reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Ja tylko witaminy biorę, przy staraniach również wit d3 i kwasy omega bo tak zalecił gin. Co do porodu to jeszcze nie myślę na ten temat. Biorę heparynę, może lekarz zdecyduje. Dodatkowo mam krótkowzroczność -5 ale nie wiem czy to jest wskazanie do cc. Jeszcze dla mnie zbyt wcześnie i nie myśle o tym.

Wada wzroku nie. Chyba że coś jeszcze. Ja mam 7.5 i będę walczyła o sn.
 
reklama
Na pewno wszystkie lewe zaświadczenia nie są słuszne. Chociaż skoro jedna dostaje to czemu druga ma nie próbować. Przecież każdy ma prawo. Ja chciałam próbować sn ale jak się dowiedziałam że noszę dosyć spore dziecko to spanikowalam. I to nie było bez powodu. Moja mama miała sytuację że miała duże dziecko i przy porodzie się zaklinowalo i w ostatnim momencie wyciągnęli. Skaczac na brzuch i kleszcze. Nie było nikogo kto by miał dac znieczulenie do cc. Bylo podejrzenie niedotlenienia Ale na szczęście oprócz kilku złamać było ok.
No właśnie. Koleżanka załatwiła, to ja też
.. A potem dramat bo nie ma komu cc jak faktycznie trzeba... Trochę same jesteśmy sobie winne ...
 
Sew- a byłaś nacinana? Kurde ja tak się tego boję!
Przy ostatnim porodzie chyba nie, na pewno byłam szyta, bo miałam kilka otarc.
A przy wcześniejszych porodach chyba przy obu SN byłam nacinana, ale prawdę mówiąc to nie pamiętam.

Mając za sobą poród zarówno cc jak i SN, nie wybralabym świadomie cc.
Wiadomo, że są sytuacje, gdy ze wskazań medycznych należy wykonać cc, ale jakby nie patrzeć, jest to operacja. Po której może być więcej komplikacji niż po cc.
Zachęcam do poczytania książek o SN, np. Ireny Chołuj lub Iny May Gaskin (obie to położne) - mi one pomogły świadomie podejść do porodów. Warto wiedzieć czego się spodziewać.
 
No właśnie. Koleżanka załatwiła, to ja też
.. A potem dramat bo nie ma komu cc jak faktycznie trzeba... Trochę same jesteśmy sobie winne ...
To nie wynika tylko z tego,ze nie ma nikogo zeby dac znieczulenie, bo ktos inny ma cc u nas w szpitalu czekalam dwie godziny anestezjologa, bo byl przy operacji na chirurgii i nie bylo innego niestety, w szpitalu malo jest ich. Czasem tez jest za pozno zeby wykonac cc, jesli dziecko jest w kanale
 
reklama
Do góry