reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

dziewczyny to jest jakiś obłęd z tą asymetrią, czasami myślę, że to jest trochę naciągane, a takiej asymetrii dowiedziałam się dopiero od was, że coś takiego istnieje, nie chce mi się tylko wierzyć wiecie co, kiedyś nie było takich wymysłów jak asymetria, a ludzie chodzą normalnie itp. zdaję sobie sprawę że taka asymetria może powodować problemy z kręgosłupem itp. ale znowu sprowadza się do tego, że kilkanaście a nawet kilka lat temu nie byłó czegoś takiego.

Ja właśnie zaczęłam bacznie oglądać Kubę, odkąd tyle się tu mówi o asymetrii... Ale też nie dam się zwariować.
 
reklama
Czesc Agniesiak :-) Gratuluje, fajnie, ze w koncu do nas wrocisz ;-)
Witam tez nowa mamuske :-)

Moj poszedl spac wczoraj o 22, o 4 jedzonko i ja zawsze w nocy go przewijam, bo troszke mu sie pupcia odparzyla ostatnio, zreszta nie lubie jak jest cala noc w jednym pampersie, moze raz mu sie tak zdarzylo. I wiecie co sie stalo? Zmienilam mu ta pieluche, a chwile potem sie przesikal i tak musialam go w nocy przebierac :-D do tego nochal mu czyscilam, katar jeszcze mu dokucza i mi sie dziecie rozbudzilo, ale polezal chwile, pogadal z rybkami, posmial sie i usnal :-D Normalnie mialam ubaw z tym wszystkim!
Pozniej o 8 rano karmienie, kupka, chwile sie pobawil i spi dalej :-) Mialam tez sie polozyc, ale dopadla mnie migrena, a w dodatku musze powysylac troche cv, bo nie usmiecha mi sie wracac do mojej pracy i chce cos znalezc innego. Jade dzis zrobic afere w mojej agencji pracy, bo od miesiaca nie maja czasu badz ochoty sie ze mna skontaktowac, zeby wyjasnic pare rzeczy :wściekła/y: Nie wiem jak to sie skonczy! Mam bojowy nastroj :-D

Dziewczyny robcie cytologie!!! Mi wczoraj wyszla zle, sa komorki z dysplazja i czekam na kolejne wyniki, mam nadzieje, ze to nie najgorsze... Przed ciaza bylo ok...
 
U nas z wieczornym zasypianiem nie ma problemów, mały zasypia sam w łóżeczku ok. 20 - tej. W nocy mamy jedno karmienie, zazwyczaj już prawie nad ranem. Za to w dzień nie za bardzo lubi spać, różnie z tym wychodzi, ale generalnie mamy może ze dwie, trzy niezbyt długie drzemki. Ale nie jest przez to rozdrażniony, no może czasami ma gorszy dzień, ale w zasadzie to pogodne i teraz już raczej bezproblemowe dziecko.

Co do cytologii, to ja nie miałam robionej po ciąży, a w ciąży też było ok. Chyba będzie trzeba się wybrać znów do lekarza, a miałam nadzieję, że trochę sobie od tych wizyt odpocznę.

Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie:-)
 
cześć mamusie :)
gratulujemy ząbków :D u nas na razie brak, ale sprawdzam codziennie, hehe ;)
przeszłyśmy na smoczki 2ki i jest o niebo lepiej :) przy 1kach Ola sie denerwowała, bo jej za słabo leciało, a teraz dwójeczki są ok :)
próbujemy też z kubkiem niekapkiem :) na razie to tylko słychac skrzypienie, kiedy mała gryzie ustnik, ale czasem nawet uda jej się pociągnąć ;) chociaż o piciu mowy jeszcze nie ma ;) ale próbujemy codziennie :)

wracając do asymetrii i skaz białkowych i innych dysfunkcji... ja jestem baaaaardzo ostrożna i rzekłabym nawet sceptycznie nastawiona do tych rewelacji, powtarzam się, wiem... oczywiście są uzasadnione przypadki, ale moim zdaniem większość tych diagnoz stawiana jest na wyrost. cos w rodzaju "antybiotyk na wszelki wypadek".
dlatego zastanawiam się poważnie, czy iść z Olą do lekarza, jak juz bedziemy w Polsce.
 
