reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

reklama
witam ciepło :-)

u mnie dzis ok :-) tylko lewą nogę paraliżuje mi przez cały dzień :crazy: to chyba ta rwa :-( no normalnie można dostać świra- w najmniej odpowiednich momentach czuję, że nie mam tej cholernej nogi!!! :wściekła/y: w sumie ból nie jest jakis okropny, jeśli jest porównywalny z porodowym , to spoko wytrzymamy :-p

co do oglądania porodów, to wybaczcie, ale aż taka odważna nie jestem :no:
po co mam się stresować?
a poza tym...

...tyle kobiet wytrzymało, może i ja dam radę,
za to jestem PEWNA, że mój mąż by nie przeżył pierwszych skurczów hahahaha :-D
jako kobiety chyba jesteśmy bardziej wytrzymałe na ból

hahaha :-D to prawda!! właśnie swojego małża zapytałam, czy poradziłby sobie z bólem porodowym, to mi powiedział, że na samą myśl robi mu sie słabo :-p :-D
matko, faceci :-p
on i tak nie może się nadziwić, dlaczego ja nigdy nie biorę znieczulenia przy leczeniu zębów, a ja po prostu nie potrzebuję ;-) oby tak było za parę miesięcy, gdy wybije godzina ZERO :tak:

Tak bardzo bym chciala obejrzec ten filmik ale nie moge bo mam viste a ona nie sciaga w tym i nie moge tego otworzyc ,chcialam zainstalowac ale nie da rady wrrrrrrrrrrrrr
moze ktos podsunie jakis pomysl

ja tez mam vistę i wszystko działa? :confused:

Dziewczynki, jeszcze mam takie pytanko: czy któraś z Was ma może słaby wzrok i bierze jakieś witaminki na oczęta? Chyba wit A powinno się brać. Ja mam bardzo słabe oczka, a ostatnio obserwuję, że jakby gorzej jeszcze trochę widzę. Martwię się, bo moja siostra miała wadę wzroku minimalną, a w dwóch ciążach wzrok jej się strasznie popsuł. Musze powiedzieć o tym gin, ale ciekawa jestem czy któraś z Was miała takie problemy?
No to się rozpisałam :-)

no mam nadzieję, że jednak los nas oszczędzi z tym wzrokiem... od lat noszę soczewki, wcześniej okulary i wcale nie uśmiecha mi się mieć jeszcze gorszy wzrok :dry:
jagody jedz :tak: są tez takie tabletki na poprawę ukrwienia oczu, właśnie jagodowe :tak: zapytaj lakarza lub w aptece, jak się mają do ciąży :blink:

ale w ciąży mnóstwo rzeczy się "psuje": właśnie oczy, zęby, cera...
z tym ostatnim już szlag mnie trafia :wściekła/y:
 
Filologię polską - muszę ciągle czytać ogromne powieścidła w tempie sprinterskim... Używam kropli, witaminy A itd., ale ogólnie okulistka mi dała dobrą radę, żebym zmieniła kierunek ;) Mam nadzieję, ze mi się teraz nie pogorszy, bo chyba rzeczywiście będę musiała to zrobić...


ja też jestem po filologii polskiej, więc znam ten ból zwany spisem lektur:-D
pogorszył mi się wzrok od czytania, ale potem wada stanęła na -4 w każdym oku i jest ok
zalecam czytanie dobrych streszczeń:tak: zwłaszcza opasłych woluminów

co do witaminy A to nie wolno jej nadużywać w 1 trymestrze ciąży
zerknij tu lub poszukaj informacji w necie: Smyk
 
ja tez w tym roku ide na wesele mojej siostry 19 wrzesnia :) to bedzie akurat koniec 3 miesiąca i nie mam jeszcze pojęcia w co sie ubiore, bede musiala zakupic jakąś sukienkę, choc ostatnio to co impreza to ja sukienke kupuje, ubieram ją jeden raz a potem lezy w szafie i na co mi to?? ale do siostry to musze miec nową kiecke :)
za to w przyszłym roku szykują mi sie na ten momemt 3 wesela, ale juz wtedy dzidzia bedzie wiec zobaczymy jak to wyjdzie z naszą obecnością na tych weselach.

Bylam dzisiaj na gorącej czekoladzie i w zyciu nigdzie takiej pysznej nie piłam, az sie zastanawialam czy drugiej nie zamowic ale stwierdzilam ze jak bede miala smaka to jutro jeszcze pojde.

Ej, a gdzie masz ten ślub? Bo ja też idę na ślub 19 września:) Może idziemy na ten sam:-D

Lila, pesymistycznie jakoś tak... no nie wiem sama. Może trochę za dużo artykułów o bliźniakach na necie, dużo też myślałam o sytuacji Missiiss. Nic złego się nie dzieje...
No może poza tym, że czasem mnie serducho jakoś pobolewa i duszno mi się robi i mnie jakby zatyka. Do tego te mdłości...
Nie myślcie o mnie źle, ale czasami mam dość...
Ja też mam takie dni że jestem przemęczona i wogóle:crazy:

co za film:-):-)... poryczałam się na końcu, a sam poród wcale nie przeraził.
Teraz mojemu P jest niedobrze...o rajku, rajku
Ja tam wolę na razie nie myśleć o porodzie
 
tabasia ty to nocny marek jesteś, ja już koło 9 wskakuje do łóżka, jeszcze coś zawsze oglądam lub czytam, ale po prostu nie mogę dłużej:-D



strasznie wypadają mi włosy, więc wczoraj poszłam do fryzjera i obcięłam równo z brodą, tylko chya powinam brać jakies witaminy, ale nie wiem jakie
Mag odejmij godzinke od czasu polskiego :) Przewaznie w lozku leze juz kolo 22, ale zasypiam grubo po 23 :baffled: strasznie pozno, ale zawsze mam tyle rzeczy do zrobienia, wczoraj o 22 na przyklad gotowalam zupe pomidorowa, bo obiecalam kolezance, ze jej dzis do pracy przyniose :-D a niewyspana jestem jak nie wiem, bo wstaje codziennie o 6:30 :-( i juz po 21 a ja jeszcze musze sie umyc i takie tam...
Ja biore Feminatal 800 metafolin. Jedni mowia, zeby brac, drudzy, ze nie...

