reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcówki-codzienne rozmówki:))

Z tą podwójną opłatą za usg bliźniaków to faktycznie przesada ale co zrobić.
Ja tez nie sądziłam że początek ciązy będzie taki kosztowny, w ciągu miesiąca 3 wizyty z usg, każda po 150 zł, badania, duphaston, witaminy :tak: w ciągu miecha poszło jakieś 800 zł.
Ale najważniejsza aby dzidzia była zdrowa i żeby jakoś dotrwać do tego 2 trymestru - mam nadzieje że już spokojniejszego znacznie :-) czego sobie i wszystkim marcóweczkom życze :-)
Jejku, 800zł:szok: Ja wydałam tylko 40zł na witaminy:tak:No fakt, chodze na NFZ do ginka ale bardzo sobie go chwale bo to najlepszy fachowca u nas:tak:Przyjmuje tez prywatnie ale po co mam płacic skoro to samo mi zrobi za free:-D Te co chodzą do niego prywatnie nie odczuwały różnicy jak chodziły do niego panstwow więc ja nie chcę placic:) W każdej chwili moge do niego zadzwonic i się mną zajmie:tak: Ale 800zł:szok: ja za badania, usg tez nic nie płacę:tak:Dobrze miec takiego gina:tak::-)

Igi super, że z maluszkiem wszytsko oki:tak:

Aha! Ja chyba nie miałam badania na Hiv..
A tak wogóle to mi jeden suwaczek gdzieś wcieło..
 
reklama
Witam,
wszystkie przyszłe marcowe mamy i oczywiście gratuluje bardzo bardzo serdecznie. Ja od 7 tygodni również należe do tego szanownego grona. Życzę nam wszystkim dużo zdrówka i wytrwałości no i wspaniale układających się forumowych relacji i rozwijających się dyskusji.

Pozdrawiam
 
Missiiss - wszystkiego Najlepszego w Dniu Slubu! ;-)


slub.gif




Miss wszystkiego Naj Naj Naj :*

bylam dzisiaj na badaniu, oczywiscie bolalo jak zwykle :)
ale pobrala mi krew w taka duuuza strzykawke, potem przelewala do probowek.
na szczescie krew leciala... uff :)
tylko sie troszeczke zezliłam, bo za jakies 3 badania musialam zaplacic, lacznie 90 zł :errr: hmm... CMV, IgCr, IgM.. na potwierdzeniu wplaty mam napisane takie symbole .... tylko szkoda, ze lekarz mnie nie uprzedzil...


a... dziewczyny Wy mialyscie badania na HIV?

Ja mialam na HIV, w Irlandii to norma. Ale nie robia np. na toksoplazmoze :baffled: Bede musiala je wykonac prywatnie...

Osz...chyba nie nadrobię już...:sorry2:
A może po troszku od jutra, bo dziś już padam
Dziś miałam drugie USG.
Widziałam nasze bliźniaki - sa już 3 razy większe niż poprzednio, czyli dwa tygodnie temu:cool2:
Jeden z nich główką kiwał i rączkami machał, a drugi kopał nóżkami.:-D:-D:-D:-D
Radocha wielka !!! To moje dwa szkraby, dwa sreberka:tak::tak: Pan małż aż się za głowę złapał, Teraz mi mówi, że on nie miał z tym nic wspólnego, że bliźaniaki to już moja sprawka.
Dowiedzielismy się, że jesteśmy jednokosmówkowi dwuowodniowi :-D:-D:-D:-D
najprawdopodobniej oczywiście

USG było prywatnie w pewnej klinice medycznej, przy recepcji dowiedziałam się, że za usg płacę podwójnie, bo mam bliźniaki!! i 200PLN poszło! Poczułam się wtedy razem z bliźniakami zdyskryminowana!
Maborka super, ze wszystko dobrze, bardzo sie ciesze :-) Natomiast z podwojna oplata to jest po prostu SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!! I tyle w tym temacie :no::no::no:

U mnie wszystko dobrze, za oknem jesiennie, pogoda tylko do lezenia w lozeczku :-)
Pozdrawiam ;-)
 
mi dentystka mowila ze znieczulenie na pewn ozaszkodzi mniej dziecku niz stres jaki przezywa matka podczas leczenia (o ile oczywiscie sie boi i bez znieczulenia sie normalnie nie leczy). No i ja w pierwszej ciazy jak bylam u dentysty to normalnie znieczulenie bralam. Oczywiscie wiele zalezy od tego JAKIE to jest znieczulenie - musisz koniecznie powiedziec dentyscie o ciazy i niech cos odpowiedniego dobierze.
To czego nie wolno oczywiscie to przeswietlenia zebow.

