reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Dziewczyny A jak to jest z usg..
Na kolejne okolo 7tc chce wziąć narzeczonego. Może? Nie zapytalam lekarza dzis... gapa ze mnie
Mi sam lekarz powiedział żebym na następna wizytę przyszła z mężem :) jak nic możesz go wziąść. Tylko ze Mąż przeważnie wchodzi do gabinetu dopiero na wezwanie ;) i chyba przez ten czas stresuje się bardziej niż my przez całą ciążę
 
Dobra trochę ochłonęłam z tej radości.
Trochę mnie martwią te krwiaczki, ma lub miała któraś też? Kiedy powinny się wchłonąć? Czy w związku z tym mogę planować jakieś wakacje, chociaż nad Polskim morzem, czy lepiej odpuścić?
Mój mąż już mówi żebyśmy sobie odpuścili skoro ja ani drzwigać ani przemęczać się a w aucie mi się robi teraz niedobrze jak jeżdżę jako pasażer. Do tej pory nic nie rezerwowałam bo nie wiedziałam jak z ciążą a teraz nadal się boję...

Ja mam kolejną wizytę za 2 tygodnie 30 czerwca i dostałam cała listę badań do zrobienia:
grupa krwi (tu na szczęście już mam oznaczoną)
morfologia
mocz
glukoza
wr
hbs
hcv
tsh
A dostałaś coś na wchłonięcie krwiaczków? Póki nie dają znać (krwawienia) i nie są w jakiś tragicznych miejscach (niebezpiecznych dla dzidzi) to raczej powinno być ok.
Zbijalas TSH w ciąży? Sa jakies skutki uboczne tych lekow? Moje tez nie przekracza dużo norm, ale w necie tyle piszą o tym za dużym TSH :( Jak nie bakteria, to dziwne kucia, jak nie kucia to teraz to TSH... Same zmartwienia w tej ciąży, myślicie ze mogę poczekać do wizyty 24.07? Nie mogę wczesniej dostać sie do mojej lekarki, a tez iść calkiem do byle kogo tez mnie nie przekonuje :(
Ja na Eutyrox czy zwiększam czy zmniejszam reaguje tak samo czyli w porządku, lekarz zadziała i będzie ok [emoji3]
 
A dostałaś coś na wchłonięcie krwiaczków? Póki nie dają znać (krwawienia) i nie są w jakiś tragicznych miejscach (niebezpiecznych dla dzidzi) to raczej powinno być ok.Ja na Eutyrox czy zwiększam czy zmniejszam reaguje tak samo czyli w porządku, lekarz zadziała i będzie ok [emoji3]
Krwawienia nie miałam, ale to było pierwsze pytanie jak zobaczyli krwiaczki, bo przy badaniu był lekarz z położna. Dostałam tylko nadal duphaston, nie wiem czy to ma coś wspólnego. Czy w jakiś niebezpiecznych miejscach są to nie wiem. W pierwszym momencie ich nie było widać, zresztą na zdjęciach z usg które załączyłam nie są widoczne. Jak obrócił usg to widać 2 koło pęcherzyka z prawej strony trochę wyżej nad nim i pod nim. Wielkością nie przekraczają pęcherzyka.
Jak się spytałam lekarza jak to z jego doświadczenia wygląda czy bardzo to poważne to mi odpowiedział "będzie dobrze". Tylko nie wiem czy nie chodzi o to żeby się nie zamartwiać na zapas :D
Jak powiedziałam że wolałabym nie dostawać zwolnienia bo pracy nie mam fizycznej to się zgodził, ale kategorycznie nic nie nosić i oszczędzać się.
 
Krwawienia nie miała, ale to było pierwsze pytanie jak zobaczyli krwiaczki, bo przy badaniu był lekarz z położna. Dostałam tylko nadal duphaston, nie wiem czy to ma coś wspólnego. Czy w jakiś niebezpiecznych miejscach są to nie wiem. W pierwszym momencie ich nie było widać, zresztą na zdjęciach z usg które załączyłam nie są widoczne. Jak obrócił usg to widać 2 koło pęcherzyka z prawej strony trochę wyżej nad nim i pod nim. Wielkością nie przekraczają pęcherzyka.
Jak się spytałam lekarza jak to z jego doświadczenia wygląda czy bardzo to poważne to mi odpowiedział "będzie dobrze". Tylko nie wiem czy nie chodzi o to żeby się nie zamartwiać na zapas :D
Jak powiedziałam że wolałabym nie dostawać zwolnienia bo pracy nie mam fizycznej to się zgodził, ale kategorycznie nic nie nosić i oszczędzać się.
Znikną z czasem,a progesteron czyli duphaston jakiś tam wpływ ma na ich znikanie [emoji3] skoro lekarz tak mówił to będzie dobrze. Jak ja miałam to niestety dawał znać w postaci krwawienia, ale zniknął [emoji3]
 
Zbijalas TSH w ciąży? Sa jakies skutki uboczne tych lekow? Moje tez nie przekracza dużo norm, ale w necie tyle piszą o tym za dużym TSH :( Jak nie bakteria, to dziwne kucia, jak nie kucia to teraz to TSH... Same zmartwienia w tej ciąży, myślicie ze mogę poczekać do wizyty 24.07? Nie mogę wczesniej dostać sie do mojej lekarki, a tez iść calkiem do byle kogo tez mnie nie przekonuje :(

Ja mam niedoczynnosc wiec jestem caly czas na lekach. W ciazy musze zwiekszac dawke, bo tsh lubi skakac :) w pierwszej ciazy tsh skontrolowalam dopiero ok 15tc, bo o ciazy pozno sie dowiedzialam i bylo podwyzszone ale nie pamietam ile wynosilo. Doktor zwiekszyla dawke i tsh zaczelo spadac :) skutkow ubocznych nigdy nie mialam :) z dzidzia wszystko ok :)
 
reklama
Znikną z czasem,a progesteron czyli duphaston jakiś tam wpływ ma na ich znikanie [emoji3] skoro lekarz tak mówił to będzie dobrze. Jak ja miałam to niestety dawał znać w postaci krwawienia, ale zniknął [emoji3]
Ja własnie nie wiem czy ich już wcześniej nie miałam np większych, bo duphaston biorę odkąd potwierdziłam ciążę betą.
No, ale też nie wiem jak miało się do tego takie codzienne dźwiganie 3,5 latka czy większych zakupów. Teraz planuje na maksa nic nie robić, a niech nawet dom zarośnie brudem jak mąż nie posprząta :p
Z pracy nie chcę rezygnować głównie z dwóch powodów. Nie chce żeby inni już wiedzieli o ciąży. No i moja wypłata w dużej części zależy od mojej obecności.
 
Do góry