reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Roksaa, AGula a pijecie sok jabłkowy, kompot z jabłek?
Przede wszystkim trzeba dużo pić, jest jeszcze coś takiego na rynku medycznym Windi Windi Kateter rektalny dla niemowląt x 10szt - Aptekarz Warszawski - Apteka internetowa ale to w ostateczności stosowaliśmy przy Oliwii, bo też miała problemy ze zrobieniem kupki.
Niektóre dzieci tak mają, że rzadziej robią mimo iż są na piersi.
Agula a te zioła co parzysz to nie regulują Ciebie i synka?
Anka zazdroszczę takiego zorganizowania.
Mikowata pytasz o ml? Szczerze mówiąc zależy od dziecka ale myślę że około 90-120 ml.
Daffodil trzymam kciuki za szczepienie.
Maryńka to Cię synuś rozpieszcza :-)
Betina Wszystkiego Najlepszego z okazji rocznicy :-)

Chyba za wcześnie się nacieszyłam, że Gabi nie wysypie bo dziś pojawiły się 3 krosty, jakby ospowe ale zobaczymy czy się dalej temat rozwinie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Już po krzyku...tzn. bardziej po moim strachu niż krzyku Małej... PO rozmowie z lekarką zaszczepiliśmy szczepionką 6w1 Infanrix hexa. Naczytałam się bardzo negatywnych opinii o 5w 1 i o 6w1, w ogóle o szczepionkach. Lekarka argumentowała, ze tu nie ma "japońskiej żółtaczki"...ech nei wiem, co lekarz to opinia... Mam nadzieje, że naszą Gwiazdeczkę wszystkie te nieprzyjemnie objawy miną i nie będę musiała się dodatkowo stresować. Trzymajcie kciuki, żeby nic złego z tego nie wyszło:nerd:
Waga: 4500g (urodzeniowa 3660g)
Wzrost: 64 cm (urodzona ze wzrostem 57)
 
Zazdroszczę spacerów, moja trochę pośpi a później jest taki ryk,że nawet na rękach się nie uspokaja... nie oddalamy się zatem daleko... czasami pośpi w wózku pod domem... zawsze coś:) a i tak ją kocham najbardziej pod słońcem, nawet jak daje trochę popalić...

Na szczepienie idziemy dzisiaj i dalej nie zdecydowałam co robić;P ale na 6 w 1 nie dam się namówić.. bez sensu tyle dawek na wzw dawać!! ewentualnie 5w1 i engerix:tak:

Tak jak pisałam na innym wątku u nas bez czopka z kupką ani rusz...
 
truskaffka dokładnie, jeszcze niedawno toczyłyśmy się z brzuchami. wlasnie ogladnelam sobie pierwsze zdjęcia brzuszka z ciąży.. ehh fajne wspomnienia ;)

my się chustujemy :)
 
Jednak ospa, zaliczyłyśmy już lekarza, co mnie zmartwiło to że dr powiedziała że Gabrysia może ospę przejść jeszcze raz w późniejszym wieku, bo jest wcześniakiem i moje przeciwciała ją teraz nie uchroniły. To też zależy jak bardzo ją wysypie (tak powiedziała dr), jak łagodnie to może mieć jeszcze raz. Szczerze myślałam że tą chorobę przechodzi się tylko raz ale jak widać nie jest to prawdą.
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry :)

Kania ehh to jednak Gabrysię nie ominęło, przykro mi, mam nadzieję że mała nie będzie się bardzo męczyć. Trzymajcie się
Trytyka moja mała też się ostatnio popsuła na spacerach, niby śpi, ale się przebudza, a wtedy chce wyjść z wózka, jak jej nie wezmę to ryk jakby ją ze skory obdzierali, terrorystka jedna :-p
daffodil ładnie Agatka rośnie :) no i dobrze że szczepienie już za wami, trzymam kciuki żeby dobrze było
Mikowata też obstawiam że mniej więcej 90-120ml na jeden posiłek :)

my jakoś się wybrać nie możemy na te szczepienia :baffled:no ale dziś kopnę w tyłek D żeby jechał po receptę na szczepionką, bo młodej wczoraj stuknęło 6 tygodni
a w przyszłym tygodniu mamy jeszcze zaklepane usg bioderek i ja do gin wreszcie idę
także lekarzowo u nas..trzeba przetrwać
 
