reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Jaasna, moje dzieci są już odchowane. Dziewczynka prawie 14 lat i chłopiec 11 lat.

KAROLA, WOW, ależ duży synek, u mnie maluszki 3200 i 2900 w 40 tyg. :)
 
reklama
Ja mialam cc bo synek byl duzy a to pierwszy porod. I tak usg pokazalo 4100 kg, a jak sie urodzil to zdziwienie bo az 4680 :o nie wiem co by bylo jakby jednak zdecydowali ze dam rade bo zdaniem jednego z lekarzyze bylo to pod znakiem zapytania czy robic cc. Mnie bolala silnie glowa , wydaje mi sie ze za wcześnie zaczeli mnie.podnosic.

O wlanie wszyscy piszą o tym ze nie można się podnosić po cc a tutaj nic na ten temat nie mówią i ja od początku byłam w pozycji półleżącej i się podnosiłem i żadnych bóli głowy nie miałam. Tak się zaczęłam zastanawiać od czego to zależy.
 
aga6 dziękuję. :) Dostałam od położnej pastylki Pregna, chyba pójdę w tym kierunku.
Dzieci "ogarnięte", kolacja zjedzona i wszyscy pomyci. Zaraz idę z psem, a jutro raniutko wieeelka wyprawa do Miasta. Będą badania prenatalne. Ależ się boję, żeby wyszło ok. Brrrr.
Trzymam kciuki i wierzę, że będzie dobrze! ,
 
Ja mialam cc bo synek byl duzy a to pierwszy porod. I tak usg pokazalo 4100 kg, a jak sie urodzil to zdziwienie bo az 4680 :o nie wiem co by bylo jakby jednak zdecydowali ze dam rade bo zdaniem jednego z lekarzyze bylo to pod znakiem zapytania czy robic cc. Mnie bolala silnie glowa , wydaje mi sie ze za wcześnie zaczeli mnie.podnosic.
To zaczeli cie podnosic, jak znieczulenie jeszcze nie zeszlo?
Mnie mowili, ze glowy nie podnosic dopoki znieczulenie dziala (po zoo) albo przez 4 godziny (po pop).

Dla mnie zoo duzo lepsze, bo po ok. 6 godzinach moglam wstac, wyjeli cewnik, wykapalam sie, zjadlam i z przeciwbolowymi dobrze sie czulam.
Jednak moim powiklaniem w drugiej dobie byl kolkowy bol w obojczykach i przeponie, ze nie moglam spac lezac, bo oddychac nie szlo. Po dwoch dniach z przeciwbolowymi wszystko przechodzilo.
 
O wlanie wszyscy piszą o tym ze nie można się podnosić po cc a tutaj nic na ten temat nie mówią i ja od początku byłam w pozycji półleżącej i się podnosiłem i żadnych bóli głowy nie miałam. Tak się zaczęłam zastanawiać od czego to zależy.
Ja to dopoki mnie na sale nie przewiezli i nie kazali isc pod prysznic glowy nie podnosiłam. Raz chcialam sie poprawic to mnie położnik skrzyczal xP
 
Ja po cesarkach byłam przewieziona na salę. Dziecko obmyli, pomierzyli, zaszczepili i od razu przynieśli na sale. Nie da się karmić bez podniesienia, więc od razu musiałam się przekręcać. Bóli głowy nie miałam. Może to kwestia znieczulenia?

Po znieczuleniu całkowitym (z zupełnie innej okazji) wybudziłam się ok. 11 i zdążyłam jeszcze wysępić obiad. :D Panie nie chciały mi dać, ale oszukałam, że pani doktor pozwoliła, tak byłam głodna. I wiecie, że zamiast zwracać czy mieć mdłości, poczułam się lepiej? Jak nowo narodzona. :) Mamy świetnych anestezjologów. :tak:
 
Ja mam małą wadę wzroku, za to zwapnienia na dnie oka i odklejanie się siatkówki, więc nie powinnam rodzić. To powinien ocenić lekarz, nie każda wada wzroku kwalifikuje do CC.


Edit: dziewczynki, jecie jakieś multiwitaminy, suplementy?
Ja brałam tylko folik i tyle. Podobno powinno się jeść kwasy Omega, jod i inne pierwiastki, ale jest dużo preparatów i ciężko ocenić, co jest dobre i przyswajalne, a co syntetyczne i bezwartościowe.

Ja biorę symvital mama. Przed ciąża brałam sam folik, ale endokrynolog i ginekolog kazali brac już cos wiecej niz tylko kwas foliowy.
 
Dziewczynu skoro u nas tak dużo ma już dzieci. Może powiedziecie kiedy wasze pociechy zaczęły same zasypiać. Moja już nie raz miała takie okresy że wypijała mleko i zasypiała. Pokrecila sie w łóżeczku i spała. Ale z wiekiem jest co raz gorzej. Im więcej słów umie tym więcej wieczorem gada. Opowidamy jej bajke. Sama mówi że chce iść spać a potem zaczyna sie meksyk. Ostatnio też w nocy robiła histerie. Spędza cały dzień na dworzu na działce. Biega skacze bawi sie. Ja tym bardziej teraz chciałabym chwilę wieczorem odpocząć. Wyspać się. jak to bedzie jak drugie sie urodzi. Już jest ciężko. Myślałam że z wiekiem jest co raz lepiej a tu wychodzi że co raz gorzej i teraz ona zasypia 3 razy gorzej niz 3niesiace temu pól roku temu czy rok temu.
 
Ja to dopoki mnie na sale nie przewiezli i nie kazali isc pod prysznic glowy nie podnosiłam. Raz chcialam sie poprawic to mnie położnik skrzyczal xP

Właśnie wiem ze tak jest w pl bo mam koleżankę położna i to samo mi mówiła a w Holandii nic takiego i to same mnie podniosły jak poprosiłam. Tutaj masz od razu dziecko na sali ze sobą po cc..
 
reklama
Przeczytałam zaległości :-) wesoło tu, ja na stałe zagoszcze na L4:-)
Widzę ze jest dużo mam z 3 dzieci to u mnie będzie 4:-)

U mnie dzieci zasypialy i mały zasypia sam przy karuzeli , nauczone byl od małego że ona mu gra i teraz sam sobie ja wlancza.

Ja po 2 porodach sn i jeden cc. Teraz będę kombinować też cc - czułam się bardzo dobrze, lepiej niż po sn.

Jeszcze nic nie kupuje dla dzidzi. Juyro 9 tydzień i 1 dzień :-)
 
Do góry