reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

Dzień dobry! Jestem Laura, jestem tutaj totalnie nowa. Jestem w ciąży ale nie wiem czy mogę do Was dołączyć.
Może któraś z Was mogłaby mi podpowiedzieć czy będzie to luty czy marzec?
26.05 pierwszy dzień ostatniej miesiączki, cykle 24 dni.
Z bety która otrzymałam to wynik mam: 105,87
Tabelka wyglada tak:
4 tydzień ciąży: 5-100
5 tydzień ciazy: 200-3000

Czy to oznacza, ze jestem już w 5 tygodniu ciąży? Wyniki odebrałam we wtorek.

Życzę miłego dnia i spokojnych 9 miesięcy. :)
Cześć! Na szybko z moich obliczeń wychodzi mi, że termin powinnaś mieć na koniec lutego, ale beta może (nie musi) sugerować, że owulacja się przesunęła ☺️
 
reklama
Z tymi kosztami to różnie. Ja ostatnia ciążę miałam 5lat temu wszystko było tańsze (chociaż wtedy wydawało się drogo) na dodatek teraz wszedł przepis że USG jest płatne osobno. I u wielu lekarzy oprócz wizyty doliczają USG.
wiem wiem u mnie w miescie sa ceny bardzo rozne za lekarzy, najdrozszy i najlepszy bierze 350 zl.
Zależy też od laboratorium b np u mnie gdzie mieszkam w laboratorium przy szpitalu ceny bardzo niskie np mocz czy morfologia 7 zl hcg 35 a w diagnostyce np hcg 65 zł a morfologia 15 plus 5 zł za usługę..
Jeżeli nie masz prywatnej opieki medycznej od pracodawcy, warto zapisać się rownolegle do lekarza na NFZ, który będzie wystawiał skierowania. Wychodzi dość drogo finansując wszystko indywidualnie- w poprzedniej ciąży popełniłam ten błąd i zdarzało mi się już wtedy (2020 rok) zostawiać 600-700zl w punkcie pobrań, strach pomyśleć jaki to koszt teraz 🙈

Teraz planuje chodzić do lekarza prywatnie i w ramach pakietu medicover, aby właśnie korzystać z prawa do wykonywania bezpłatnych badań ze skierowaniem.
a jesli juz np przechodzilam rozyczke i toxoplazmoze to wystarczy ze pokaze te wyniki badan lekarzowi czy i tak musze robic je jeszcze raz, wiadomo ze tymi chorobami 2 razy sie zarazic nie mozna 🙂
 
wiem wiem u mnie w miescie sa ceny bardzo rozne za lekarzy, najdrozszy i najlepszy bierze 350 zl.


a jesli juz np przechodzilam rozyczke i toxoplazmoze to wystarczy ze pokaze te wyniki badan lekarzowi czy i tak musze robic je jeszcze raz, wiadomo ze tymi chorobami 2 razy sie zarazic nie mozna 🙂
Tak ja np różyczki nie muszę ale toksoplazmoza zawsze mojej siostrze wyszlo ze toksoplazmoza przechodziła jako dziecko także też nie musi najgorzej jak kobieta ma grupę krwi minusowa wtedy się robi przeciwciala pod koniec ciąży zastrzyk żeby krew matki z dzieckiem się niepomieszala czy coś takiego a prywatnie ten zaszyć ok 1,5 toku temu 400 zł
 
Dzień dobry! Jestem Laura, jestem tutaj totalnie nowa. Jestem w ciąży ale nie wiem czy mogę do Was dołączyć.
Może któraś z Was mogłaby mi podpowiedzieć czy będzie to luty czy marzec?
26.05 pierwszy dzień ostatniej miesiączki, cykle 24 dni.
Z bety która otrzymałam to wynik mam: 105,87
Tabelka wyglada tak:
4 tydzień ciąży: 5-100
5 tydzień ciazy: 200-3000

Czy to oznacza, ze jestem już w 5 tygodniu ciąży? Wyniki odebrałam we wtorek.

Życzę miłego dnia i spokojnych 9 miesięcy. :)
Witaj :) u mnie tak, samo, pierwszy dzień ostatniej miesiączki 26.05 :) wg obliczenia kalendarzyka z którego skorzystałam wychodzi mi 1.03.
 
reklama
Ja też dzisiaj wynik 1018,37, a progesteron 23,10 według obliczeń przyrost jest dobry 😊
Bardzo się denerwuje, ale już chyba do wizyty nie będę powtarzać...
 
Do góry