reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
U mnie, po 8 latach walki, gdy zaszłam na urlopie pokrywającym się z wypowiedzeniem wyjdzie tak, że w ciąży nie przepracuje ani jednego dnia. A co do powrotu - będę wracać na własną działalność, więc czeka mnie totalna rewolucja - narodziny dziecka, rezygnacja z wyuczonego zawodu, po macierzyńskim start w zupełnie nowej branży. Nie mam pojęcia jak to wszystko się skończy, ale wierzę w to, że skoro od momentu złożenia wypowiedzenia zaczęły się dziać rzeczy niemożliwe... to będzie dobrze :D
 
Jest duża nagonka na dziewczyny, które biorą l4 pomimo dobrego samopoczucia. Z różnych powodów... polecam przejrzeć forum, chociaż ja ostatnio byłam w szoku jak dziewczyny ostro się krytykują. I nie wiem czy nie żałuję, że to przeczytałam 🤣
Kurczę to każdego indywidualna sprawa jest, słabe, że kobiety tak na siebie najeżdżają. Mam nadzieje, że na naszym forum tak nie będzie ☺️
Ja mam dosyć stresującą pracę i tak jak teraz do końca tygodnia jestem na l4 w związku ze stresem związanym z kształtem pęcherzyka ciążowego, lekarz kazała mi wypoczywać i co gorsza mogę zacząć krwawić w każdej chwili, więc chciałabym uniknąć tego będąc w biurze 😞
Jeśli ciąża będzie miała się dobrze to też w pracy mówię od razu, żeby szukali kogoś na zastępstwo, bo chce iść jak najszybciej wypoczywać.

Okres ciąży to też jedyny taki czas w życiu kobiety, w którym może się skupić na sobie i na dziecku i na swoim zdrowiu. Nawet jeśli kobieta czuje się dobrze i chce iść na zwolnienie to ma do tego pełne prawo 😄
 
@PepkaS a masz może zdjęcie z USG? Co to znaczy że nieregularny kształt? Bo mój w pierwszej ciąży i teraz jest w kształcie takiej fasolki.
 
@PepkaS a masz może zdjęcie z USG? Co to znaczy że nieregularny kształt? Bo mój w pierwszej ciąży i teraz jest w kształcie takiej fasolki.
U mnie tak wyglada pęcherzyk ciążowy. Dwóch ginekologów zwróciło na to uwagę, że jest nieregularny kształt. W piątek byłam w szpitalu, byłam wtedy 6t6d i doktor zauważyła zarodek 2mm i wątpliwe tętno zarodka.
Jutro idę do gin, więc zajrzy tam i zobaczymy, ale w piątek też mam wizytę w szpitalu. Ogólnie dostałam sygnał, żebym się nie nastawiała, może być tak, że zarodek się nie rozwinie 😞 i nastąpi poronienie. Dlatego chodzę jak na tykającej bombie.
Czytałam tu na forum, że kobiety miały takie nieregularne pecherzyki i niektóre z nich donosiły ciąże i dzieciaczki są zdrowe. A tym, którym się nie udało nastąpiło poronienie.
 

Załączniki

  • IMG_3285.jpeg
    IMG_3285.jpeg
    171,8 KB · Wyświetleń: 84
A tak pęcherzyk wyglądał we wtorek 1 sierpnia, czyli 3 dni przed tym zdjęciem, które wrzuciłam wyżej. Więc coś tam się zmienia
 

Załączniki

  • IMG_3232.jpeg
    IMG_3232.jpeg
    65 KB · Wyświetleń: 77
Na takie forum publiczny trafiaja rozne osoby, niektore tylko po to zeby sie wyzyc... dlatego tez pewnie kazda z nas czeka az pojdziemy na watek zamkniety i tam pewnie bedziemy mogly sie jeszcze bardziej otworzyc przed soba nawzajem 🙂 mam nadzieje ze stworzymy swoje zasady, kazdy sie bedzie do nich dostosowywal i stworzymy fajna grupke wspierajacych sie kobiet 🙂 w sumie to juz ja tworzymy 😊
 
reklama
U mnie tak wyglada pęcherzyk ciążowy. Dwóch ginekologów zwróciło na to uwagę, że jest nieregularny kształt. W piątek byłam w szpitalu, byłam wtedy 6t6d i doktor zauważyła zarodek 2mm i wątpliwe tętno zarodka.
Jutro idę do gin, więc zajrzy tam i zobaczymy, ale w piątek też mam wizytę w szpitalu. Ogólnie dostałam sygnał, żebym się nie nastawiała, może być tak, że zarodek się nie rozwinie 😞 i nastąpi poronienie. Dlatego chodzę jak na tykającej bombie.
Czytałam tu na forum, że kobiety miały takie nieregularne pecherzyki i niektóre z nich donosiły ciąże i dzieciaczki są zdrowe. A tym, którym się nie udało nastąpiło poronienie.
Mój pęcherzyk też był taki nieregularny lekarz mówił że jest za mały, zarodek z sercem już był. I echo takie sobie, też mówił że częstotliwość bicia jako tako... Ten mój pęcherzyk przypominał jakby Polske 😅 serio.. 😅 Potem dwa tygodnie później było już okej. Nabrał kształtu
Za to pęcherzyk mojej szwagierki która też jest teraz w ciazy i różni nas tydzien, był w kształcie jakby plemnika . Taki podłużny dziwny. Też jest wszystko okej
Wiadomo, lekarze sie na tym znają ale czasem jakieś błache rzeczy wyolbrzymiają trochę, może żeby pacjentki we wczesnym etapie mialy troszkę dystans do ciazy
Nie wiem. Mój mnie mega nastraszył i pisałam to też tu na forum że się martwię...
 
Do góry