reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

Wazylam sie w ostatni poniedzialek i bylo 5kg na plusie,a slodycze wcinalam na okraglo,teraz przystopowalam bo mam za duzo cukru.
Kawke-pije moze jedna lub dwie na tydzien rozposzczalne z duzo iloscia mleka-prawie jak kakao.
Alkohol pilam dwa razy,lampke wina u kolezanki i troszke szmpana na naszym slubie:-)
Tez mi lekarka mowila ze odrobine winka nie zaszkodzi,ale mi tak jak Modroklejce po winku ciezko czasami na watrobie:wściekła/y:.

Dzis podszedl do mnie szef w pracy i stwierdzil ze wygladam na strasznie przemeczona i powiedzial ze jak chce to moge pracowac 4dni w tyg a nie 5 i sie zgodzilam,dla dobra dzidzi.
Jak tak dalej bedzie to pojde na chorobowe,bo ostatnio to naprawde zle wygladam,NIE NADAJE SIE CZASAMI DO NOMALNEGO ZYCIA!!!!!

Dzidzie czuje bardzo dobrze,szczegolnie rano i wieczorem i brzuszek rusza mi sie na wszystkie strony:-):-)
 
reklama
A ja witam z rana. Jestem strasznie niewyspana, budziłam się chyba 4 czy 5 razy w nocy i czuwałam czy brat już wrócił z pijaństwa .....;-) Dziwny ten mój organizm, bo budziłam się średnio co godzinę, żeby sprawdzić, czy Łukasz trafił do łóżka. Jeśli mam być taka wyczulona to przy noworodku chyba w ogóle nie będę spała .... :baffled:
Ewelcia, to dobrze, że masz takiego szefa i że sam to zaproponował. Zawsze to jeden dodatkowy dzień na odpoczynek :-)
Zjadłam śniadanie wypije półlitrowy kubek herbaty i chyba zrobię sobie kawę.
A właśnie dlaczego kawy nie można pić w ciąży? Bo ja w prawdzie pije sporadycznie, ale pierwszy raz słyszę ...
 
magda...kawa tak jak red bull czy inne napoje energetczne zawiera kofeine, która podnosi cisnienie a wyskokie cisnienie w ciazy jest nebezpieczne...dlatego lekarze nie maja nic przeciwko bezkofeinowej
 
Magda19lenka dolaczam do grona niewyspanych.U nas pijanstwo bylo przez cala noc za sciana.Mieszkam w bloku i przez sciane obok wynajmuja mieszkanie studenci-rozrabialy te chlopaki od 22 do 8 rano...
Modroklejka a zwykla czarna herbata? Bo zielona juz odtsawilam odkad mi na forum napisalyscie ze tez nie wskazana w ciazy.

Aha,jak sie liczy tygodnie ciazy?Jezeli jest np 23 tydzien i 5 dni to jest juz liczone jako 24 tydzien czy 23? I od kiedy zaczyna sie 3 trymestr?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
ja pije od czasu do czasu czarna herbate, ale słaba bo po prostu jej nie lubie...zielona mozna pic...wazne zeby była słaba, bo przy długim zaparzaniu wydzielaja sie jakies substancje-garbniki o ile sie nie myle...jesli lubisz mozna pic prawie wszystkie ziołka-miete, rumianek, meliske, szałwie, pokrzywe, dziurawiec...mozna pic herbatki owocowe, herbate biała, roibos...

a jak to sie liczy to ja sama do konca nie wiem...jesli mam 22 tyg i 1 dzien to rozpoczełam 23 tydzien przynajmniej tak mi sie wydaje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pierwszy miesiąc to: 1- 4 tygodnia
Drugi miesiąc to; 5- 8 tygodnia
Trzeci miesiąc to: 9 - 13 tygodnia
Czwarty miesiąc to: 14 do 17 tygodnia
Piąty miesiąc to: 18 - 22 tygodnia
Szósty miesiąc to: 23 do 27 tygodnia
Siódmy miesiąc to: 28 do 31 tygodnia
Ósmy miesiąc to: 32 do 35 tygodnia
Dziewiąty miesiąc to: 36 do 40 tygodnia

Pierwszy trymestr ciąży trwa od poczęcia do 13 tygodnia ciąży.
Drugi trymestr od 14 do 27 tygodnia ciąży.
Trzeci trymestr od 28 do 40 tygodnia ciąży.

taki podział znalazłam
23 tyg i 5 dni to chyba nadal 23 tydzień

Ja notorycznie pije czerwoną herbatę, jest przepyszna. Zielonej nie trawię - okropieństwo. A na co dzień to taką zwykłą najtańszą. :-)
 
bo z tym przykładowym 23 tyg i 5 dniami to mi się kojarzy, jak to liczą lekarza na przykład przy wypisie recept,
jeśli ja urodziny mam w czerwcu a załóżmy, że jest maj to napiszą, że mam jeszcze 21 lat a nie 22, choć rocznikowo wskazywało by na 22. Bo w sumie te 22 to jeszcze takie niepełne i nie do końca. (bo mam 21 lat i 11 miesięcy, czyli jeszcze nie 22) Tak samo ja sobie rozumuję to liczenie tygodni. 23 tyg i 5 dni to ciągle 23 tygodnie .... no tak na mój "chłopski" rozum.
 
A ja dzis wyspana,tylko o 7rano wstalam na siku i dalej w kimono do teraz.Tylko u mnie jest godzine do tylu niz w PL.
Musze zaraz wstac bo dzidziol kopie,pewnie glodny.

Zawsze jak mam wizyte u ginki i jest np.22tydz5dzien to ona pisze 22tydzien.
 
wpadam na chwilke zaraz obiad uroczysty mamy...z tesciami i rodzicami....

oto wynik wczorajszych zabiegow kosmetycznych...darowalam sobie oczyszczanie...ale masaz twarzy i maske z alg polecam....skora super i juz tak nie wysuszona....

jestem u rodzicow juz pewnie z kilos do przodu ech...tak to jest jak same smakolyki...
katar mi sie przypetal jeszcze na dodatek ale jakis dziwny....moze od cetralnego grzanka ech...
 
reklama
b ładnie wyglądasz :):tak::tak::tak:
moze i ja się wybiorę ale tak sobie mysle ze moze lepiej na przyjazd mojego jakos tak cos zrobie ze sobą np regulacja a co do maseczek to się dopytam :tak:
 
Do góry