reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Witajcie dziewczyny.Pragne dolaczyc do Waszego grona.Nie moglam sie zebrac bo caly czas jestem jeszcze pelna obaw.Termin z om 23.03, teraz 8 tydzien.W 6w6d bylam na wizycie pierwszej i okazalo sie ze bliznieta.Bylam w szoku bo predyspozycji nie mam ale ucieszylam sie bardzo.Niestety naczytalam sie ze w wielu przypadkach jeden z blizniakow na poczatku obumiera i przestalam sie cieszyc.Nie wiem jak doczekam kolejnej wizyty zeby sprawdzic czy wszystko wporzadku:( a przy okazji gratuluje wszystkim mamom i zycze powodzenia;)
Trzymam kciuki zeby jednak oba maluszki daly rade! A jesli nie to musisz wiedziec ze czesto tak sie zdaza i nie masz na to wplywu i nie mozesz sie obwiniac. Tak czy siak witaj i sie rozgosc ;-)
 
reklama
Ciaza dwuowodniowa,dwukosmowkowa.Staram sie nie czytac ale to silniejsze ode mnie.Mam mase watpliwosci.Przeraza mnie troche tetno z pierwszego usg gdzie jeden maluch mial 107 drugi 116. Caly czas powtarzam sobie, aby do 12 tyg.Ale wiem ze spokojna bede dopiero jak dzieci przyjda na swiat.
Moj lekarz mowil,ze 90 jest niepokojace
 
Heda, chodze do lekarza prywatnie,jest swietnym specjalista,nie wiem ile ciaz blizniaczych prowadzil juz ale z tego co mowil na pierwszej wizycie wydal mi sie bardzo kompetentny. Polcia177,28.08 kolejna wizyta.Musze badania porobic.I tu moje kolejne pytanie.Bylam swiadoma ze idac prywatnie do lekarza bede musiala placic rowniez za badania,te pierwsze beda mnie prawie 300zl kosztowac.Wszyscy mnie namawiaja zebym chodzila tez dodatkowo na nfz zeby brac skierowania na badania.Moim zdaniem to bez sensu.Robila ktoras z Was tak?
 
Mnie jakis niepokoj dopadl przed wizytą. Czy serducho jeszcze bije i czy ok wszystko. Dzis 11+7 takze zaraz 13 tc sie zacznie..
Będzie dobrze :*
Ja tak sobie wczoraj pomyślałam że malucha nie będę widzieć 5 tygodni [emoji848] no i sie umowilam na to prenatalne [emoji23] A później mam zwykle usg 4 września
 
Nie ma ochronki przy umowie trwającej krócej niż 1 miesięc i kończy się przed skończonym 3 miesiącem. Nie ma też ochronki przy umowie na zastępstwo.
Nie masz racji. "Pracodawca NIE MOŻE wypowiedzieć ani rozwiązać umowy okresowej zawartej z pracownica ktora jest w ciąży niezaleznie od rodzaju zawartej umowy okresowej" !
 
Heda, chodze do lekarza prywatnie,jest swietnym specjalista,nie wiem ile ciaz blizniaczych prowadzil juz ale z tego co mowil na pierwszej wizycie wydal mi sie bardzo kompetentny. Polcia177,28.08 kolejna wizyta.Musze badania porobic.I tu moje kolejne pytanie.Bylam swiadoma ze idac prywatnie do lekarza bede musiala placic rowniez za badania,te pierwsze beda mnie prawie 300zl kosztowac.Wszyscy mnie namawiaja zebym chodzila tez dodatkowo na nfz zeby brac skierowania na badania.Moim zdaniem to bez sensu.Robila ktoras z Was tak?
Przy bliźniakach wizyty u lekarza są częstsze więc może warto chodzić i tak i tak. Może do jakieś poradni ciąż mnogich albo patologii ciąży. Spore koszty badania i wizyty ja średnio co 2 tyg lepiej częściowo na NFZ a kasę wydać na wyprawkę dla maluchów w końcu też razy 2 wszystko
 
reklama
@elfoo1 masz jeszcze duza szanse na prawidlowy rozwoj ciazy. Tu kazdy dzien stanowi milowy krok. Do 8 tc ma prawo sie pojawic zarodeczek. Duzo zalezy od sprzetu i lekarza. Niektorzy sprawdzaja nawet doplerem. Poza tym w takim wypadku warto sie skonsultowac z innym ginekologiem
 
Do góry