Ja nadwrazliwosc na zapachy tez mialam ale juz jest w miare ok od jakich 3 tygodni.:tak:
 
tez sobei mysle ze to skandal z ta podwojna oplata :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Jakby byly trojaczki to oczywiscie cena wzroslaby jeszcze bardziej???
Jak masz mozliwosc zmiany to wypnij sie na taka przychodnie - tak jak piszesz - bedziecie mieli wiecej wydatkow jak sie dzieci urodza, ale jakim prawem teraz masz wiecej placic...
Myslicie ze w inych przychodniach tez tak jest??? jakos nie wierze... :no:

Ja ostatnio wydalam 80zl na wizyte (z USG) i kilka zl na Luteine i to wszytsko... Aha - Folik ale to tez grosze.

Na HIV badania nie mialam, na toxoplazmoze robilam w marcu. Cytomegalii i rozyczki nie robei bo juz w poprzedniej ciazy okazalo sie ze mam przeciwciala.

Teraz mnie czeka morfologia, glukoza i mocz (prywatnie).


A propos witamin to w poprzedniej ciazy lekarz mi mowil (tak do 6 miesiaca mniej wiecej - wtedy wyniki mi sie juz troche pogorszyly) ze witaminy to mam w warzywniaku i w miesnym. No i tabletki zazywalam dopiero w ostatnim trymestrze. Sezon na owoce i warzywa trwa wiec jak lekarz Wam nie zalecil witamin dodatkowych a macie wyniki krwi dobre to chyba nie ma potrzeby zazywania :confused:
 
maborka ale swietnie !!:-) ja ide wlasnie 17 w poniedzialek juz jako zona :-) do mojego ginietry i bedziemy ogladac moje dzieciaczki dwa czy nie maja czasem wspolnych naczynek i jak to tam w ogole wyglada wszystko... mam nadzieje ze bedzie dobrze :tak: i ze tez beda sie tak slicznie ruszaly jak u ciebie... 3 tygodnie juz na usg nie bylam i juz sie boje czy wszystko aby ok bylo... :zawstydzona/y:;-)

no nic dziewczynki ide szykowa sie do slubu mojego ;-):-) buziaki i milego dnia :-)

Gratuluję i miłości Wam życzę:-)
Oj, tak. przeżycia niezastąpnione.
Czekam na relację z usg twoich Bączków i mocno trzymam kciuki za Was.

A jutro oświadczamy rodzinie o naszych dwóch istotkach, ale bedzie :-):-)
 
Mississ1301 - ja również się dołączam i wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życzę :)

tylko sie troszeczke zezliłam, bo za jakies 3 badania musialam zaplacic, lacznie 90 zł :errr: hmm... CMV, IgCr, IgM.. na potwierdzeniu wplaty mam napisane takie symbole .... tylko szkoda, ze lekarz mnie nie uprzedzil...


a... dziewczyny Wy mialyscie badania na HIV?

Dlatego ja przed pobraniem krwi zawsze prosze panie pielegniarki, żeby mi najpierw wyliczyły ile za wszystko zapłacę.
A badanie na hiv będę miała robione przy następnej wizycie. Za free, znaczy w ramach wizyty :-)

Witam,
wszystkie przyszłe marcowe mamy i oczywiście gratuluje bardzo bardzo serdecznie. Ja od 7 tygodni również należe do tego szanownego grona. Życzę nam wszystkim dużo zdrówka i wytrwałości no i wspaniale układających się forumowych relacji i rozwijających się dyskusji.

Pozdrawiam

Witamy i gratulujemy serdecznie życząc spokojnych 9 miesięcy :-)

tez sobei mysle ze to skandal z ta podwojna oplata :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
Jakby byly trojaczki to oczywiscie cena wzroslaby jeszcze bardziej???
Jak masz mozliwosc zmiany to wypnij sie na taka przychodnie - tak jak piszesz - bedziecie mieli wiecej wydatkow jak sie dzieci urodza, ale jakim prawem teraz masz wiecej placic...
Myslicie ze w inych przychodniach tez tak jest??? jakos nie wierze... :no:

Ja ostatnio wydalam 80zl na wizyte (z USG) i kilka zl na Luteine i to wszytsko... Aha - Folik ale to tez grosze.

Teraz mnie czeka morfologia, glukoza i mocz (prywatnie).

