reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Wiecie co mama takie hustawki nastrojow ze az mi glupio wobec meza...z aniola w diabla sie zamieniam:zawstydzona/y:..
Co do kawki to ja tak jedna raz na 2 tygodnie sobie zrobie jak juz mnie nosi,pol lyzeczki plus 3/4 mleka-tak jak piszecie praiwe kakao.
Alkoholu nie tykam od momentu gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy,jakos mnie odrzuca.
W pierwszej ciazy bardzo na wszystko uwazalam ,teraz juz mniej choc tez nie folguje sobie za bardzo.Ciezar ciala mam duzo mniejszy w tej ciazy ,startowalam z 56 kg a obecnie mam 60kg.
Myfa wygladasz wrecz kwitnaco:-)!
Robicie juz jakies zakupy dla dzidziusia?
 
reklama
Ja w dwóch sprawach:

Moim zdaniem jesli jest 22 tyg i 5 dni to jest się w 23 tygodniu. Natomiast lekarz na wizycie pisze, że to 22 tygodnie (pełne, skończone).
To tak jak z urodzinami: ja 3 lutego kończe 30 lat, a zaczynam 31.

Druga sprawa: chciałam Wam podziękowac:) Za co? A no właśnie kończę sprzątanie całego mieszkania (został mi tylko duży pokój, a posprzątałam już sypialnię, łazienkę, WC, kuchnię, przedpokój i pokój córci). Łącznie 7 godzin. Czytam na bieżąco Wasze posty i co chwila któraś pisze, że właśnie sprząta. Ja okropnie nie lubię sprzątac, muszę miec naprawdę na to ochotę. Dzięku Wam jakoś mi sie udało.
Trzymajcie teraz kciuki, żeby starczyło mi energii na ten ostatni pokój:)
 
Myfa swietnie wygladasz:-)

Magmil zeby mnie taka ochota naszla na sprzatanie jak Ciebie,to by bylo wszystko ok.Mam troszke balagan w domciu ale i sil mi brakuje i energii.Dzis mam wolne wiec troszke odpoczywam sprzatac mi sie nie chce slaba jakas jestem,pewnie przez ta pogode bo od 3godzin okropnie pada.Nastepny dzien wolny wypada mi w srode,kto wie!?moze wtedy wezme sie za sprzatanie.
 
Witam:-)
Ja z kawy musiałam zrezygnować całkowicie przez moje skacząc ciśnienie,w sumie to mnie najpierw odrzuciło od kawy jak tylko poczułam smak to wymioty gwarantowane więc dałam se spokój,ale od niedawna po prostu za mną chodzi kupiłam więc bezkofeinowa smak ten sam więc jest ok i pragnienie zaspokojone,co do alkoholu to nic a nic czasami wyobrażam sobie sytuacje jak wypijam pół lampki wina zapach alkoholu jest z buzi a ja nagle źle się poczułam i musze jechać do szpitala czy lekarza no masakra chyba bym się ze wstydu spaliła jak by wyczuli i usiała bym się tłumaczyc że to tylko pół lampeczki :baffled:
 
Muszę przyznać, że w tej ciąży kawę popijam. Tak średnio co drugi dzień. Ale piję słabą z dużą ilością mleka. W poprzedniej strasznie się męczyłam, bo skoro nie można kawy i dużej ilości herbaty (czarną, mocną herbatę uwielbiam!!!), to co pić? Koleżanka przekonała mnie do Inki i ... zasmakowałam :-) Teraz głównie piję mleko i wodę z sokiem do rozcieńczania (znalazłam taki zdrowy prawdziwy z owoców).
Alkoholowi zdecydowanie mówię nie. Czytałam, że żadna dawka nie jest dla dziecka obojętna. Ale zdania lekarzy tu są różne, a mnie do piwka czy winka nigdy zbytnio nie ciągnęło. A herbatę czarną piję, colę czasami też i mam wyrzuty sumienia. Podobnie jak z powodu słodyczy...
 
a mi dzis do kitu nikt mnie nie rozumiem tzn On :( czy to tak trudno pojąc ze moge się martwić? denerwoac czy od razu musi miec do mnie pretesje o byle co:( eghh czasami naprawde nie jest łatwo. Żle mi samotnie spędzac kazdy dzień a do grudnia jeszcze daleko :(
 
że ciężarne kobiety powinny ograniczyć spożycie kawy do dwóch filiżanek dziennie;
jest napisane zeby ograniczyc ja nie pije mocnej kawy jest to napoj kawowy i pije 1 szklanke dziennie

to samo mi dziś rano przesłał moj Przyszły M

a cha a czy czekolade gorącą taką co sie tylko wody lub mleka dolewa mozna od czasu do czasu wypic? bo tez rozne opinie są na ten temat moim zdaniem paranoja
 
Dziewczyny, a jaką pijecie kawę bezkofeinową? Inka czy jakieś inne?

Mój gin liczy tak jakby "do przodu", tzn jeśli dziś jest 20 tydzień 5 dzień to on liczy, że jestem w 21 tygodniu ciąży.
 
reklama
Witajcie,
Osobiście co do kawy to mam sceptycznepodejście, na studiach 4-5 kubkow dziennie teraz mnie odrzuciło i ograniczam sie do jednego na tydzień. ale w książce BABY CENTRE napisali tak:

Czy mogę wypijać kubek kawy na rozpoczęcie dnia:
Owszem, możesz nadal pić ulubione napoje kofeinowe, jeśli tylko nie przesadzisz z ich ilością. Zgodnie ze wskazaniami Food Standards Agency kobiety ciężarne nie powinny przekraczać dziennej dawki 300mg kofeiny dziennie, ilośc ta równa się trzem kubkom kawy rozpuszczalnej, sześciu kubkom herbaty oraz ośmiu kubkom coca-coli dziennie. Kofeina w umiarkowanych ilościach nie zaszkodzi ani Tobie ani Twojemu dziecku. Kobiety staracjąc się ograniczyć tę używkę, zamieniając kawe mielona na rozpuszczalną oraz pijąc słabszą herbatę. Nie zapomnij, że kofeina zawarta jest też w czekoladzie i że bardzo bogate są w nię niektóre napoje energetyzujące.

Nika81: moim skromnym zdaniem można, czekolada zawiera tez magnez więc nie popadajmy w paranoję. wypicie gorącej czekolady sprawi Ci przyjemność a dziecko czuje to co mamusia :) epsze to niż Mc Donalds

miotlica: co do kawy to sporadycznie wypijam kubek rozpuszczalnej z mlekiem. Odrzuciło mnie od kawy i wyoijam ja średnio raz w tygodniu Oczywiście inka nie zaszkodzi ;-)

Ale teraz zaczyna mi sie bardzo stresujący tydzien, bo w srode jaro do swojego rodzinnego miasta zlozyc w pracy wypowiedzenie i zalezy mi aby mnie nie trzymali 2 tygodnie tak jak wypowiedzenie trwa bo nawet nie mam gdzie zamieszkac.. i będę sama, bez męża.. smutno tak sie dlugo nie widzieć. Jak nie będzie nadsłuciwał małego..
 
Ostatnia edycja:
Do góry