reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Dzień dobry Paniom, pozwolę sobie przyłączyć się do powszechnego oczekiwania :)

Ze względu na kierunek studiów mam straszne problemy ze wzrokiem, tzn. podobno nie mam żadnej wady, ale mam wiecznie zmęczone oczy - ostatnio jest coraz gorzej, wystarczy, że pół godziny posiedzę nad książką albo szydełkiem, i już mam cały świat za mgłą :/ czy to może być jakiś skutek uboczny ciąży?

Witamy :-)
A cóż takiego studiujesz, że masz taki problem z oczkami? Jeśli mogę spytać. Jeżeli nie masz wady to wygląda na to, że po proatu oczka Ci się tak szybko przemęczają. Bierzesz coś na to? Powinnaś jeść dużo wit.A, może jakies kropelki stosowac lub świetlika? Ale to już okulista powinien Ci doradzić.
Skutek uboczny ciąży to raczej nie, ale faktem jest, że wzrok może się nadwyrężyć i pogoszyć, jednak chyba nie ze zdrowego.
 
reklama
Cześć!

Widze że wagą się martwicie? Nie martwcie się, szczególnie te, które leżą. Moze być tak że w II trymestrze niewiele Wam przybędzie... Teraz nie ruszacie się w ogóle, to i waga lekko wzrasta.

Fakt faktem że najwięcej przybywa na końcu - ostatnie 2 miesiące to galop wagowy z reguły. dziecko wtedy rośnie najbardziej na wielkość i mama też...

ja na razie (na szczęście) na minusie ale sprzed ciązy mam tyyyyle plusów, że pozostaje mi planować rygor dietowy na POTEM ;-) No i brzuszek sporawy... to głównie tłuszczyk oponkowy :-( ale już niedługo będzie i ciążowy ;-)

Marti8 - widze że jesteś z Warszawy, a skąd?
Obecnie urzęduję na służewcu....

Okey, rozumiem że można przytyć zwłaszcza jak się nie ma ruchu, ale to troche chyba za duzo bo przytyłam około 5 kilo, normalnie szok....
ale dzięki za odrobine otuchy:)
 
A cóż takiego studiujesz, że masz taki problem z oczkami?

Filologię polską - muszę ciągle czytać ogromne powieścidła w tempie sprinterskim... Używam kropli, witaminy A itd., ale ogólnie okulistka mi dała dobrą radę, żebym zmieniła kierunek ;) Mam nadzieję, ze mi się teraz nie pogorszy, bo chyba rzeczywiście będę musiała to zrobić...
 
Agniesiak85 dziękuje Ci za iskierkę otuchy. Ja idę jutro prywatnie dzisiaj dostałam tel do gina który robi usg w 4 tyg i stwiedza ciąże a jak nie to robi badanie krwi w swojej przychodni. chcę mieć 100 % pewność bo od tego zależy życie maleństwa pracuje 4 dni po 12 godz i trochę sie w niej meczę a musze mieć od lekarza potwierdzenie ciąży by pracować lżej i po 8 godz, może przez tą prace zabolał mnie ten bok wczoraj. oby wszystko było dobrze...
 
Filologię polską - muszę ciągle czytać ogromne powieścidła w tempie sprinterskim... Używam kropli, witaminy A itd., ale ogólnie okulistka mi dała dobrą radę, żebym zmieniła kierunek ;) Mam nadzieję, ze mi się teraz nie pogorszy, bo chyba rzeczywiście będę musiała to zrobić...

