reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Też mi się wydaje że jak pójdziesz na L4 to może cię w dupie pocałować. Jeśli chcę cię zwolnić ( o ile może) to dopiero po chorobowym bo w trakcie nie można. A macierzyński raczej ci przysluguje. Ile już tam pracujesz?

A i chciałam zapytać czy któraś z obecnych mamusiek ćwiczy?
 
reklama
@sew pisane slowo zawsze jest ulomne bo czesto robimy skroty myslowe... malo sie odzywam, bo zyje w ciaglym strachu, a nie chce straszyc innych. Ciaza to czas radosci i pomimo trudnosci jakie sa tak staram sie ja przezywac. Jednak rozumiem jesli ktos woli sprawdzic. Czasem przeczucie matki moze uratowac zycie dziecka. Wiec niech dziewczyny sie badaja, poki maja taka mozliwosc. Tez bym chciala tak jak w pierwszej ciazy byc nieswiadoma i beztroska. Niestety moja niewiedza i rutynowosc lekarza sprawily, ze stracilam dziecko. Dzis nie moge i nie chce sobie na to pozwolic.
 
A i chciałam zapytać czy któraś z obecnych mamusiek ćwiczy?
Ja! To znaczy ćwiczyłam. Po tym jak eksmitowanym męża z domu i nie może się do nas zbliżać, nie ma mi kto z dziećmi zostać. Chodziłam na zumbę, jogę i pływanie. Teraz jedynie joga w domu. Na basen tylko z dziećmi. Wtedy już się nie popływa. Ale kupiłam siedzonko do roweru dla córeczki i jak mi sąsiad zamontuje, to się wybiorę z dziećmi. W domu mam jeszcze eliptical. I jak czas mam to używam.
 
Witajcie dziewczyny.Pragne dolaczyc do Waszego grona.Nie moglam sie zebrac bo caly czas jestem jeszcze pelna obaw.Termin z om 23.03, teraz 8 tydzien.W 6w6d bylam na wizycie pierwszej i okazalo sie ze bliznieta.Bylam w szoku bo predyspozycji nie mam ale ucieszylam sie bardzo.Niestety naczytalam sie ze w wielu przypadkach jeden z blizniakow na poczatku obumiera i przestalam sie cieszyc.Nie wiem jak doczekam kolejnej wizyty zeby sprawdzic czy wszystko wporzadku:( a przy okazji gratuluje wszystkim mamom i zycze powodzenia;)

Witaj, i gratulacje. Ja też jestem mamą bliźniaków tylko że jednojajowych. Powodzenia:biggrin2:
 
@Sliim znalazłam coś takiego. Czyli tak jak pisałam bez zgody związków/inspekcji nie może Cię zwolnić
Screenshot_20180813-142555_Samsung Internet.jpeg
 

Załączniki

  • Screenshot_20180813-142555_Samsung Internet.jpeg
    Screenshot_20180813-142555_Samsung Internet.jpeg
    85 KB · Wyświetleń: 173
Dziewczyny ja jestem glupia i zielona. Proszę powiedzcie, jak to jest z tymi prenatalnymi badaniami. Ide pobrac krew, biore wyniki ide na usg genetyczne o tego samego dnia gdy lekarz wykonuje usg otrzymuje juz pełny wynik?
 
Co do tego kto płaci za zwolnienie. Po upływie tych 30 albo 33 dni przejmuje pracownika ZUS. W przypadku firmy zatrudniającej więcej niż 20os to firma wykonuje przelew i później rozlicza się z zusem. Jeśli mniej niż 20 osób płaci bezpośrednio ZUS. I tutaj może być różnica w datach przelewu.
 
reklama
Dziewczyny ja jestem glupia i zielona. Proszę powiedzcie, jak to jest z tymi prenatalnymi badaniami. Ide pobrac krew, biore wyniki ide na usg genetyczne o tego samego dnia gdy lekarz wykonuje usg otrzymuje juz pełny wynik?
Zależy gdzie robisz. Jeśli w klinice konkretnej to jedziesz z kartą ciąży. Wypelniasz ich aniekty. Pobierają Ci krew. Później USG. Wyniki USG masz do ręki. Badania krwi i ocena ryzyka przychodzą poczta po około 3 tyg
 
Do góry