wkońcu więcej pije. A macie tak, że waga wam skacze? u mnie jednego dnia kilo więcej a drugiego mniej.
 
Nie wierzę, że od jednego kieliszka, stężenie alkoholu we krwi matki było tak znaczne, że spowodowało uszkodzenie dziecka. Znam kilka mam chorych dzieci, które całą ciążę dbały o siebie, brały witaminki, prywatna opieka medyczna, w niczym nie uchybiły zasadom, a dzidzia rodziła się chora.
Równie dobrze można napisać, że szczepienia szkodzą (jest całkiem pokaźna grupa zwolenników tej teorii), że big farma chce nas zabić, że koniec świata jest bliski, jakiś czas temu niemal zlinczowali premier Kopacz za nie kupienie szczepionek na rzekomą epidemię ptasiej grypy, której nie było... :)
Jesteśmy zalewani morzem przeróżnych informacji, ale ja z zasady mam dystans. Nie do końca we wszystko wierzę, dopóki nie mam dowodów. :)
Ty moze nie wierzysz,ale wiedza te osoby co ich ten pech spotkał, ja wole unikac takich rzeczy nie sa mi potrzebne do szczęścia w ciąży
 
Nie wierzę, że od jednego kieliszka, stężenie alkoholu we krwi matki było tak znaczne, że spowodowało uszkodzenie dziecka. Znam kilka mam chorych dzieci, które całą ciążę dbały o siebie, brały witaminki, prywatna opieka medyczna, w niczym nie uchybiły zasadom, a dzidzia rodziła się chora.
Równie dobrze można napisać, że szczepienia szkodzą (jest całkiem pokaźna grupa zwolenników tej teorii), że big farma chce nas zabić, że koniec świata jest bliski, jakiś czas temu niemal zlinczowali premier Kopacz za nie kupienie szczepionek na rzekomą epidemię ptasiej grypy, której nie było... :)
Jesteśmy zalewani morzem przeróżnych informacji, ale ja z zasady mam dystans. Nie do końca we wszystko wierzę, dopóki nie mam dowodów. :)
Szczepienia kolejny ciekawy temat [emoji4] jednak niektóre rzeczy jak np. Ich szkodliwość czy tez skutki uboczne bardzo trudno udowodnic jest to prawie niemożliwe.
 
Odnośnie tego piwa 0,0 % to nie może zawierać alkoholu... u mnie w Holandii po rejestracji na różnych stronach internetowych jak kobieta jest w ciąży dostaje się paczuszki z jakimiś pieluchami butelkami i różnymi próbkami dla dziecka, a dla mamy zazwyczaj te piwka 0,0% .
A ja sobie wstałam z drzemki [emoji4]i czuje się nareszcie wypoczęta choć trochę i zaraz się biorę za placki ziemniaczane i ciasto czekoladowe [emoji4]
 
Wiecie co kobitki obudziłam się dzisiaj bez brzucha i do tej pory nnie nie mdli o od razu głupie myśli, że coś jest nie tak. Tylko częściej chodze siku może dla tego, że wkońcu więcej pije. A macie tak, że waga wam skacze? u mnie jednego dnia kilo więcej a drugiego mniej.

Ja bylam w zeszly pon na wizycie i 59 wazylam a 4 dni pozniej 58 i tak mi ten kilogram wlasnie skacze xP
Rano brzucha nie mam, wieczorem po napelnieniu jest ciazowy ;-)
 
reklama
Kurcze współczuję, ze lekarzy, na jakich trafiłaś! też miałam laserową korektę, ale inną metodą bo zapłaciłam więcej (6000 za oko, po promocji wyszło 5000), lekarka uczciwie mnie uprzedziła, że przy tej tańszej metodzie zdarzają się komplikacje przy porodzie, powiedziała, że lepiej nawet odłożyć zabieg, zaoszczędzić trochę i wziąć droższą metodę, jeśli planuję rodzić naturalnie.

To przecież super wiadomość, dzieciaczek dobrze się rozwija, nie potrzebujesz wspomagaczy, ja też nie mogę się doczekać na następną wizytę, żeby mi odstawiła, jednak mam dość łykania leków ;)
No właśnie ja wypilam 3 Male warki 0,00 % w upały (nie naraz) sprawdzalam z tylu ze nie ma alkoholu, ale teraz żałuję, bo część z Was pisała, ze nawet jak jest 0,00% z tylu to może być alkohol :( no i doczytałam ze chmiel jest niewskazany w ciąży, bardzo żałuję niewiedzy, lepiej nie wypic niż mieć wątpliwości i wyrzuty sumienia
Ja robiłam operację 11 lat temu i wtedy to była najdroższa i najlepsza opcja. :( Trudno, czasu nie cofnę. Teraz mam inne zmartwienia. ;)
 
Do góry