reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
@Adeline89 przedchwila sprawdzilam na necie. Te badania sa refundowane. Mozesz zadzwonic do nfzu i zapytac. I nie ma tu znaczenia wiek. To sa obowiazkowe badania w ciazy
A widzisz, to chyba jesteś bardziej oblatana w tych tematach :)
Ja chyba nie miałabym siły i ochoty wykłócać się o jakieś badanie, choćby mi sie należało :p
Jeśli nie byłby to duży koszt, to zapewne machnęłabym ręką...
 
reklama
Wiesz co, u mnie rodzinny wypisuje recepty na wszystkie leki, które ciężarna ma brać, nawet jeśli chodzi prywatnie.
Ale skierowanie na badania podstawowe ciążowe podobno nie ma obowiązku, bo każdy pacjent raz w roku może zażyczyć sobie bez podania przyczyny jedynie: morfo, mocz, tsh, glukoza, próby wątrobowe. A na inne to tylko dobra wola lekarza - jeden wypisze, drugi nie.
Ale malpa z niej nie raz chodziłam nawet prywatnie,a tu takie cos, w ogole nasz osrodek to porazka jeden pediatra dla dziecka do 12 na miasto cale i wsie ,wiecznie nie ma miejsca nie odbieraja, lekarze dla dorosłych to jak za karę robia, powirdza, ze sie nie poczuwaja zeby dac ci skierowanie itp , kurde za co czlowiek płaci
 
Utrzymanie dziecka małego, zanim nie zacznie chodzić do przedszkola/ szkoły tak dużo nie kosztuje.
Oczywiście jeśli ktoś tak normalnie sobie żyje, nie szaleje z kasą ani nie skąpi - ot, tak na poziome przeciętnej rodziny z klasy średniej.

Ja np. mleko miałam za darmo - zawsze w cycku podane dziecku jak na tacy :D, pampersy najczęściej kupowałam po promocji, szczepie na NFZ, kosmetyki podstawowe antyalergiczne (płyn do mycia, oliwka do kąpieli i krem - tyle niemowlakowi w zupełności wystarczy), obiadki gotowałam po 6 mż sama, nie kupowałam gotowych słoików, ubranka też można wyczaić super uzywane czy to w ciucholandzie, na olx czy allegro. Na buty tylko nigdy nie żałowałam, miały być dobre, ale też nie powalajace cenowo.
A jak dziecko pójdzie do placówki, to uuu - sie zaczną koszta ;)
Zgadzam się !!! Teraz czuję wydatki przy 10 i 8 latku ale wiem że będzie jeszcze gorzej...
 
A propo tych kosmetyków i kosztów, mała miała bardzo wrażliwa skore, robiła jej się cały czas ciemieniucha, no masakra. Kupiłam jej szampon emolium, zapłaciłam za niego 30 zł chyba i słuchajcie, mam go do tej pory czyli rok... a używam codziennie :D
Z emolium trzeba uważać,bo generalnie to dla dzieci z AZS - łatwo przyzwyczaić skórę :)
 
Bylam w aptece kupiłam femibion2 jej to droga inwestycja w porównaniu do innych witamin 60zl. Bralam dopel Hertz,ale mialam zaparcia przez zelazo i je zostawilam,ale cena polowe mniejsza, teraz biorę sam kwas, nie opłaca mi sie kupic jedynki na dwa tygodnie. Wiec zaczne brać 2 później, kiedys cala ciaze tylko kwas bralam i tez bylo ok

Jeszcze pani w aptece polecila mi wcierke do wlosow jantar mowi,ze w ciąży bezpieczne takie cos. A mi mega leca wiec musze działać
U mnie kolo 45/50zl kosztuje
@Papillonek1980 przeziernosc karkowa do 2 jest w normie. Wcale nie masz duzej. Nic nie wkrecaj. Nie mozna porownywacjefnego wyniku, zwlaszcza, ze w innym terminie robilas badanie.
Ja slyszalam ze do 2,5 jest oki ;-)

Z emolium trzeba uważać,bo generalnie to dla dzieci z AZS - łatwo przyzwyczaić skórę :)
u nas zwykle mydlo w kostce a do pupy.. nic ;p czasem alantan albo sudocrem

Co.do kosztow to zalezy czy musimy.miec wszystko markowe itp ;-) u nas tansze pieluchy zawsze zapas na promocji, mleko bebilon pepti na refundacje miala teraz bebiko i tez w promocji kupuje, ubranka w 90% uzywane
 
Z emolium trzeba uważać,bo generalnie to dla dzieci z AZS - łatwo przyzwyczaić skórę :)
Masz rację, emolienów nie stosuje sie pro forma, na zaś, tylko jak coś sie dzieje.
Ale Magdalena napisała, że jej córcia miała bardzo wrażliwą skórę, więc te kosmetyki były dla niej :)

Moja starsza córcia zimą miała przesuszoną skórę (ogrzewanie + grube ubieranie + mrozy zrobiły swoje) i ja używałam dla niej wtedy serię kosmetyków Atoperal i bardzo szybko jej przeszło, a skóra była naprawde bardzo sucha, aż ją swędziała.
 
reklama
Do góry