reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Misia no wiem,ze z terminami to od d...sko potluc ;-),dla mnie termin bez roznicy,byleby tylko Vanessa urodzila sie cala i zdrowa i bezproblemowo-a co do mnie,to co ma byc to bedzie-corcia jest wazniejsza!:-)


I bardzo słuszne podejście:tak::tak::tak:

Gaba ja bardzo długo się zastanawiałam czy chcę gondolę czy nie, więc pogadałam z mamuśkami, które rodziły rok temu w marcu i znaczna część kupiła, czego bardzo żałowała bo dzieci rodza się coraz dłuższe a gondole są niestety krótkie w większości przypadków i do zimy na bank dziecko będzie za duże, żeby jeździć w gondoli, zreszą moją bratowa rodziła w sierpniu i już zimą miała poważne problemy z wciśnieciem małego do gondoli w tym kombinezonie etc. a ta spacerówka z przedłużką na nóżki to w pozycji rozłożonej na płasko ma długość 90 cm, a poza tym ma 3 stopnie ustawienia oparcia. Zreszą to nawet sprzedawcy w różnych sklepach mówili, że te wózki to idealna sprawa dla dzieci urodzonych na wiosnę.
Co do lekkich spacerówek np typu parasolka to słyszałam różne opinie- ale to chyba lepsze dla dzieci ponad rocznych, bo slyszałam, że niektóre dzieci nie dają się włożyć do takiego wózka tym bardziej jeśli nie widzą mamy :blink:


A ja słyszałam, że parasolki owszem można kupić, ale jedynie na wakacyjny wyjazd, gdy trzeba wózek zmieścić do bagażnika. Do codziennych spacerów się nie nadają, bo źle wpływają na kręgosłup malca:no::no::no::no::no:
 
reklama
ja mam parasolkę po Olki ale niemowlaka bym do niej nie wsadziła. Strasznie jest niewygodna do spania. Do tego kółka są głośne (szczególenie na tych nowych chodnikach) i mało amoryzują. Ja tam wole "terenowy wóz" dla takiego malca.
 
misia2010 no widzisz jeszcze jeden i chyba najważniejszy argument przeciw parasolką...są one chyba tylko wygodne dla rodziców :tak: swoją drogą sama bym nie chciała w czymś takim jeździć, ani w tych workowatych miekkich zapadających się pod pupą spacerówkach bleee:baffled:
 
Ja kupiłam wózek z gondolą bo mam zamiar uczyć dziecię odróżnienia nocy od dnia czyli w dzień będzie sobie spało w wózku w gondoli(mam dość sporą) w pokoju a w nocy do łóżeczka i wtedy będzie cicho i ciemno:-) Mam taki plan ale czy się powiedzie to zobaczymy...a do spacerówki ja małej bym nie połozyła :szok:
 
dziewczyny odebrałam wyniki badań dzisiaj, i szkoda, ze dałam je mojej położnej by mi je w karte ciąży włożyła, w przychodni, bo wizytę mam na jutro przełożoną... Ale miałam białko w moczu i 89.9mg/dl... czy to normalne?????
 
Gaba ja bardzo długo się zastanawiałam czy chcę gondolę czy nie, więc pogadałam z mamuśkami, które rodziły rok temu w marcu i znaczna część kupiła, czego bardzo żałowała bo dzieci rodza się coraz dłuższe a gondole są niestety krótkie w większości przypadków i do zimy na bank dziecko będzie za duże, żeby jeździć w gondoli, zreszą moją bratowa rodziła w sierpniu i już zimą miała poważne problemy z wciśnieciem małego do gondoli w tym kombinezonie etc. a ta spacerówka z przedłużką na nóżki to w pozycji rozłożonej na płasko ma długość 90 cm, a poza tym ma 3 stopnie ustawienia oparcia. Zreszą to nawet sprzedawcy w różnych sklepach mówili, że te wózki to idealna sprawa dla dzieci urodzonych na wiosnę.
Co do lekkich spacerówek np typu parasolka to słyszałam różne opinie- ale to chyba lepsze dla dzieci ponad rocznych, bo slyszałam, że niektóre dzieci nie dają się włożyć do takiego wózka tym bardziej jeśli nie widzą mamy :blink:

Ja sie z tym niezbyt zgodze, ja mam Syna z 25 lutego, takiemu malutkiemu dziecku jest najlepiej w gondoli, najbezpieczniej i najzdrowiej, no a ze do zimy dziecko nie wytrzyma w gondoli to akurat na 100% bo gondole sa wlasciwie do 6 miesiaca zycia.
Moim zdaniem calkiem fajnym rozwiazaniem jest spacerowka z taka miekka gondolka nakladana na siedzisko, ale ja bym swojego miesiecznego czy dwumiesiecznego dziecka w samej spacerowce nie wozila. Zreszta to te gondole wcale nie sa takie drogie, mozna potem sprzedac najwyzej.

A parasolka to dla takiego minimum 6 miesieczniaka, wczesniej nie ma mowy moim zdaniem.
 
Gaba ja bardzo długo się zastanawiałam czy chcę gondolę czy nie, więc pogadałam z mamuśkami, które rodziły rok temu w marcu i znaczna część kupiła, czego bardzo żałowała bo dzieci rodza się coraz dłuższe a gondole są niestety krótkie w większości przypadków i do zimy na bank dziecko będzie za duże, żeby jeździć w gondoli, zreszą moją bratowa rodziła w sierpniu i już zimą miała poważne problemy z wciśnieciem małego do gondoli w tym kombinezonie etc. a ta spacerówka z przedłużką na nóżki to w pozycji rozłożonej na płasko ma długość 90 cm, a poza tym ma 3 stopnie ustawienia oparcia. Zreszą to nawet sprzedawcy w różnych sklepach mówili, że te wózki to idealna sprawa dla dzieci urodzonych na wiosnę.
Co do lekkich spacerówek np typu parasolka to słyszałam różne opinie- ale to chyba lepsze dla dzieci ponad rocznych, bo slyszałam, że niektóre dzieci nie dają się włożyć do takiego wózka tym bardziej jeśli nie widzą mamy :blink:

Ja sie z tym niezbyt zgodze, ja mam Syna z 25 lutego, takiemu malutkiemu dziecku jest najlepiej w gondoli, najbezpieczniej i najzdrowiej, no a ze do zimy dziecko nie wytrzyma w gondoli to akurat na 100% bo gondole sa wlasciwie do 6 miesiaca zycia.
Moim zdaniem calkiem fajnym rozwiazaniem jest spacerowka z taka miekka gondolka nakladana na siedzisko, ale ja bym swojego miesiecznego czy dwumiesiecznego dziecka w samej spacerowce nie wozila. Zreszta to te gondole wcale nie sa takie drogie, mozna potem sprzedac najwyzej.

A parasolka to dla takiego minimum 6 miesieczniaka, wczesniej nie ma mowy moim zdaniem.
 
reklama
nasza niunia była do 4,5 miesiąca w głębokim wózku a potem kupiliśmy sportówke ale dużą do leżenia na płasko
więc teraz na te 4-5 m-cy pożyczamy dla małego wózek z gondolą a potem we wakacje sportówka:tak::tak::tak:
 
Do góry