reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2013

Juaro - strasznie mi przykro, dziewczyny - dbajcie o siebie, bo mi tak strasznie smutno, że lista aniołkowych mam się wydłuża - przecież miałyśmy wszystkie opisywać wrażenia po pobycie na porodówce!

Co do wizyty, to ja mam chyba najtaniej, bo chodzę prywatnie i płace 60 zł - w tym mam badanie, wywiad plus USG. Tyle tylko, że badania lab są płatne, a mnie lekarz co miesiąc gna na morfologie, mocze, próby wątrobowe (po jasną cholerę) itp.. No ale mówi sie trudno. Jejku jak m i się dziś nic nie chce....
 
reklama
madziaa jakbym trafiła na dobrego lekarza na NFZ to na pewno bym am została... Niestety jak Kiniusia nie mam z tym dobryzh doświadczeń... Raz w życiu udało mi się trafić na takiego ok ale mnóstwo km stąd ale w sytuacji w jakiej byłam i on odesłał mnie do kogoś innego prywatnie bo twierdził, że tamten ma większe doświadczenie. Do tej pory pamiętam jak pewna pani doktor na NFZ na jednym usg stwierdziła, że mam torbiela, ale poczekajmy 3 miesiące. Poczekałąm, na kolejnym stwierdziłą, że ona to w sumie nie jest pewna czy to torbiel czy może jednak mięśniak - poczekajmy jeszcze. Jak to usłyszałam to zaraz umówiłąm się w ciemno prywatnie i następnego dnia byłam już na Karowej z mięśniakiem i torbielem i w dodatku z podejrzeniem, że ten torbiel to komórka rakowa... Uwierz, że pozostali lekarze na jakich trafiłam przedstawiali podobną jakość... Niestety:( Mój lekarz bierze 3 razy tyle co wasi... masakra ale niestety po problemach w poprzedniej ciąży, i po tym, że przekonałam się, że jakby mnie ktoś inny prowadził inaczej to bym za nic w świecie nie donosiłą tej ciąży stwierdzam, że jednak lepiej na to wydać i mieć zdrowe dziecko niż na wózek...:(

Joaro straszne... Już chyba starczy takich wieści...:(
 
Kania, nie płacę bo mam ubezpieczenie w Allianz (dobry pracodawca :)))
wizyta u mojej ginekolog, która jest endokrynologiem normalnie kosztuje 150 zł (tj. tyle kosztowała ponad 3 lata temu gdy nie miałam jeszcze tego ubezpieczenia, teraz nie wiem ile); nie robi ona jednak usg. Chodzę do niej wciąż niejako z wdzięczności bo dzięki niej jestem w ciąży..
Mój drugi lekarz (który prowadzi moją ciążę), nie wiem ile bierze za wizytę - wydaje mi się że może być więcej, ale na każdej wizycie mam usg :) Ten drugi wart jest każdej ceny, serio :) chodziłabym do niego nawet jeśli musiałabym płacić...

Co do usg genetycznego to moja gin-endok (lekarz nr 1 w opisie powyżej;) ) poleciła mi dwóch ponoć najlepszych speców od usg. Jeden przyjmuje w ramach Allianz (już miesiąc temu nie było do niego terminów na wrzesień :szok:) a drugi, niestety nie w Allianz - bo koszt tej wizyty 400 zł :/ Drogo, ale z drugiej strony jeszcze nie płaciłam za nic, więc jeśli nie zwolni się jakiś termin do tego pierwszego to niestety pewnie tyle zapłacę..

Dzisiaj tak mie mój bark doskwiera, że zapisałam się do ortopedy (okrutnie przeszywający ból).. a przy okazji do dermatologa, może coś da się zrobić z moją cerą :/

do tego boli mnie brzuch i pierwszy raz miałam dzisiaj mdłości!!!
 
Połówkowe usg powinno się robić między 18 a 24 tygodniem ciąży, wówczas większość mam się decyduje właśnie na te trójwymiarowe.
Królowa Dramatu to faktycznie fajnie masz :-)
Ulkan skoro lekarz uważa że powinnaś robić to mu zaufaj :-)
Ewelinaka współczuję mdłości, leń i mnie dopadł no i trzymam kciuki za wizytę.
Zresztą za Wszystkie Mamy które mają w tym tygodniu wizyty zaciskam kciukasy, byśmy z nich wróciły z pozytywnymi nowinami.
A co do upałów to jak z corą chodziłam całe lato w ciąży to była maskra nogi jak balony a teraz póki co nie puchną chyba, że po pracy jak wracam do domu to odczuwam ciężkość. Poza tym brzuch mnie nadal pobolewa ale wg dr norma więc wspomagam się nospą.
 
hej ;)
jestem i ja po weekendzie ;)
własnie skończyłam czytac co u Was i musze lecieć po dzieciaki ;) więc tylko krótko na razie:

Joara - strasznie mi przykro, tak nie powinno być :((((( przytulam mocno.....

Królowa - to mogę Ci nawet powiedziec jak sie nazywa który lekarz - Makowski za 200 i Roszkowski za 400 ;)
ja byłam u obu i faktycznie warto ;)

basieniak - napisałam do koleżanki i jak mi odpisze to podam Ci nazwisko ;) to chyba blisko mieszkamy, bo moja rejonowa to Czumy ;)

spadam chwilowo - odezwę sie później....
A.
 
agula :))))) zgadłaś w 50% :) Roszkowski za 400 zł (pewnie tylko on tyle bierze) a drugi to Mrozek, w CM Lim za 120 zł ale nie ma do niego miejsc :/ O Makowskim nie słyszałam.
Rzeczywiście Roszkowski jest taki dobry? Różne opinie o nim czytałam. Moja gin go bardzo poleca. Wybieram się do niego za 3 tyg. :)
 
Ja ostatnio też się nie udzielam bo większość czasu spędzam albo z młodym albo śpiąc:p

Strasznie mi przykro z powodu małych aniołków:((((

Co do lekarza ja korzystam z Limu na szczęście mąż ma w pracy wykupiony pakiet i nie płacimy nic:D Zmieniłam lekarza i dostałam nakaz pójścia na l4...moja praca jest nieodpowiednia dla kobiety w ciąży i jeszcze to masakryczne samopoczucie:(

Co do wagi to póki co jestem na minusie 3 kg ale ja z tym okrąglejszych to bardzo się cieszę:)
 
Hej dziewczyny :)
Ja już po wizycie, opisałam wszystko w odpowiednim wątku, dodałam też dwa zdjęcia. W skrócie wszystko jest okej :)

Joaro, strasznie mi przykro... :-(
 
reklama
Do góry