Jestem tego samego zdania co dziewczyny. Uważam, że podwójna opłata za usg przy bliźniakach to skandal. Ja na pewno zrezygnowałabym z takiego lekarza. Oburzyło mnie to strasznie!!! Niemniej jednak ciesze się, że z bliźniakami wszystko dobrze :-) Ja wydaję sporo na swojego lekarza też 100 zł wizyta + 20 zł standardowe usg. Do tego leki, dodatkowe badania itp. i tez sie tego miesięcznie dużo zbiera. Ale jakby mi kazał podwójnie zapłacić...:wściekła/y:

Myszko - morfologia, glukoza i mocz prywatnie to koszt jakichś 20zł. Przynajmniej u mnie. Najwięcej płaciłam za toksoplazmoze, bo 60 zł.
 
Jejku, 800zł:szok: Ja wydałam tylko 40zł na witaminy:tak:No fakt, chodze na NFZ do ginka ale bardzo sobie go chwale bo to najlepszy fachowca u nas:tak:Przyjmuje tez prywatnie ale po co mam płacic skoro to samo mi zrobi za free:-D Te co chodzą do niego prywatnie nie odczuwały różnicy jak chodziły do niego panstwow więc ja nie chcę placic:) W każdej chwili moge do niego zadzwonic i się mną zajmie:tak: Ale 800zł:szok: ja za badania, usg tez nic nie płacę:tak:Dobrze miec takiego gina:tak::-)


Agniesiak to tylko pogratulować takiego lekarza :tak:
Niestety ja od 2 miesięcy mieszkam w innym mieście także do lekarza chodze prywatnie w Kołobrzegu badania też robiłam prywatnie. Ceny troche mnie tu przeraziły wizyta z usg 150 zł a w Częstochowie płace 70 zł. No ale cóż pozostaje mi poczekać jeszcze miesiąc i wtedy wracam do mojego kochanego miasta, mojego lekarza i tamtejszych cen :-)
 
uffff to dobrze z tym znieczuleniem bo bez niego to ja bym chyba tam ducha wyzioneła :-D i napewno powiem dentyście o ciąży jak tylko siąde na fotel brrrr. oj nie fajnie z tymi zapachami zaczyna mi wiele rzeczy przeszkadzać (robiłam obiad smażone mięsko, które uwielbiam a dzisiaj musiałam prosić narzeczonego by mi go wyciągnął z piekarnika bo nie mogłam!!! do tego strasznie zareagowałam na paste do zębów!!! dziwne bo rano jak myłam to było wszystko ok) chociaż z drugiej str to wydaje mi się, że psychika mi się wtrąca do tego bo czy takie objawy ma się już w 1 miesiącu ciąży??? :confused:
 
reklama
Cześć dziewczyny musze sie pochwalić bo wczoraj z tego wszytkiego zapomniałam :-)Zakładając moją poźną owulację (Asia KC prawdopodobnie miałąs rację ;) jestem dopiero w 7 tyg i 3 dniu!! Ale z dziecinka wszytko w najlepszym pożądku zakładając ze jest własnie w tym tygodniu:):) Najważniejsze ze pęcherzyk już nie jest spłaszczony i dzidzia rozwija sie prawidłowo. Widziałam zaczątki kończyn, parwidłowo ułożoną pępowinę, prawidłowy pęcherzyk żółtkowy no i serduszko bijące 145 uderzeń na min:):) gdyby był nie dorozwój płodu serduszko biłoby poniżej 100 uderzen/min.!! Tego wszytkiego nie widziałm u lekarza w NFZecie bo byłam na wizycie u gina prywatnego ...wizyta 150 za samo usg ale to bez porównania co z tym NFZtem..wcześniej to tylko stres
a teraz :tak:
Kamilaa super że u ciebie nie stwierdzono stanu przedrakowego...obym tez miala takie wieści:confused: Czekam mnie jescze kolposkopia ale teraz mam już mniej się boję bo z ciążą (tfu tfu aby nie zapeszcać) wszytko w porządku.


hehe i zostaję jeszcze z Wami bo teramin mam na 30 marca...przesunięty z 12 marca ale to nie ważne ... DZIDZIA czuję sie dobrze i ja teraz tym badziej!!

Wczoraj az świętowalismy kebabem :-D pyyychotka

Co do badań jeszce żadnych nie miałam:shocked2: Qrcze i tak jak czytam ze mialyscie juz prawie wszytkie badania to chyba w nastepnym tygodniu lece po badania chciaz lakarz kazal mi dopiero 2 wrzesnia przyjsc!! Co do kosztów badań ja mam za free włącznie z tokso, rozyczka, hivem i cal reszta w ramach programu ZDROWIE MAMA I JA :blink: Wiec jak bede placic za usg 150 zł to tym sie pocieszam...ale podwójne naliczanie ze bliźniaków to przegięcie!!

Uciekam i pozdrawiam was cieplutko
 
Ostatnia edycja:
Do góry