reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

reklama
Nie bójcie się zwierząt - ja całą ciąże miałam 2 koty model "po wsi noga", czyli takie, które nie tylko siedzą w domu, ale też biegają po podwórku i nic złego się nie stało. Podobnie u mojej bratowej - mamie 4 zdrowych dzieci;)

A ja wczoraj byłam na USG - widać na nim taką wyraźną kropkę;) W badaniu wyszło, że jest to ok 5 i pół tyg ciąży, czyli wszystko się zgadza;) Lekarz założył mi kartę ciąży i zaprosił na kolejną wizytę za 2 tyg... Znając życię to tą ciążę, też pewnie spędze w poczekalni. Dziewczyny - jakie badania robicie na pierwszy rzut, bo ja już nie pamiętam, a kartkę od lekarza gdzies zgubiłam...
Na pewno morfologia, mocz, wasserman, HBs i coś jeszcze?
 
ja sama nie decyduje sie na badania. Robiłam w styczniku morfologie i inne..cukier mocz itp kiedy powedzialam internicscie ze chcemy sie starac o dzidziusia. Bylo wsyztsko ok. teraz czekam na wizyte przepisze badania lekarz to zrobie.. :)
 
Tak, tylko do karty ciąży badania są potrzebne... I niestety podstawowe badania będziemy musiały robić co miesiąc...
 
Ulkan ja mam skierowanie na badania to napisze ci co ja mam, moze sie przyda. Wiec : Mocz-badanie ogolne, glukoza, WR, Morfologia +Płytki, HBS-Antygen, TOXO IgM, Toxo IgG, jesli nie masz grupy krwi to i to.

Po ile razy robicie tą bete?? Po 2 czy wiecej??

Jak ja robiłam bete w 3 tygodniu to miałam pierwszą 23,6 a po 48H 96,2 <- cos takiego
 
Ostatnia edycja:
no własnie tak mysle ze dopóki lekarz nie zaleci robienie wiecej to nie ma sensu, dla mnie to byl dodatkowy stres bo zanim odebralam wyniki to sie martwilam czy bedzie odpowiedni przyrost itd Zrobilam dwa razy i imnie tam starczy
 
ja tez tak mysle a nie jestem lekarzem by okreslic dokladnie czy co jakis czas dobrze przyrasta... :)
a ktory tydzien masz?
 
reklama
teraz mam 5tydz i 5 dni ;) Co do przyrostu to wszędzie piszą że po 48h musi wzrosnąć o minimum 66%, łatwo to policzyc, wyszło mi ze przyrasta wiec jest ok :happy:

Ulkan spoko;-)
 
Do góry