reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marzec 2009

No ja tez jestem za sn po cesarce to czlowiek dlugo dochodzi dosiebie a to jakies dreny a to cewnik a to kroplowki masakra wole naprawde sie meczyc niz miec cc
 
reklama
A mi się wydaje że idź w piątek do lekarza nie chcę wprowadzać w błąd ale zdaje mi się że liczy się ciągłosć na zwolnieniu wtedy płacą ci za sobote i niedziele też a tak nie moze ktos inny jeszcze cos napisze w tej sprawie bo ja to już nie pamietam jak to było:-)
 
midnight...jak wezmiesz od soboty i bedziesz miała ciagłosc bez dnia przerwy to zus zapłaci ci 100% wynagrodzenia, jak bedziesz miała przerwy to zapłacą 80%....
 
widze ze sie temat porodów pojawił....
nie wiem jak u was ale w poznaniu ze znieczuleniem zewnatrzoponowym jest roznie-zalezy od szpitala...jak sa obłozeni-jak np na polnej to za skarby swiata nie zrobia bo wszyscy anestezjolodzy maja poplanowane cesarki....w swietej rodzinie z tego co wiem problemu z tym nie ma...i o ile sie nie myle 100 zł sie płaci...ale to opłata symbiliczna bo idzie na jakis fundusz dla chorych dzieci...
ja chce na lutyckiej rodzic i o ile nie bede miałą cesarki to chce ZZO-moj lekarz mi moiwł ze jesli przebieg porodu na to pozwala to wystarczy przy wejsciu i rejestracji do szpitlala o tym powiedziec i wtedy oni sciagaja anestezjologa....koszt chyba 200 lub 250 zł...ale w ramach tego jest porod rodzinny bo oni podobno wiekszosc porodów rodzinnych...
 
Wiecie co ja myslę że oni trochę nas okłamują co do tego że niema anestezjologa który może podać znieczulenie po prostu w większosci szpitali tego nie praktykują odwlekają a na końcu mówią że już jest za późno.W moim przypadku nie było potrzebne znieczulenie ale kobita rodząca obok się darła że chce znieczulenie oczywiscie jej mówili że anestozjolog jest zajety potem okazało się że ja nie mogę urodzić łożyska przygotowano salę operacyjną i wezwano anastezjologa który pojawił się odrazu raptem pół godziny od momentu kiedy prosiła tamat o znieczulenie :baffled:
 
czesc laski...ja,ktora jestem nastawiona do zycia optymistycznie calkiem zeschizowalam:baffled:Pisalam sobie z qmpela na naszej klasie o jej niedawnonarodzonym bobasku i pochwalilam sie ze jutro ide na USG 3D.A ta mi na to zebym sobie zdala sprawe ze USG3D to nie tylko przyjemnosci w stylu zdjecia buzki czy plec ale tez dokladne badanie narzadow-serca itp.czego na zwyklym USG sie niekoniecznie zobaczy.No i ona na to ze miala traumatyczna ciaze,amnipunkcja i USG 3D odebraly jej cala radosc z ciazy bo najpierw po USG genetycznym bylo podejrzenie zespolu Downa (ale okazalo sie ze nie,mimo ze oczekujac miesiac na wyniki amnio podobno nie spala i nie jadla ze stresu),to potem USG 3D wykazalo ze dziecko ma wade serduszka no i ma,ale niegrozna.Do tego jakies zwezenie przewodow moczowych czy cos tam.Przeryczala cala ciaze i probowala mnie przekonac ze lepiej zyc w niewiedzy.No i ja,ta co obdzwonila cala Lodz w poszukiwaniu szybkiego terminu USG 3D (a mam wizyte jutro 17.30),zwatpilam calkiem czy chce isc na to badanie,mimo ze obstawiam na 90-99% ze wszystko jest OK.Ale poczulam stracha,nie powiem,normalnie siedze i mysle czy isc czy nie.Pewnie posypie sie na mnie lawina zebym nie siala paniki na forum,ale chcialam sie gdzies wygadac...
 
