reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Nie znam tych skrótów :) mialam znieczulenie miejscowe, nic mi nie mowili zeby nie podnosic glowy. Cesarke miala po godzinie 13:00 a wstalam pod wieczór az mi sie w glowie zakolowalo :p glowa bolala mnie dobre trzy dni
Zzo (ups, wczesniej literowka) to znieczulenie zewnatrzoponowe, a pop to znieczulenie podpajeczynowkowe.
 
reklama
Produkcja taka, ze codziennie mam problem nadrobic. Wchodze po calym dniu, a tu tyle stron do czytania[emoji5] przysypiam z telefonem w reku.
Ja tez mialam cc. Z tym ze ja nie moglam wstawac ponad 12h. Mialam nadcisnienie ciazowe i dostawalam jakies kroplowki przy ktorych musialam lezec. Mialam okropny bol glowy i wymioty. Okropnie sie wymiotuje przy swiezej ranie po cc[emoji20] na szczescie szybko doszlam do siebie. Nawet pielegniarki mnie chwalily zesmigam jak maly samochodzik[emoji5]
 
Ja mialam cc bo synek byl duzy a to pierwszy porod. I tak usg pokazalo 4100 kg, a jak sie urodzil to zdziwienie bo az 4680 :o nie wiem co by bylo jakby jednak zdecydowali ze dam rade bo zdaniem jednego z lekarzyze bylo to pod znakiem zapytania czy robic cc. Mnie bolala silnie glowa , wydaje mi sie ze za wcześnie zaczeli mnie.podnosic.
Po ilu h od cc wstawalas?
 
Dziewczynu skoro u nas tak dużo ma już dzieci. Może powiedziecie kiedy wasze pociechy zaczęły same zasypiać. Moja już nie raz miała takie okresy że wypijała mleko i zasypiała. Pokrecila sie w łóżeczku i spała. Ale z wiekiem jest co raz gorzej. Im więcej słów umie tym więcej wieczorem gada. Opowidamy jej bajke. Sama mówi że chce iść spać a potem zaczyna sie meksyk. Ostatnio też w nocy robiła histerie. Spędza cały dzień na dworzu na działce. Biega skacze bawi sie. Ja tym bardziej teraz chciałabym chwilę wieczorem odpocząć. Wyspać się. jak to bedzie jak drugie sie urodzi. Już jest ciężko. Myślałam że z wiekiem jest co raz lepiej a tu wychodzi że co raz gorzej i teraz ona zasypia 3 razy gorzej niz 3niesiace temu pól roku temu czy rok temu.
My zazwyczaj wszyscy chodziliśmy spac o danej porze i nie bylo problemu tak sie później nauczył do godziny,ze juz sam usypial
 
O wlanie wszyscy piszą o tym ze nie można się podnosić po cc a tutaj nic na ten temat nie mówią i ja od początku byłam w pozycji półleżącej i się podnosiłem i żadnych bóli głowy nie miałam. Tak się zaczęłam zastanawiać od czego to zależy.
No mi tez nie kazali podnosic i nie bolala mnie glowa pozniej
 
Właśnie wiem ze tak jest w pl bo mam koleżankę położna i to samo mi mówiła a w Holandii nic takiego i to same mnie podniosły jak poprosiłam. Tutaj masz od razu dziecko na sali ze sobą po cc..
Tutaj daja zazwyczaj dziecko na druga dobę bynajmniej u mnie tak w szpitalu jest. Ja pamietam,ze szlam na koniec sali do malego i stekalam zeby tylko go widziec
 
U nas po cc też zaraz dziecko przywożą, ze mną byl mąż ale gdybym była sama to nie wiem. Nóg nie czułam,ledwo ręce,lezalam plackiem i weź daj cycka. Teraz jest modne kangurowanie po cc - zaraz po porodzie dają dziecko facetowi i ona przystawia do klaty nim przywiozą kobietę z sali operacyjnej :-)
U nas położna dala mi syna na klatkę,a maz podał pierś moja i pilnowal
 
reklama
Do góry