reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
@Mamafasolki nikt nie mówi,ze jest wyrodna kazdy wypowiedział swoje zdanie jak tika, dla niej patologia to branie kasy z państwa i kombinowanie, a dla mnie patologia to picie alkoholu w ciąży i takie mam zdanie. Każdy ma inne podejscie nie po to pisza na alkoholu nie pij w ciąży, pozniej nie chciałabym miec wyrzutow,ze dziekco urodziło sie z zespołem fas na który ja mogłam miec wpływ.
 
reklama
Ugryzlabym się w język i napisała że Pawelka można zjeść a nie pisać o winie. Specjalnie dla ciebie zapytam giną w środę co sądzi o kieliszku wina do towarzystwa i napewno napiszę. Osobiście uważam że dla dziecka 9 miesięcy bez kieliszka wina do towarzystwa da się wytrzymać.


Nam w szkole rodzenia Pani położna powiedziała ze po 32 tygodniu można pozwolić sobie na kieliszek wina ( wiadomo nie po brzegi tylko taki restauracyjny czyli 1/4 kieliszka) bo wszystkie narządy dziecka są już rozwniete. Nie popieram picia alkoholu w ciąży, ale tak jak w poprzedniej nie czułam jakiegoś poczucia winy ze w sylwestra wzięłam łyka szampana.
 
Ugryzlabym się w język i napisała że Pawelka można zjeść a nie pisać o winie. Specjalnie dla ciebie zapytam giną w środę co sądzi o kieliszku wina do towarzystwa i napewno napiszę. Osobiście uważam że dla dziecka 9 miesięcy bez kieliszka wina do towarzystwa da się wytrzymać.

W sumie jestem ciekawa co Ci powie, chociaż nie sądzę żeby były w tym przypadku jednoznaczne zdania każdego ginekologa.
Tylko nie zapomnij o kontekście, bo taki miał mój ginekolog :)
Spytaj czy będą do 6 miesiąca pełną abstynentką i pijąc w 6 miesiącu kieliszek wina przez całe popołudnie i noc mogłam zaszkodzić dziecku, a jeśli tak t do czego mogło dojść, na jakie ryzyko się rzuciłam :)

Przemiłe są porównania do osób nagminnie pijących i pijący w trakcie ciąży, ale nie wpędzają mnie nadal w poczucie winy :)
 
W sumie jestem ciekawa co Ci powie, chociaż nie sądzę żeby były w tym przypadku jednoznaczne zdania każdego ginekologa.
Tylko nie zapomnij o kontekście, bo taki miał mój ginekolog :)
Spytaj czy będą do 6 miesiąca pełną abstynentką i pijąc w 6 miesiącu kieliszek wina przez całe popołudnie i noc mogłam zaszkodzić dziecku, a jeśli tak t do czego mogło dojść, na jakie ryzyko się rzuciłam :)

Przemiłe są porównania do osób nagminnie pijących i pijący w trakcie ciąży, ale nie wpędzają mnie nadal w poczucie winy :)
Ryzyko jest takie,ze nawet od kieliszka moze dziecko miec zespół FAS poczytaj na internecie. Ogladalam kiedyś reportaz w tv jak matka plakala,ze przez glupie wypicie jej dziecko jest chore ,choroba ujawnia się kolo 7 r zycia nawet jeśli ma lekki objaw
 
Bo ono nie ma 0% wystarczy przeczytać tył opakowania . Wstyd i tyle .
Według polskiego prawa, jeśli piwo nazywa się bezalkoholowe to może mieć 0,5% alkoholu, jeśli jednak ma na etykiecie wyraźnie zaznaczone 0,0% to całkowicie go nie zawiera i na etykiecie z tył jest identycznie "Bezalkoholowy napój piwny alk.0,0%"
 
Według polskiego prawa, jeśli piwo nazywa się bezalkoholowe to może mieć 0,5% alkoholu, jeśli jednak ma na etykiecie wyraźnie zaznaczone 0,0% to całkowicie go nie zawiera i na etykiecie z tył jest identycznie "Bezalkoholowy napój piwny alk.0,0%"
Akurat sie myslisz moze byc 0% z przodu,a z tylu jest już w skladzie wiecej
 
Ale naklepałyście postów;) właśnie przeczytałam zaległości. Ja jestem całkowicie przeciwna jeśli chodzi o alkohol i nikotynę w ciąży.
Pochwaliłam się że mdłości ustępują i niestety znów czuje „mulenie” :(
 
Ryzyko jest takie,ze nawet od kieliszka moze dziecko miec zespół FAS poczytaj na internecie. Ogladalam kiedyś reportaz w tv jak matka plakala,ze przez glupie wypicie jej dziecko jest chore ,choroba ujawnia się kolo 7 r zycia nawet jeśli ma lekki objaw

Dobrze, może wypowiem się inaczej.
Nie popieram picia alkoholu w ciąży i nie chciałam żebyście odniosły takie wrażenie moim wpisem. Wiem czym grozi picie alkoholu w ciąży.
Adnotacja o luźnym podejściu do alkoholu również została przeze mnie okraszona emotką z mrugnięciem oczka.
W pierwszej ciąży wypiłam tyle ile Wam napisałam i z perspektywy czasu nie czuję z tego powodu wyrzutów. Nie oznacza to, że planuję nagle jak mi się zachce pić alkohol i palić papierosy.

Myślę, że teraz chyba jasno i bez aluzji napisałam.
 
reklama
Akurat sie myslisz moze byc 0% z przodu,a z tylu jest już w skladzie wiecej
Pokaż mi takie. Na karmi będzie napisane że jest bezalkoholowe z przodu i z tyły będzie mieć 0,5%. Warka opisana jako Radler ma z tyłu 2%.
Warka Radler z zaznaczonym 0,0% z przodu ma potwierdzenie tego z tyłu.
Nie wiem jak jest na wszystkich piwach, ale to co opisałam to wymogi Polskiego prawa.
Tak samo nie możesz mieć nazwy sok gdy nie jest 100%, wtedy masz nazwy napój itp.
 
Do góry