reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Moja Lenka ma już osiem tygodni i pępek nadal ma:) i trzyma się i to wcale nie tak słabo. Poza czyszczeniem w koło i nacieraniem wacikiem ze spirytusem zaczęłam go bezpośrednio tym spirolem "zalewać". Położna też się czepiała, ze to za długo i wysłała nas tego samego dnia do pediatry aby ta skierowała nas do chirurga (żeby czymś tam zalać ten pępuszek) a pediatra kazała robić okłady ze spirytusu i tyle... Denerwuje mnie już ten kikut:(

Ja bylam w poniedzialek u chirurga chyba juz trzeci raz i odcieli jej ta czesc ktora juz byla wysuszona i teraz ma tylko taka mala czarna kropke, ktora sie jeszcze niestety trzyma i dzis znow jade na kontrol do chirurga. A i jeszcze przy kazdej wizycie u chirurga zasypywali jej pepuszek jakims bialym proszkiem, po czym zakleili gazikiem zeby to od razu nie wylecialo i odklejalam to zawsze nastepnego dnia wieczorem przed kąpielą. I potem znow przemywalam ciagle spirytusem i tak w kolko. Zobaczymy co mi dzis powiedza. Mnie tez juz denerwuje ten kikut. Siedzialabym sobie z corcia spokojnie w domu bo wiem, ze jest zdrowa a tak co dwa dni jezdzimy do szpitala:(
 
reklama
koza powiem ci mądre rzeczy w tych książkach napisali :)

ja zauwazylam ze jak moje dziecko jest w dzien wyspane to ladnie spi w nocy, wczoraj polozylam do lozeczka o 21 zasnął co prawda dopiero cos kolo 22.30 ale nie plakal tylko lezal sobie a rano pobudka o 6.30 nakarmiony przewinięty i teraz spi, nie chcial co prawda zasnąc mi na pleckach ciegle sie wiercil i nie mogl usnąc a jak przelozylam go na brzuszek to minutka i dziecko zasnelo
a byly takie dni ze w dzien byl niewyspany bo albo nie mogl sobie usnąć albo gdzies wychodzilismy ze troche mu to plan dnia rozbilo to wtedy w nocy wiem ze kolo 3-4 bedzie pobudka na jedzenie, takze teraz pilnuje zeby w dzien mial odpowiednią ilosc drzemek to nocka powinna byc spokojna

coś w tym jest bo mój Hank im spokojniej zaśnie w dzien tym dłuzej i spokojniej spi. W nocy nie ma znaczenia- zawsze dobrze i długo spi :-D

mag007 to dawaj do mnie :-) Nie masz daleko, ja Cię przyjmę na ile tam trzeba :-D
 
moj pije i z cyca i butelki i nie bylo na butli problemow a mamy tez tommiego
coprawda smoczki jakos mi nie odpowiadaja bo sie strasznie czesto wduszaja podczas picia ;/
A sprawdzałaś drożność tego otworu antykolkowego? Przez niego idzie powietrze. U nas nigdy się nie zdarzyło wduszanie podczas picia.

mój Maluch tez się ślini, mlaska jęzorem i usilnie próbuje żreć piąstkę, ale to na pewno jeszcze nie zęby

mam babeczki pytanie
Mały ma bardzo często zacisnięte piąstki, często też zaciska je i rozluźnia - jakby coś ugniatał

gdzieś wyczytałam o wzmożonym napięciu nerwowym i teraz sobie durnowato wbijam do głowy, że to może dlatego

czy wasze szkraby robią coś podobnego?







skąd ja to znam:-D:-D:-D
mój Szymi ma stópki po tacie - czyli małe kajaczki
długie nogi zresztą też, więc ubranka 62 są na styk w długości:tak:



jejku, współczuję:-(
ponoć zapalenie ucha u dziecka to masakra
płacz, brak apetytu a u niektórych nawet wymioty i biegunki
Kubek też zaciska pięści i też trochę sobie wmawiam to napięcie... Ale może to normalne?
 
karalajna mój ostatnio w ogóle nie chce herbatek, myśle że mu nie smakują i nie ma rady

katrinka to mój faktycznie jakoś krótko je ok 2 min:/ popróbuję z tym odbijaniem
 
U nas jest tylko jedno budzenie w nocy, przeważnie między 2-3. Potem dopiero o 6, więc już rano.
Ale czasem wytrzymuje od 21 do 5 rano:tak:
To tak jak u nas, choc dzis zjadl o 3 i obudzil sie o 9 rano :szok: zjadl i poszedl spac dalej, a ja do ksiazek, bo jutro egzamin :nerd: nic nie umiem!!!!!!!!!! a jeszcze tyle materialu mam do wkucia :baffled:

w ogole moje dziecie duzo spi i w nocy i w dzien tez ma kilka drzemek, ale za to jest pogodny i dobrze sie rozwija :tak:

ratujcie - teściowa przyjechała:szok::szok::szok::szok:

mam dość, niech sobie wraca do tych Niemiec:dry::dry::dry::dry:
hehe, moja byla 2tyg. i w poniedzialek pojechala. ale bylo dobrze ;-) obiadki i te sprawy ;-)
a na dlugo przyjechala? no i u Was jest?
 
A sprawdzałaś drożność tego otworu antykolkowego? Przez niego idzie powietrze. U nas nigdy się nie zdarzyło wduszanie podczas picia.

Kubek też zaciska pięści i też trochę sobie wmawiam to napięcie... Ale może to normalne?



w aktualnym numerze mam dziecko jest ciekawy artykuł o napięciu mięśniowym i jest wyraźnie napisane " do 3 miesięcy zaciśnięte piąstki to normalne " :) więc spoko kochane
 
Kuba dziś chyba chce pobić rekord w spaniu;-) Zasnął o 22, obudził się o 6.30. Zjadł i trochę się porozglądał, pokwękał, wzięłam go do łóżka i sama wstałam o 10, a on spał jeszcze do 11.30. Zjadł i znów śpi:-D
 
w aktualnym numerze mam dziecko jest ciekawy artykuł o napięciu mięśniowym i jest wyraźnie napisane " do 3 miesięcy zaciśnięte piąstki to normalne " :) więc spoko kochane
Muszę poczytać:tak: Ale to dobrze, że normalne:-)
Kuba oczywiście nie cały czas zaciska piąstki. Czasem ma takie fajne rozcapierzone paluszki - śmiesznie to wygląda zwłaszcza, jak śpi:-D
 
reklama
Do góry