reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Witam wszystkie oczekujące na nastanie marca :-)

jak ja wam wszystkim zazdroszcze że maci w większości za sobą 12 tygodni... ja cała sie trzęse że coś nie tak pójdzie :zawstydzona/y:, dzisiaj rano chciałam do szpitala jechac ale sie już uspokoiło i leżę w łóżku cały czas....
Myślałam że mnie nie będą dotyczyc te wszytkie opowieści grozy o ciężarnych zmuszonych do leżenia i dołączę kolejny raz do grona pełnych energii wzorcowych cięzarnych realizujacych sie w 110 %.... życie bywa pokręcone:confused2:
 
reklama
Witam Marcowe Mamusie.
Mam pytanko: ile centymetrów mierzą wasze dzidzie, bo mi ostatnio
lekarz powiedział, że moja dzidzia ma 4,71 cm - a czytałam w książce o ciąży,
że w 12 tygodniu powinna mieć ok. 6,3 cm i tak się zastanawiam czy moja dzidzia nie jest za mała czy może nie ma na to reguły?:cool:
Nawet w opisie suwaczka jest podane 6 centymetrów...
Mnie tez tak nastraszyli w 5 tygodniu,że jest za mały, a w 7 już było okey, miał 1,1cm:)
Jutro czeka mnie następne usg, pewnie bardziej dokładniejsze....
Ale wydaje mi się , że i tak dokładnie to nie da się powiedzieć ile dzidzia w danym tygodniu powinnam być duża, to sa takie przybliżone informacje, więc sie nie martw kochana każde dziecko i każda ciąża jest inna i nie da się porównać do innych...a więc głowa do góry
 
Witam wszystkie oczekujące na nastanie marca :-)

jak ja wam wszystkim zazdroszcze że maci w większości za sobą 12 tygodni... ja cała sie trzęse że coś nie tak pójdzie :zawstydzona/y:, dzisiaj rano chciałam do szpitala jechac ale sie już uspokoiło i leżę w łóżku cały czas....
Myślałam że mnie nie będą dotyczyc te wszytkie opowieści grozy o ciężarnych zmuszonych do leżenia i dołączę kolejny raz do grona pełnych energii wzorcowych cięzarnych realizujacych sie w 110 %.... życie bywa pokręcone:confused2:


Nie jesteś sama, ja też mam przymusowe leżenie praktycznie od początku ciąży
Mniejmy nadzije że nie długo bedziemy mogły się troche poruszać....
Co sie stało ze chciałaś do szpitala jechać?
 
od dwóch tygodni jestem na L4 ale i dostałam Duphaston (jedną tabletkę dizennie) wg mojej gin "na wszelki wypadek" bo mam za sobą 3 poronienia od czasu jak urodziłąm moją córkę wiec z założenia ciążę mam zagrozoną,
Ale wczoraj w nocy zaczęłam krwawić i zgodnie z zaleceniem mojej gin wzięłam dwie tabletki zamiast jednej.... po całym dniu leżenia jest już lepiej ale ból brzucha nie ustępuje :zawstydzona/y:
 
Witam Marcowe Mamusie.
Mam pytanko: ile centymetrów mierzą wasze dzidzie, bo mi ostatnio
lekarz powiedział, że moja dzidzia ma 4,71 cm - a czytałam w książce o ciąży,
że w 12 tygodniu powinna mieć ok. 6,3 cm i tak się zastanawiam czy moja dzidzia nie jest za mała czy może nie ma na to reguły?:cool:
Nawet w opisie suwaczka jest podane 6 centymetrów...


A moze jestes w młodszej ciązy niz 12tydzien...ja mam różnicy prawie 3 tygodnie porównując usg a OM i bałam sie okropnie że z dzidzią coś nie tak ale jeśli cala reszta parametrów w normie, serduszko bije to nie przejmuj sie długościa płodu bo pewnie masz troszke młodsze dzieciątko niż przypuszczasz:) Wiec głowa do góry !!

Lady Karen trzeba byc dobrej myśli że wszytkie dotrawamy do marca...no ewentualnie lutego albo kwietnia ale żadnych ubytków z marcowej listy nie będzie!! Kazda z Nas obawia się o dziecinkę ale ty szczególnie dbaj o siebie...3maj sie


Ja też jestem w szoku że można rozpoznać w 12 tygodniu płeć dziecinki...ale najbardziej przeraża mnie poród :eek: Nigdy nie ogladalam naturalnych porodów do czasu tego filmiku i sama zaczelam szukac na youtubie porodow i .............panika nie z tej ziemi...:no::no::no:jak te kobiety mogą zapomieć a takim bólu i pozniej normalnie funkcjonowac?? a kobiety ktore maja wielodzietne rodziny po kilkanaście dziedzi!! a nawet ta z 12stą w brzuchu!! Nie do wyobrażenia normalnie!! qrka wodna przecież wyglada to okropnie i przerażliwie zaczynam sie bać...mam nadzieje ze w realu jest "przyjemniej" niz jak ktos to ogląda z boku!! a co na to nasi mężowie :eek: zawsze myślałam ze jak kobieta prze to dzidzia sama wyskoczy a nie trzeba ja ciągnąć za główkę (WOW)! boję się....
 
Hej dziubaski!!!!!!!!!!!!!
cudny film taki wzruszający!!!!!!!!!!!!!! ale poród ochyda....patrzac z drugiej strony hihi jak moj maz mogl na to patrzec fuuuujj.!!!!!!!!! hihi ale cudne to
Ja wcinam wlasnie frytki bo mnie naszło mmmm pycha.
Brzuchol powoli rosnie zrobie niedlugo fotke to Wam pokaze....tylko niewiem czy to nie ozostalosci sadełka z poprzedniej ciazy hihi :)
 
Dronka dzięki za otuchę,
co do porodu to zobaczysz że finalnie to nie takie straszne.... zawsze w ciąży (nie iwem dlaczego tak jest) ale wszystkie kobiety na około pałają chęcią podzielenia sie z ciężarną niesamowitymi historiami rodem z horroru o 70cio godzinnych porodach itp. Zlej to! NIe słuchaj takich głupot i czekaj na swój czas a będzie dobrze :)
 
Dronka dzięki za otuchę,
co do porodu to zobaczysz że finalnie to nie takie straszne.... zawsze w ciąży (nie iwem dlaczego tak jest) ale wszystkie kobiety na około pałają chęcią podzielenia sie z ciężarną niesamowitymi historiami rodem z horroru o 70cio godzinnych porodach itp. Zlej to! NIe słuchaj takich głupot i czekaj na swój czas a będzie dobrze :)

Obyś miała rację :-) ale to filmiki dają do myślenia i tak cie przeszywa ten strach nawet nie wiesz kiedy ale on juz w tobie siedzi :/ Wiem jedno będę klnąc jak szewc podczas porodu... i nie będę oszczędzać w słowach....a żeby mi tylko ulżyło :-D:-D
 
reklama
Dlatego ja nie oglądam żadnych filników, ani nawet nie czytam o tym :-)

A co do wzrostu Dzidziola, to mój na początku 11 tyg. miał niecałe 4 cm i lekarz powiedział, że wszystko jest prawidłowo :tak:
 
Do góry