reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2019

Kiedy założyć wątek zamknięty?

  • 1 miesiąc

    Głosów: 5 100,0%
  • 3 miesiące

    Głosów: 0 0,0%
  • 5 miesięcy

    Głosów: 0 0,0%

  • Wszystkich głosujących
    5
  • Ankieta zamknięta .
Te 80%, które daje USG oznacza, że USG wykryje 80% przypadków chorych dzieci, zawsze zostaje 20%, które na USG nie zostaną wykryte niestety. W przypadku Pappa 95% pewności oznacza, że 95% badanie to wykryje 95% dzieci chorych na ZD, ZE i ZP. Niestety zawsze pozostaje 5% przypadków, których to badanie nie wykryje i na badaniu będzie wszystko ok i ryzyko będzie niskie, a dziecko urodzi się chore.

A ok, to rozumiem i się zgadzam. Ale podkreślmy, by nikt nie zrozumiał tych procentów na opak: ryzyko urodzenia dziecka z ZD dla zdrowej ok. 30letniej kobiety to ułamek procenta. :)
 
reklama
Gratuluję dziewczyny pozytywnych wizyt, oby tak do końca!!

Co do testów pappa czy nawet nift, harmony jeśli są wskazania ku temu, znane obciążenia to nawet mimo, że to statystyka i badania przesiewowe nie diagnostyczne to warto zrobić uważam. Jeśli coś ma być źle lepiej wiedzieć, lekarz będzie przygotowany i będzie możliwość pomocy dzieciaczkowi.
 
Jestem po wizycie. Wszystko super. :happy:
No i fajnie [emoji16]
Gratuluję wszystkim udanych wizyt
Co do pappa to tez mialam robione i do piątku miałam miec wyniki albo sms albo mieli dzwonić i do dziś cisza.....
Syna dzis ze szpitala jeszcze nie wypuscili i nie wiem czy jutro są szanse na wyjscie. Ważne żeby go wypuscili calkowicie zdrowego. Ja teraz tylko kursuje szpital dom szpital dom...
Ojjj bidulek....dużo zdrówka dla syna i sił dla Ciebie !
Gratuluję dziewczyny pozytywnych wizyt, oby tak do końca!!

Co do testów pappa czy nawet nift, harmony jeśli są wskazania ku temu, znane obciążenia to nawet mimo, że to statystyka i badania przesiewowe nie diagnostyczne to warto zrobić uważam. Jeśli coś ma być źle lepiej wiedzieć, lekarz będzie przygotowany i będzie możliwość pomocy dzieciaczkowi.
Dokładnie [emoji6] albo oswoić się z myślą.

Wciągnęłam się w książkę i ponad 200 stron przeczytałam, aż książka się skończyła [emoji23][emoji23]
 
Hej Mamusie :)
Ja niestety witam się raz na jakiś czas ale staram się większość postów nadrabiać. Dzisiaj pracowałam 11h na pełnych obrotach, małego oddałam w opiekę babci na cały dzień. Padam z nóg. W weekend mieliśmy wesele i kilka osób z rodziny męża dowiedziało się o ciąży :) cieszę się ze się to stało bo mam dosc ukrywania się ciagle, a mój brzuch jest już dosc spory. ale było zaskoczenie ze tak szybko będziemy mieli kolejnego dzidziusia :)

Widziałam burzliwa dyskusje o pappa. Powiem Wam ze ja w pierwszej ciąży bez namysłu robiłam prenatalne usg+ pappa ale teraz się zastanawiam czy robić pappa. Największym zaskoczeniem było dla mnie to, ze na tym weselu ba którym byliśmy w weekend była żona kuzyna męża która jest już na końcówce ciąży i pyta mnie czy ja robiłam wogole prenatalne przy pierwszym bo ona nie robiła bo w sumie lekarz jej powiedział ze wszystko ok na zwykłej wizycie usg i ze jak chce to może „dodatkowo” zrobić prenatalne. Byłam w szoku ze jeszcze lekarze maja takie teorie... myślałam ze każda kobieta już robi prenatalne usg. A Wasze brzuszki tez już kraglutkie? U mnie z uwagi na okres między ciążami brzuch strasznie szybko było widać a teraz wyrównał się z cycami :p jak on tak będzie rosnąl to pęknę chyba
 
Cześć, mogę do Was dołączyć? Jestem w 14 tygodniu ciąży, termin mam na 10 marca. Wcześniej tutaj zaglądałam ale nie miałam śmiałości pisać, bo moja ciąża była zagrożona i jestem po poronieniu, więc wątpiłam, czy to się uda. Jestem już po 40 i mam dwoje nastolatków w domu :) Myślę, że w grupie raźniej, więc mam nadzieję, że mnie przyjmiecie :)
 
Cześć, mogę do Was dołączyć? Jestem w 14 tygodniu ciąży, termin mam na 10 marca. Wcześniej tutaj zaglądałam ale nie miałam śmiałości pisać, bo moja ciąża była zagrożona i jestem po poronieniu, więc wątpiłam, czy to się uda. Jestem już po 40 i mam dwoje nastolatków w domu :) Myślę, że w grupie raźniej, więc mam nadzieję, że mnie przyjmiecie :)
Witaj
 
reklama
Do góry