reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Ja w dwóch sprawach:

Moim zdaniem jesli jest 22 tyg i 5 dni to jest się w 23 tygodniu. Natomiast lekarz na wizycie pisze, że to 22 tygodnie (pełne, skończone).
To tak jak z urodzinami: ja 3 lutego kończe 30 lat, a zaczynam 31.

Zgadzam się, że tak się powinno liczyć.
Co do kawy piję jedną bardzo słabą dziennie. Na szczęście w I trymestrze nie piłam bo mnie odrzucało. Ja w ogóle jestem uzależniona od kawy i nawet przed ciążą bardzo się musiałam pilnować by nie pić więcej niż dwie dziennie. Teraz gdy bierze mnie ochota na więcej to piję zbożową - anatol lub inkę.

Justine - trzymam kciuki aby wszystko dobrze poszło
 
Ostatnia edycja:
reklama
czesc wam:-)

Dzis konkrety bo nie bardzo mam czas:
Fenoterol + Isoptin jesli ktoras z was bierze lub bedzie brala taki zestaw lekow na twardy brzuszek to wogole sie nie przejmujcie opiniami w necie ze niby po nich trzesie i jest szybsze tetno.Ja biore juz 2 dzien te leki i nie dosc ze nie mam zadnych objawow ubocznych to na dodatek nawet zaryzykowalabym stwierdzenie ze dzialaja dobrze na sen:-D Fakt ze na ulotce jest napisane ze dzienna dawka wynosi od 2 do 8 tabletek na dobe a ja biore tylko 3 ale zaznaczam ze nie ma sie co bac tych lekow,sa lagodne.Teraz to mam dopiero miekki brzuszek:tak:
Myfa ladnie wygladasz :-)
Magmil , Vinniki moja lekarka jak liczy "do tylu" czyli jak poszlam do niej w 23 tyg 5 dni to ona liczy to jako 23 tydzien a nie 24.Ale to chyba nawet wsrod lekarzy sa rozbieznosci dlatego zapytalam jak u was to licza.
Czekolada i kawa - Ja zajadam srednio 2 lyzki nutelli dziennie,do tego mam pod nosem cukiernie gdzie czesto wchodzimy z kumpelami na tiramisu przy spacerku a dzidzia ma sie dobrze i wazyla w 23 tc 650g a pisza ze kofeina zle wplywa na wage plodu.Wszystko szkodzi co w nadmiarze ale nie sadze zeby ktoras z nas przekraczala te normy,no bo powiedzcie czy pijemy wiecej niz "trzy kubki kawy rozpuszczalnej, sześć kubków herbaty oraz osiem kubków coca-coli dziennie"?.A kawusie pije czasem ale zbozowa - polecam przepyszna Nestle Caro z mleczkiem lub bez:tak:
 
Witam :-)
Ja pije kawkę bezkofeinowa nescafe smak normalnej kawy,lubię też inkę z mleczkiem mniam co do czekolady do picia to nie sadze żeby mogła zaszkodzić bez przesady przecież nikt nie będzie jej pił litrami :tak:
Sara27 super że czujesz się dobrze po tych lekach bo na prawdę na początku samopoczucie po nich w pierwszej ciązy miałam kiepskie wręcz okropne :-(
Justina84 przepraszam że pytam a dla czego chcesz sie zwolnić z pracy opłaca ci się to teraz kiedy dzidzi w drodze???
 
maniulka: u mnei sytuacja wygląda tak, że jestem na stażu podyplomowym w gabinecie stomatologicznym. odbywam go przez rok czasu czyli od pazdziernika do wrzesnia. miałam z mezem mieszkac u mnie w rodzinnym domu ale sytuacje sie pogmatwaly i przeprowadzilismy sie do lublina skad jest m oj M. Tu przenioslam staz - bo tak mozna. a czekam z wypowiedzeniem bo moj opiekun jest na urlopie. a okres macierzynskiego chce wykorzystac w pełnym wymiarze ponieważ pozniej o ten czas mam wydłużony staz. i tak to w skrocie wyglada ;-)

Dziewczyny, czy Wy obserwujecie czas ruchu dziecka i zapisujecie jego aktywność? Bo w końcu po porodzie o podobnych godzinach będzie spało. więc mi wypada ze rano budzi sie ok 7 a wieczorem ok 21 daje wielkiego kopa rodzicom i popali nieraz :)
 
Ostatnia edycja:
No ja liczę, że dziecko się jakoś przestawi, i dostosuje do naszego rytmu dnia a nie na odwrót :laugh2: bo jak na razie ono cały dzień śpi, a gdy ja śpię to ono się rusza, ale to może dlatego, że gdy chodzę to je kołyszę, to i śpi :-p a jak ja śpię to kołysania nie ma i się budzi ;-)
 