Witajcie,
u nas też pogoda beznadziejna, właśnie leje. Miałam już nadzieję po weekendzie, że się unormowało i trochę cieplej będzie. Synek jeszcze śpi, ale lada moment pobudka. Ignaś też ostatnio zaczął zasypiać ok 22-23, a wcześniej, to o północy. Ale ja go kładę do łóżeczka i on sobie leży,a my zaglądamy co kilka minut. Mało płacze, chociaż wczoraj miał atak brzuszkowy i płakał z 10minut, a raczej się wydzierał. Pomógł termofor.
Kurcze , zapomniałam jak się odpowiada na konkretnego posta i nie udaje mi się.
Fiołkowa, ja zamawiałam karuzelkę fisher price i znalazłam najtaniej, ale dopiero potem przeczytałam, że po 14 dniach wysyłają. Zamawialismy 22 kwietnia, a doszła 20 maja zresztą po naszej interwencji, bo pan zapomniał wysłać, ale o pieniądzach na koncie nie zapomniał.
A co do maty fisher price ranforest, też mamy. Dostaliśmy na chrzciny (ja sama zamówiłam prezent), ale nie używaliśmy jeszcze, dzisiaj rozłoże, to pobawimy się . A leżaczek fisher też dostał mały i jest super, ja coś sobie robie, mały na leżaczku, świetna sprawa. My płaciliśmy chyba 184zł, a w Gdańsku w hurtowni 299zł, także na all sie opłaca.
Nie pamiętam kto pytał o zaproszenia na chrzest, ale my dawaliśmy, wyszło tak, że osobiście się udało podrzucić wszystkim. Ja też kiedyś dostałam zaproszenia na chrzest jako gość.
A co do Agus, to myślę o niej bardzo często i się zastanawiam czemu tak zamilkła, nie dała wogóle znać co i jak i tez jakieś czarne myśli mi chodzą po głowie.Miała taki sa termin co ja, więc dobrze ją pamiętam. A sprawdzał ktoś czy się logowała?
Miłego dzionka. Idę wstawić pranie i może zdąże kawkę wypić.
 
Witajcie,
A co do Agus, to myślę o niej bardzo często i się zastanawiam czemu tak zamilkła, nie dała wogóle znać co i jak i tez jakieś czarne myśli mi chodzą po głowie.Miała taki sa termin co ja, więc dobrze ją pamiętam. A sprawdzał ktoś czy się logowała?
Miłego dzionka. Idę wstawić pranie i może zdąże kawkę wypić.
Sprawdzalam 2 kwietnia byla ostatnio :/ tez bylam razem z wami na koncówce marca i Agus nie mogla sie doczekac rozwiazania....wiec obawiam sie tez najgorszego bo gdyby bylo wszystko ok odezwalaby sie do nas zeby pochwalic sie :/ a tak zamilkła bez śladu:(
 
Cześć dziewczyny!

Co do tej asymetrii, zgadzam się z Yrą. Mnie lekarka powiedziała, że niektóre dzieci są po prostu wysoce gimnastyczne. Więc nie szukam dziury w całym. Wydaje mi się, że poczekalnia u kolejnego specjalisty to ostatnie miejsce, w którym chciałabym sie znaleźć, aż mi kark cierpnie na myśl, co mała moglaby z tamtąd przywlec.

Odnośnie herbatek. Moja mała jest na cysiu i raz dziennie dostaje herbatkę ułatwiającą trawienie z Hippa, a odkąd było tak gorąco, to pani doktor kazała jej podawać po 40ml soczku jabłkowego, ale to u mnie ze względu na moje problemy z nerkami (za mało piję i mleko mam za gęste). A butelki mamy Tomme Tippe i mała wie, że z nich to herbatka lub soczek, a mleczko to tylko z cysia leci. Czasem jest strasznie zabawna, jak szuka, czy u taty też się mleczko w cysiu znajdzie :tak:

Jeżeli chodzi o ząbki, to nie spieszcie się tak. Im później wyjdą tym będą mocniejsze - opinia dentysty. Moja mała urodzila się z wyrostkiem kostnym który wygląda jak ząbek na wysokości dolnej czwórki. Narazie czekamy co z tego będzie, ale strasznie się boję, że będą musieli jej to usunąc ze względu na zgryz:-(
 
reklama
Witam:-)
Jakoś ostatnio ie miałam weny do pisania ale zaglądam i podczytuję czasem.

Ja też często myślę co u Agus. Mam nadzieję że nie ma czasu lub dostępu do netu. Wierzę że nic złego się nie stało.

Moja mała śpi już 3,5 godziny:szok: Pewnie lada chwila się obudzi i do wieczora będzie rozrabiała:-). Nie ma stałaego rytmu dnia -byłoby łatwiej cokolwiek zaplanować. Z wieczornym zasypianiem też różnie. Raz zasypia o 20.30 a innym razem o 22.
 
Do góry