reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
A u mnie dolegliwosci ciazowe sie zaczely ukazywać co raz bardziej,piersi nabrzmiale, sutki bola, rano mało sie nie porzygalam i te ciagniecie w pachwinach tez to macie takie jakby od jajnikow, obracam sie z boku na bok, a tu ciagnie. Jeszcze nie wstalam z lozka mogłabym przespać cały dzień
 
reklama
A dziewczyny, jak Wy obliczałyście sobie termin porodu? Standardowo +7 dni od OM minus 3 miesiące, czy macie inny sposób?
+7 dni powinno byc tylko, gdy Twoje cykle maja 28 dni.
Jesli cykl ma 30 dni, to dodajrsz +9 dni, a jak masz 25 dni to +5 dni.

Ale zauwazylam, ze lekarze czesto ida na latwizne i dla kazdej dodaja +7 dni a pozniej jest duza rozbieznosc pomiedzy ich terminem porodu, a tym pierwszym usg genetycznym, gdzie tp wydaje sie najbardziej zblizony.
A dokladne dane maja znaczenie, np. Po przenoszeniu ciazy.
 
My wszystkie 4 ciaze zmajstrowalismy za pierwszym podejsciem ;)

Maz zartuje, ze powinnismy otworzyc biznes ze sprzedaza spermy i jajeczek, haha :D

Wow! Co za płodność! Dziwię się że nigdy nie wpadliśmy w sumie

A dziewczyny, jak Wy obliczałyście sobie termin porodu? Standardowo +7 dni od OM minus 3 miesiące, czy macie inny sposób?

Ja mam aplikację flo w telefonie i ona mi tak ustaliła, wcześniej wyliczała owulację m.in.
 
+7 dni powinno byc tylko, gdy Twoje cykle maja 28 dni.
Jesli cykl ma 30 dni, to dodajrsz +9 dni, a jak masz 25 dni to +5 dni.

Ale zauwazylam, ze lekarze czesto ida na latwizne i dla kazdej dodaja +7 dni a pozniej jest duza rozbieznosc pomiedzy ich terminem porodu, a tym pierwszym usg genetycznym, gdzie tp wydaje sie najbardziej zblizony.
A dokladne dane maja znaczenie, np. Po przenoszeniu ciazy.
No u mnie wyjdzie + 20 od ostatniej miesiączki [emoji23] takze nie wiem co mi wylicza
 
+7 dni powinno byc tylko, gdy Twoje cykle maja 28 dni.
Jesli cykl ma 30 dni, to dodajrsz +9 dni, a jak masz 25 dni to +5 dni.

Ale zauwazylam, ze lekarze czesto ida na latwizne i dla kazdej dodaja +7 dni a pozniej jest duza rozbieznosc pomiedzy ich terminem porodu, a tym pierwszym usg genetycznym, gdzie tp wydaje sie najbardziej zblizony.
A dokladne dane maja znaczenie, np. Po przenoszeniu ciazy.

W pierwszej ciąży miałam rozbieżność 10dni między terminem om a pierwszego usg. W sumie urodziłam 8 dni po terminie om, a 2 przed usg. Ale przez cc bo się Młoda nie obróciła. W sumie nie wiem ile bym przechodziła czekając na akcję porodową.
 
reklama
Tak samo i ginekolog tez tak liczy dopóki usg nie jest zrobione

No to licząc tą metodą, wychodzi tp 26.03, ale z OM w apkach średnio 30.03 [emoji848]


Od razu po pojawieniu się dwóch kresek mówiłyście mężom? Ja myślę czy by nie zrobić jakieś niespodzianki [emoji848][emoji848][emoji848]
 
Do góry