reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny które zażywają dupaston czy miałyście jakieś plamienia pomimo zażywania go? Zapomniałam wczoraj wieczorem wypić go i już dziś mam brązowe upławy mega się wystraszyłam bo już jedna ciążę straciłam zresztą w każdej z ciąż miałam plamienia jednak po duphastonie one ustawały. Szybko rano zażyłam tabletkę mam nadzieję że sytuacja się uspokoi....
Ja biorę i cały czas mam plamienia... teraz jest trochę lepiej. Myślę, że od jeden tabletki świat się nie zawali <3
 
reklama
Po dzisiejszym zastrzyku wyszedł mi krwiak wielkości pół dłoni… nie mam pojęcia, co zrobiłam nie tak, ale jeszcze tak nie miałam. Wygląda to szczerze okropnie 😔
ja mam juz pol brzucha w siniakach, jeszcze chwile i nie bede sie miala gdzie wkuwac 🙈 lekarz mowil ze to nie uniknione i takie fioletowe duze tez sa normalne, pytalam czy mozna czyms to smarowac to powiedzial ze jak juz chce to lioton1000 tylko poleca
 
To zależy od tego ilu pracowników zatrudnia zakład pracy - poniżej 20 oso ,wyplaca od razu ZUS.
A i ważne- możesz później jak już zdecydujesz się przyznać do ciąży złożyć wniosek o wyrównanie l4 do 100% - szczegółów nie znam, slyszalam że coś takiego jest możliwe.
Zatrudnia 2 osoby. Czyli jak rozumiem wypłaci ZUS?
 
Ja miałam tą akcję kilka dni temu o której pisałam i mój krwiak ma aktualnie średnicę ok 7-8cm, kolor fioletowy.. Także doskonale Cię rozumiem. Podobno zdarza się.. Lekarz mi polecił, żeby robić zimne okłady na te krwiaki. Mam takie żelowe nakładki na oczy, które wcześniej wrzucam do zamrażarki i sprawdzają się idealnie na te krwiaki 😍
Ileeee? 🙄 To nie, mój ma tak maks 5 cm średnicy i jest cały purpurowo-fioletowy, nawet nie mogę na to patrzeć bo mi źle. Ale to dobry pomysł z tymi okładami, muszę tak zrobić. ☺️
Mi za to dzisiaj po wyjęciu igły poleciała krew, niewiele ale się zdziwiłam.
Właśnie u mnie również, w sumie to pare kropel. To pewnie był pierwszy znak, że coś poszło nie tak 😐
 
Ileeee? 🙄 To nie, mój ma tak maks 5 cm średnicy i jest cały purpurowo-fioletowy, nawet nie mogę na to patrzeć bo mi źle. Ale to dobry pomysł z tymi okładami, muszę tak zrobić. ☺️

Właśnie u mnie również, w sumie to pare kropel. To pewnie był pierwszy znak, że coś poszło nie tak 😐
Jak się przypadkowo trafi w naczynko to jest właśnie efekt w postaci pięknego, dużego siniaka :) zazwyczaj zwiastuje to pojawienie się kilku kropelek krwi po wyjęciu igły. Też niestety mąż mi trafił i mam sporego sianiaka
 
reklama
Zatrudnia 2 osoby. Czyli jak rozumiem wypłaci ZUS?

Czyli w końcu kto? Bo dla mnie to ważne :p jeśli ZUS to parę groszy dostanę jak pracodawca to już nie heh
Ekspertem aż takim w tym nie jestem. Może @ladydaise wie lepiej.
Mi wydaje się, że ZUS, ale to i tak przechodzi przez pracodawcę. Bo to musi byc na pasku wyplat uwzglednione.
Slyszalam za to, że jak ZUS przejmuje te dłuższe l4 ciążowe,to są spore obsuwy w wypłatach.
 
Do góry