reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Ja miałam długo utrzymujące się plamienia. Na USG wyszło, że krwiak. Dostałam prostregon i kazali się oszczędzać i po 2óch tygodniach krwiak się wchłonął.

Dziewczyny pytanie odnośnie PAPPA. Mieszkam za granicą i tutaj jest ono robione w 10 tygodniu ciąży. Robiłam je wczoraj i już mam wynik. Wynik jest w innej jednostce niż MoM. Sama próbuję przeliczać na MoM, ale nie wiem czy dobrze to robię plus ogólnie czytam że na podstawie tylko tego nic nie można stwierdzić, dopiero łącznie z USG. Orientujecie się czy tak naprawdę jest? USG mam dopiero 22 sierpnia.
Lekarz dopiero w swoim programie przeliczy to na MoM :) I owszem sam ten wynik nic ci nie powie bo to wszystko jeszcze zależy od tego co lekarz wklepie do komputera- wiek, wynik USG, przebyte ciąże i poronienia itp
 
reklama
Hej, przepraszam że tak z doskoku, ale dużo się u mnie dzieje. Wczoraj byłam na wizycie - 7+4, 13mm bejbika z serduszkiem 🥰 gin powiedziała że trzeba przyjrzeć się jeszcze jajnikowi za 2tyg, niby coś tam widzi ale sama nie wie co... Na 13.09 mam umówione prenatalne.
Piszecie że zanikają Wam objawy - mam to samo, oprócz chęci spania niespecjalnie czuje inne objawy...;)
Mam jeszcze pytanie czy Wy i Wasi partnerzy chcecie znać płeć przed urodzeniem? Ja bardzo chce, ale mój mówi że chciałby niespodziankę do dnia porodu... Jak to u Was wygląda?
A ja bym chciała teraz niespodziankę chociaż ciężko z tym, bo od połowy poprzedniej ciąży jasno było widać na każdym usg, że to chłopak :p Przegadam z mężem i zobaczymy co on na to. Ubranka mamy i takie i takie, córka nie może się zdecydować czy chce brata czy siostrę więc może zaszalejemy :D
 
W Anglii i Francji nadal tak jest. Ciążą zajmuje się położna, nie lekarz. Są 2-3 USG prenatalne i tyle. Do końca pierwszego trymestru w zasadzie nie uznają podtrzymywania ciąży. krwawienie? Widać natura tak chciała. Koleżanka poroniła 3 razy, dopiero jak przyjechała do Polski to zabrała że sobą duphaston i ma córkę. Narzekamy na polską służbę zdrowia a za granicą to dopiero mają ciekawie ;)
Tak, mnie też szokuje to co się dzieje w wielu krajach. Znajoma ze Szwecji pierwsze USG miała w 13 tygodniu, do porodu nie widziała lekarza tylko położona robiła badania, i ogólnie - żadnych badań w ciąży nie robiła, szkoły rodzenia, nic 🫣
 
Hej, przepraszam że tak z doskoku, ale dużo się u mnie dzieje. Wczoraj byłam na wizycie - 7+4, 13mm bejbika z serduszkiem 🥰 gin powiedziała że trzeba przyjrzeć się jeszcze jajnikowi za 2tyg, niby coś tam widzi ale sama nie wie co... Na 13.09 mam umówione prenatalne.
Piszecie że zanikają Wam objawy - mam to samo, oprócz chęci spania niespecjalnie czuje inne objawy...;)
Mam jeszcze pytanie czy Wy i Wasi partnerzy chcecie znać płeć przed urodzeniem? Ja bardzo chce, ale mój mówi że chciałby niespodziankę do dnia porodu... Jak to u Was wygląda?
O jaa, mamy dokładnie te same terminy, dzisiaj jestem 7+5, prenatalne na 13/09.. termin na 23/03 :)
 
Dziewczyny czy któraś z Was obecnie lub w poprzednich ciążach miała pęcherzyk ciążowy położony w dolnej części macicy?
Trochę zaczynam odchodzić od zmysłów staram się leżeć zgodnie z zleceniami no ale cały czas się nie da...siku, zrobić sobie jedzenie, chwilę posiedzieć...wczoraj miałam strasznie depresyjny dzień z tego powodu i zamartwiania się:(
 
Masz nadżerkę? A może jesteś teraz w terminie kolejnej miesiączki? Bo ja właśnie w sobotę miałam takie beżowe plamienie i wyliczyłam sobie, że wtedy wypadałaby mi kolejna miesiączka gdyby nie ciąża. Lekarz wczoraj na wizycie nie znalazł już źródła plamienia. Ale wiadomo gdyby się nasiliło to jedź i sprawdź.
Jestem w terminie kolejnej miesiączki. Nastepne sikanie i brak plamienia ufff.
Nadżerki nie mam i krwiaka żadnego tez nie było.
 
reklama
Bobik
 

Załączniki

  • IMG_4398.jpeg
    IMG_4398.jpeg
    133,2 KB · Wyświetleń: 71
Do góry