Cześć Kobietki!
Trochę mnie tu nie było, ale Gabrysia i piękna pogoda skutecznie zorganizowały mi czas :-). Kilka ostatnich dni spędziliśmy na wsi, dziadkowie nacieszyli się wnuczką (już pytają, kiedy teraz przyjedziemy) a ja też trochę odpoczęłam i powygrzewałam się w ogrodzie pod jabłonką :-D. Gabrysi powietrze służy, bo więcej śpi i apetyt też ma niesamowity, były takie dwa dni, że jadła co godzinę:szok:. Poza tym pięknie się już uśmiecha i zaczyna wydawać z siebie pierwsze odgłosy :-).
Trądzik powoli mija, z kolkami bywa różnie, niestety nasilają się po wszelkiego rodzaju wizytach gości. Prawdopodobnie jest wrażliwa na głośniejsze dźwięki i nie służy jej obecność większej liczby osób..

A u mnie połóg dobiega końca, co naprawdę daje się odczuć. Za jakiś tydzień ruszam do gina, mam nadzieję, że dostanę błogosławieństwo na wszelkie aktywności :-D. Warto byłoby ruszyć na jakiś fitness, bo lato za pasem.
Na szczepienie idziemy w poniedziałek. Już mam stresa.
 
hejka. my wczoraj mielismy szczepienie. jak bylismy w domu,maly poszedl spac i obudzil sie z takim wrzaskiem jakiego jeszcze nie slyszalam:szok:i tak godzine plakal i krzyczal. dostal czopka i przeszlo:)dzis jest ok wszystko:) koncem maja ma usg glowki,oby mu dobrze wyszlo...jeszcze morfologia do zrobienia i w czerwcu wizyta u pani doktor.
powiem wam ze pierwsza @ po pologu mialam masakryczna,cieklo jak nie wiem co a i ciecie mnie tez bolalo:/oby nastepny byl lzejszy:)
spacer dzis zaliczony.przejazd tramwajem tez:)maly nie spal dzis od 6 do 10. ale byl grzeczny:)mowil po swojemu i sie smieje. a jak jedziemy mpk to tylko na mnie patrzy i nic go wiecej nie interesuje:)zakochana w nim jestem na zaboj:)aha i testuje dzis schab ze sliwka i zurawina:)chce zrobic na biad na chrzest malego i jeszcze inne miesko nad ktorym mysle?macie jakis pomysl?myslalam o roladkach z kurczaka z pieczarkami.hmm sama nie wiem
 
Ostatnia edycja:
Hej a co używacie dla bobasów na słońce jaki krem i z jakim filtrem? Mój sobie tak smoka opalił na buzi i skarpetki że szok :) z sukcesów trochę lepiej na spacerach w cieniu troszkę posiedzi, bardzo dużo śpi i nauczyłam dziecko także w dzień zasypiać w łóżeczku :) któraś mama miała taki sam problem jak ja że dziecko wolało butelkę od cyca. Znalazłam sposób. Na rynku tylko jedna firma produkuje butelki ze smoczkiem dla WCZEŚNIAKÓW. Firma Dr. Browna. Kupiłam (buteleczka malusieńka i dziurka w smoczku też tycia) i jak Mały spróbował że to tak ciężko idzie dwa dni z rzędu o wybrał Mamusie i od jakiś dwóch tygodni cieszymy się z karmienia piersią :) Gorąco jest niesamowicie ubieramy się zdecydowanie na krótki rękaw i gołe nóżki a jak śpi to przykrywam pieluchą tetrową a Wy?
 
reklama
Wczoraj mieliśmy szczepienia. Młoda przy cycu a tu znienacja igła w nogę, potem w drugą. Oczywiście ryk. Sama też się poryczałam trochę ;) Biedna moja córeńka... Na szczęście (odpukać) żadnych odczynów, gorączki, itp. Bardzo się tego bałam. Szczepiliśmy 5 w 1 (pentaxim) + engerix. Rota za 2 tyg.
W nagrodę zostawiłam ją potem z babcią w ogrodzie i pojechałam do świata dziecka kupić parę drobiazgów. A ona spała jak nigdy ;) Bałam się jak w nocy będzie spała, ale świeże powietrze dobrze jej zrobiło bo pobity został rekord-spała od 0.30 do 5.20 :)

Deizzi używamy kremu Mustela baby SPF 50 - od pierwszych dni zycia mozna.

Makunia ja tez za tydz. gin. :) mam nadzieje wrocic na jogę :)

Kania &&&&& za Gabrysię by lekko ospę przeszla

Miłego dnia, Dziewczyny!
 
Do góry