reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

tez musze isc do okulisty. ale planuje na poczatku marca.

Monia, jeśli masz możliwość iść teraz to bym Ci tak radziła. Wcześniej jak byłam ( w 16 tyg. tak mniej więcej), i teraz to mówili mi okuliści , że tak najlepiej w okolicy 30- 33 tyg. najlepiej zrobić badania siatkówki. Może będą potrzebne dodatkowe badania jak u mnie i wszystko się przedłuży.
Jak jutro nie podejmą decyzji to idę prywatnie z wynikami bo u okulisty na Inflanckiej najbliższe terminy są na połowę marca:szok:
 
reklama
Witam Was marcóweczki. U mnie słoneczko za oknem a mimo wszystko lenia mam strasznego;-) Jestem tu nowa chociaż podglądam Was od pewnego czasu:-)
Czekamy na córeczkę a termin na 23go marca mamy. To pierwsza nasza dzidzia:tak:
 
dzieewczyny brodwaki czesto " uformowywuja sie podczas karmienia" wiele pierwszych mam wlasnie ma plaskie brodawki, ale dzidzia powinna je z czasem "wyciagnac"

Dronka ja tez mialam B i dlaje mam pelniejsze B, a pierwszego malucha karmilam 6 mies i przestalam z zalecenia lekarza a nie bo sama chcialam, wiec to tez nie musi nic znaczyc. Ale od razu dodam ze jak maluszek dostanie butelke i zobaczy z jaka latwoscia leci z niej mleko, moze (nie musi) odpychac sie od piersi.

Co do karminia piersia to chyba najwazniejsze jest to zeby sie nie poddawac i w razie nieudanych prob i nawalu mleka, oddciagac laktatorem, ktory tez poniekad "wyciaga" sutki. Trzeba tez uzbroic sie w cierpliwosc :tak:
 
Monia, jeśli masz możliwość iść teraz to bym Ci tak radziła. Wcześniej jak byłam ( w 16 tyg. tak mniej więcej), i teraz to mówili mi okuliści , że tak najlepiej w okolicy 30- 33 tyg. najlepiej zrobić badania siatkówki. Może będą potrzebne dodatkowe badania jak u mnie i wszystko się przedłuży.
Jak jutro nie podejmą decyzji to idę prywatnie z wynikami bo u okulisty na Inflanckiej najbliższe terminy są na połowę marca:szok:

bardzo chetnie poszlabym teraz na badania.
no ale niestety musze isc prywatnie, a koszt wizyty wynosi 70 zł. No, a niestety w tym miesiacu zyjemy tylko z mojego zusu, wiec poprostu sie nie wyrobie ze wszystkim..

Mag dlatego ja rowniez biore pod uwage termin z OM.
 
Hejka,
Tabasia, to dobrze ze już wiesz na czym stoisz z tym łożyskiem i porodem. Jesteśmy w takiej samej sytuacji:baffled: Ja też chcialam rodzic bardzo naturalnie, szczególnie że pierwszy poród przeszłam bardzo łatwo. Ale moja gin mnie uspokoiła, ze tak będzie najbardziej bezpiecznie i dla mnie i dla maleństwa oczywiście.
A mówiła ci może gin od czego robi się takie niskousadowione łożysko? To twoja pierwsza ciąża czy druga? Masz bóle w dolnej częsci brzucha przy zmianie pozycji?? Bo ja mam wrażenie, ze albo mam za słabe mięsnie brzucha albo to to łózysko własnie....:baffled:
Igi to moja pierwsza ciaza. Lozysko przodujace badz tez nisko usadowione (to dwie rozne rzeczy) robi sie samo z siebie. Niestety nie mamy na to wplywu :-( Zawsze jakis odsetek ciezarnych ma wlasnie takie lozyska. A jak wystapilo w pierwszej ciazy, to jest wysoce prawdopodobne, ze i w drugiej tez bedzie.
Musimy sie oszczedzac, nie dzwigac, bo to juz ciaza podwyzszonego ryzyka, a takie lozysko moze sie latwiej odkleic i moga wystepowac krwawienia :baffled:
Mnie boli czasami brzuszek w dole, ale tak jak pisalam wczesniej, reki sobie uciac nie dam, ze to od lozyska. No przy zmianie pozycji, szczegolnie w nocy tez boli brzuch, ale to moze bardziej dlatego, ze Maly juz troche wazy.
Ja nie moge przebolec tej cesarki :dry: Ale mi tez gin powiedziala, ze tak bedzie najlepiej i dla mnie i dla dziecka. Boje sie bolu po i dochodzenia do siebie...
Ale damy rade kochana :tak:
Noce coraz gorsze w moim wykonaniu, bol bioder doprowadza mnie do szalu. A jeszcze bardziej bol w pachwinie od strony wewnetrznej, blizej posladka. Jak wstaje z lozka to z 15 minut nie moge zrobic kroka ani przeniesc ciezaru ciala na lewa noge, bo czuje sie jakby mi ktos gwozdz wbijal. Porazka :-)
SKAD JA TO ZNAM?!?!?! :-:)-:)-(
 
Witajcie lutowo:-)

Przeczytałam, nadrobilam...
Patinka faktycznie sporo nas z GOPU, jakieś potkanko przy kawce i ciasteczkach mogłybyśmy zorganizować:tak::-)

U mnie od rana bieganie, jakoś mi się wicie gniazda załączyło:tak: Teraz czekam na wypłtę na koncie i na zakupy lecę , a w międzyczasie wzięłam się za wyszywanie dla Maludy misiowego alfabetu, jakoś mnie od wczoraj wzięło:-D

Miłego dzionka
 
Tabasia, ja czytałam, że własnie w pierwszej ciąży rzadko się zdarza takie łożysko...no ale się zdarza:baffled: Częsciej pojawia się w kolejnych ciążachy i po zabiegach łyżeczkowania itp...a ja takie własnie mialam. Wiem że przodujące jest jeszcze gorsze niż niskousadowione, wiec damy radę:) Mi tylko moja gin kazała się już spakowac do szpitala...wiec ja jestem gotowa, bo podobno wlasnie jak dziecko bedzie coraz cięższe to wieksze prawdopodobieństwo krwawienia się pojawia i wtedy szybko trzeba do szpitala...no i moze się nam zdarzyć podobno wcześniejszy poród.

Oszczedzajmy się w takim razie i będzie dobrze!! Ja sie tylko obawiam, ze to łożysko moze się odkleić....

A po tej cesarce ja też się boję, że będzie boleć długo....po pierwszym porodzie wstałam po 15 min od porodu i nic mi nie bylo(nie pękłam, nie cieli mnie, nie mialam żadnych szwów) No ale wiele kobiet by się z nami zamienilo bez wahania, zeby miec cesarkę a nie męczyć się naturalie;-)

Ja jutro wybieram się na zakupy...muszę własnie szlafrok jeszcze sobie kupić do szpiatala. Ale jade z kolezanką, bo sama już nie mam odwagi łazic po sklepach....skurcze mnie dopadają:baffled:

Alex81 witaj z nami! Napisz coś o sobie!
 
Dziewczyny, a sprawdzałyście już czy leci Wam coś z piersi??
Ja wczoraj zauważyłam jak się ubierałam, że jak nacisnę na brodawki to wylatuje kilka kropelek prześwitującego mleczka-siary:-)
 
reklama
Do góry