Witam.
No temacik nie zly.POROD:szok:Ktorys raz z kolei chyba poruszany,ale i tak te same obawy:-(
Jak juz kiedys pisalam tu w IE wogole nie nacinaja ani nie szyja,nie daja rowniez znieczulenia-podobno WOGOLE:szok:
slyszalam ze bez nacinania i bez szycia sie lepiej i szybciej goji:angry: ale nie wiem czy to prawda...jakos nie jestem do tego przekonana...

Wpadlam na chwilke\,zaraz ide pranie wstawic i biore sie za sprzatanie....LENIA mam strasznego....
Dzis rano o8.00 obudzila mnie moja dzidzia,jejku jak ona sie wiercila i strasznie kopala,czulam reka ale juz tak dosc porzadnie:-)

Bylam juz w miasteczku ale nigdzie nie lazilam,bo bylam z moim n wyrwal sie na chwile z pracy.
Zamowilam bukiety na slub:-)tzn.dla mnie i dla swiadkowej.
Nie orientuje sie ile w PL kosztuja ale tutaj za dwa 120euro:szok::szok::szok:.
 
sara...myslałam ze wiesz ze 3D to nie tylko dla przyjemnosci...lekarz dokonuje dokładnych pomiarów maluszka, liczy palce u nog i rak, sprawdza przepływy w sercu, nerki, pecherz, zołoadek, czy całkowicie jest przewód pokarmowy wykształcony...

ja miedzy innymi po to ide...miałam w rodzinie przypadki chrób-genetycznych i wad rozwojowych-i dlatego miedzy innymi miałam robione nieinwazyjne badania prenatalne-test potrójny i PAPA....na biopsje kosmówki sie nie zdecydowałam ze wzgledu na ryzyko poronienia....ale teraz szczerze to myslałam o aminopunkcji...bede o tym gaddac w poniedziaeł z lekarzem

a tu link-mozna poczytac o badaniach usg 3d
Specjalistyczne Centrum Zdrowia Kobiety

i prenatalnym usg w roznych tygodniach
Specjalistyczne Centrum Zdrowia Kobiety
Specjalistyczne Centrum Zdrowia Kobiety
 
reklama
No juz dzwonilam do szpitala i u nas jest tak:-)
W szpitalu miejskim 2 jest znieczulenie darmowe na prosbe pacjetki lub jesli jest to konieczne wiadomo do dyspozycji jest pilka itp wanna lub porod w wannie koszt 500 zl :szok:dla porodu w wannie sale i porody rodzinne
Porod rodzinny nic nie kosztuje a jeseli chcialaby ktoras miec i sale rodzinna z miejscem dla tatusia do spania z lazienka i tv itp to koszt za noc 300zl
Trzymaja koitki ktore rodzily sn tylko 24 h wiec nawet nawet bede tam rodzic jeszcze tylko pojade tam w styczniu obejrzec co i jak moze dogadam sie z jakas polozna ktora bedzie ze mna przy porodzie bo jest tez taka mozliwosc ale to tez przy dodatkowej oplacie he czego teraz nie bez za oplata to tyle ciut sie uspokoilam:tak:
Aaaaaaaaaaaa sale rodzine sa mozliwe wtedy kiedys sa wolne oczywiscie i jest ich mało wiec jaknie ma sal wolnych kieruja na sale 3. 4 lub 5 osobowe bez mozliwosci nocowania osob trzecich i bez lazienek:baffled:

A co do USG 3 d to ja juz wiedzialam ze to usg jest szczegolowe i moze wykryc u dzidzi jakies wady co wczeniejsze usg nie wykryło dlatego ja ide na usg 3 d polówkowe by odrazu zobaczyc czy wszystko z dzidzia jest dobrze czy serduszko itp jest ok
 
Do góry