Aa, no tak, sama chciałam isć na filologię, ale jakoś odpuściłam. Znaczy nie miałam wyjścia za bardzo.
Ale i tak bardzo dużo czytam i przy sztucznym świetle, czego tez powinno się unikać. Tylko mam taki komfort, że czytam dla przyjemości i w każdej chwili moge odłozyć, bo nie gonią mnie żadne terminy. no i przy kompie nie powinnam tyle siedzieć, ale tego nie umiem sobie odmówić :-D Książek zreszta tez nie :-D
 
Witam wszystkie forumowiczki:-)
Podczytuję Was "prawie" regularnie, równiez mam termin na marzec (dokładnie na 1go) i mam do Was pytanie - szczególnie do Doświadczonych mam, które już rodziły: błagam, napiszcie czy bóle pleców - odcinka szczególnie krzyżowego, promieniujące wyżej to normalna sprawa? Jestem w 12 tygodniu i czasami czułam lekkie bóle ale dzis to jakieś apogeum:-( Kiedyś tam - przed ciążą- miałam problemy z wyskoczonymi kręgami i 2 razy miałam nastawiany kr. i właśnie nie wiem, czy to może być teraz tego pokłosie czy poprostu rozciągająca macica i przełożenie środka ciężkości tak wpływa...
Dzwoniłam do mojej Gin i powiedziała, że jeśli to nie jest bół mocny naprzemian z ustającym to nie sa to skurcze, więc spokojnie....Strasznie się coś niepokoję dzisiaj bo żadna pozycja nie jest dla mnie wygodna... Boję się o mojego synka - czy to nie znaczy nic niedobrego? Wizytę mam dopiero we wtorek....
Bardzo, bardzo proszę o odpowiedż, będę niezmiernie wdzięczna....

Pozdrawiam Wszystkie przyszłe Mamusie:-):-)
 
Agniesiak85 dziękuje Ci za iskierkę otuchy. Ja idę jutro prywatnie dzisiaj dostałam tel do gina który robi usg w 4 tyg i stwiedza ciąże a jak nie to robi badanie krwi w swojej przychodni. chcę mieć 100 % pewność bo od tego zależy życie maleństwa pracuje 4 dni po 12 godz i trochę sie w niej meczę a musze mieć od lekarza potwierdzenie ciąży by pracować lżej i po 8 godz, może przez tą prace zabolał mnie ten bok wczoraj. oby wszystko było dobrze...
No to Kochana trzymam kciuki:tak: Daj znac jak wrócisz z wizyty:tak::-)
 
Tak bardzo bym chciala obejrzec ten filmik ale nie moge bo mam viste a ona nie sciaga w tym i nie moge tego otworzyc ,chcialam zainstalowac ale nie da rady wrrrrrrrrrrrrr
moze ktos podsunie jakis pomysl
Ja też mam vistę i jakoś wszystko u mnie ok:tak:

Witajcie
dzisiaj miałam w planach kupic sobie jakies gazetki, ale zapomnialam i w drodze do hotelu natknelam sie na księgarnie i zakupilam dwie ciążowe książeczki:
1) Ciąża. Poradnik - Ian Greer - Świat Książki
i 2) Ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach - Kaz Cooke - Merlin.pl

Teraz objerze te filmiki ktore zamiescilyscie, a potem zabiore sie za przeglądanie tych ksiazek.
Słyszałam, że ta książka "Ciężarówką przez 9 miesięcy" jest super:tak:
 
alescie sie rozpisaly :szok:

ja nad ranem sie obudzilam z mysla o budyniu malinowym ale dzis w sklepie zapomnialam :-( Mam tylko waniliowy i czkeoladowy a to mnie nie satysfakcjonuje :-p
Co do wagi to juz chyba kiedys pisalam ze w poprzedniej ciazy przytylam 19kg :szok: a wcale sie nie objadalam, no ale ruchu za duzo tez nie mialam - tylek wozilam w aucie do konca 8 miesiaca (do i z pracy) a potem na L-4 totez mi sie nie chcialo ruszac...
No i mialam 5kg na plusie (zrzucilam 14kg, ale nie karmilam piersia ani sie nie ruszalam) ale na poczatku ciazy jakos znikl mi 1kg no i od 3 miesiecy trzymam wage 58kg - nie jest zle :tak:
 
reklama
ufffff ale sie nasmazylam ,narobilyscie mi ochote na placki ziemniaczane i musialam je zrobic :)mam jeszcze duzo ktos chce .
Uciekam na film i dzisiaj wczesniej lulu
milej i spokojnej nocki
 
Do góry