Justina84 już wszystko rozumiem życzę żeby ułożyło się po twojej myśli :-)
co do ruchów to jak faktycznie to jest prawda że po porodzie dzidzi będzie w takich porach spać no to moja niunia będzie przesypiać całą dobę hihi ona daje czadu jak ja jestem w pozycji dla niej nie wygodnej najczęściej jak nachylam się na kompem :tak:
 
dokładnie tak jest :-) dlatego ja je czasme oszukuje o poloze sie w dzien ze 2 razy, nogi unosze w gore a on harcuje :)

maniulka: dziekuję :)
 
Witam
jestem w 23 tygodniu i mam mały problem: zastanawiam sie czy w drugim trymestrze mozna mieć zatrucie ciążowe? Wydaje mi sie ze ta przypadłość dot. końcowych miesięcy ale nie jestem pewna. Od kilku dni wydaje mi sie ze mam troche spuchnięta twarz ale rece i stopy mi nie puchną i ciśnienie też może być. Mam problemy z nerkami i przez całą ciążę pobolewa mnie brzuch. Lekarz twierdzi że to przez kamień w nerce, mam brać no-spę i sie nie martwić. Tylko że łatwo mówić a gorzej z realizacją:tak: To nasze pierwsze maleństwo, wszystko jest dla mnie nowe i trochę się boję. Do tej pory malutka kopała ok. 14 i później dopiero wieczorem, od kilku dni kopie często, nie ma godziny abym jej nie czuła. W nocy za to jest grzeczna. Nie wiem czy to normalne czy moze dzieje sie coś złego, boli mnie też trochę mocniej brzuch więc biorę więcej tabletek. No i nie wiem czy to czasem może nie są skurcze. Wizytę mam dopiero w przyszłym tyg. Ostatnio jak byłam to niby wszystko było ok. - choć mi sie wydaje ze mam twardy brzuch to lekarz twierdzi ze wszystko jest ok. Może ja poprostu świruję ale tak strasznie się martwię czy mojej malutkiej nic się nie dzieje
Może któraś z Was ma podobne objawy i może mi coś napisać.
 
Sama mam twardy brzuch ale nigdy na to nie zwracalam uwagi. Teraz idąc waszym tropem powinnam juz schizowac :) heheu Ja ten brzuszek tłumacze sobie brakiem wyproznien co w moim przypadku moze dawac takie skutki. Zartucie ciążowe może pojawić się wcześniej ale skoro masz cisnienie w normie to niczym się nie przejmuj. Skoro masz dolegliwości z nerkami to po prostu możesz mieć zatrzymaną wode w organizmie i stąd opuchnięta twarz.

Jak to mój lekarz mowi ciąża jest ciążą i nie zawsze mozna się czuć jak na wakacjach pod palmami. Bycie ciężarna ma swoje prawa ;))
 
reklama
Zajadam obiadek i czytam wasze posty::-)
Jesli chodzi o twardienie brzucha to ja mam odwrotnie.Nigdy nie uwazalam ze mam twardy (nie zwracalam na to uwagi),poszlam na wizyte i bardzo sie zdziwilam bo ginka do mnie ze mam troche za twardy brzuszek no i dala mi te leki co pisalam fenoterol + isoptin.Takze ja akurat bylam zdziwona ta diagnoza,to rowniez moja pierwsza ciaza i nie wiem jak ma byc dobrze albo jak byc powinno i na co zwracac uwage.Ale wy nie przesadzajcie z tym twardnieniem brzucha,to ze u mnie tak stweirdzila to nie znaczy ze wy tak macie:tak:Na skurcze (ja mialam pod postacia bolow a'la miesiaczkowych) ktore mnie trapily czasem do 17 tc moja ginka kazala brac nospe,moze to pomoze ale najlepiej skonsultowac z lekarzem.
Ruchy dzidzi czuje czesto,w sumie co godzine moge stwierdzic ze rusza sie w brzuszku,czasem non stop godzinke a czasem jeden ruch na godzinke.Nie umiem jednak okreslic kiedy dzidzia wstaje i kiedy chodzi spac bo az tak nie zwracalam na to uwagi-po prostu jak czuje ze sie rusza to twierdze ze jest OK i nie analizuje;-)
Kitki czasem tez mam wrazenie opuchniecia ale nie gorzej niz jak zawsze miewalam przed okresem,wiec chyba to w miare typowy objaw.
Buzka:-)
 
Do góry