Witajcie z rana :)
Zapraszam na sniadanko ,soczki ,kawke ,kakao :)dla kazdego cos dobrego :)
Dzisiaj w nocy nie moglam spac z boku na bok i nic :( pol nocy takie jaja az w koncu jakos zasnelam ,rano wstalam na siusiu i dalej spalam :)Wczesniej musialam po nocach wstawac bo mnie pecherz bolal teraz juz chyba sie wszystko przyzwyczailo i moge do rana spac .
od wczoraj mnie juz nie bola piersi ,mam tylko nadzieje ze to dobry znak ,mdlosci raz sa raz nie ale chyba tez juz odchodza ,tylko jak za duzo zjem to mnie muli .
Juz nie moge sie doczekac piatku bo cos mnie denerwuje achhh sama juz nie wiem raz dobrze raz zle to chyba te hormony wariuja czy jak ?
Kamilka, to ja poprosze jutro takie sniadanko :-) mniam, mniam :-p
Fajnie, ze juz nie latasz na siku, ja przynajmniej 2-3 razy w nocy musze :angry: ale zawsze tak mialam :-D

Z nowosci, ide w poniedzialek znowu do gina, ale jakiejs babeczki. Chyba nie bede robic USG, bo co tydzien to chyba lekka przesada no nie? :)
Powiedzialam dzis w pracy mojej supervisorce, bardzo sie ucieszyla, wysciskala mnie, pogadalysmy o tym wszystkim i jest dobrze :-) Pomimo mojego kontraktu przedluzanego co tydzien, mysle, ze mnie nie zwolnia, bo juz mi nawet mowila, ze dostosuje mi godziny pracy, do tego jak bede zawozic malenstwo do zlobka :-) Bo chcialabym pracowac jak najdluzej i jak najszybciej wrocic. No i awansik chyba sie szykuje, a tak sie balam, ze ciaza mi przeszkodzi :happy: Aaaa i jeszcze jak jej powiedzialam, ze termin mam na 23 marca, to ona na to, ze jej siostra tez urodzila sie 23 marca :-D:-D:-D
Bardzo pozytywny dzien dzisiaj mialam. Choc zauwazylam, ze znowu zaczyna mnie mdlic :crazy: feeeeeeeeeeee.... A i brzusio mi strasznie rosnie :-D ale na wadze tylko 1-1.5 wiecej ;)
Pozdrawiam Dziewczynki! ;-)
 
Kamilka, to ja poprosze jutro takie sniadanko :-) mniam, mniam :-p
Fajnie, ze juz nie latasz na siku, ja przynajmniej 2-3 razy w nocy musze :angry: ale zawsze tak mialam :-D
;-)
Sniadanko bedzie :)
Ja tez ogladalam taki podobny film bo ten mi sie nie otwiera wrrrrrrrrrr ale na you tube tez sa i ja jestem jakas miekka dupa i placzek i nie wolno mi tego ogladac bo rycze jak bobr ,maz krzyczy ze kompa wylaczy jak nie przestane nosem siorpac a po cichu plakac :)
Jejku jak ja bym chciala aby wszystko bylo dobrze i zebym juz we wrzesniu razem z wami wszystkimi rodzila i zeby kazda z nas swojego bobasa tulila:)
Ale mnie teraz na noc muli po plackach za duzo zjadlam ,szefowa w pracy sie nabija ze etammmmmmm teraz moge jesc bo od niedawna mamy rozmiar 44 :-)
Nie taka to az slonica chyba nie bede :-pa jesli bede to co tam schudne ja chcem tylo moje malenstwo miec i niech bede gruba i niech porod boli wszystko sie przezyje aby tylko bylo dobrze .

Rozmarzylam sie ale juz uciekam pa pa
 
Sniadanko bedzie :)
Ja tez ogladalam taki podobny film bo ten mi sie nie otwiera wrrrrrrrrrr ale na you tube tez sa i ja jestem jakas miekka dupa i placzek i nie wolno mi tego ogladac bo rycze jak bobr ,maz krzyczy ze kompa wylaczy jak nie przestane nosem siorpac a po cichu plakac :)
........./QUOTE]
no tylko nie "miękka dupa" :szok:
bo ja jestem płaczliwa, ale nigdy bym tak nie nazwała siebie :-D
mój mąż też się przejął, abym za bardzo nie płakała na tych filmikach,
ale przecież to łzy wzruszenia, a nie jakiś stres
więc pozytywnie :happy:
wszystkie trzymamy za siebie nawzajem kciuki, aby ciąża i poród
przebiegły bez problemów, i byśmy powitały zdrowe maleństwa w marcu
(choć widać, że się nie możesz doczekać i już byś we wrześniu chciała rodzić :-D)
 
reklama
co do witaminy A to nie wolno jej nadużywać w 1 trymestrze ciąży
zerknij tu lub poszukaj informacji w necie: Smyk

Toteż ja nic nie biorę bez porozumienia z moim lekarzem.
Ale o ten wzrok to musze się go zapytać. W ogóle to chyba musze spisywać sobie te moje pytania, bo potem o połowie zapominam :-D
 
Do góry