reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
I jak po wizycie? Bo nie wiem czy nie pisalas czy przeoczylam 🙂
Po wizycie wszystko dobrze 😊 mam założoną kartę ciąży i termin na 08.03.2024 dziś 8+2 ❤️ muszę zapisać się na badania prenatalne tylko nie bardzo wiem gdzie i na czym to polega 🤔 ( tzn wiem że wcześniej muszę mieć badania krwi ale nie wiem jakie ) i będę mieć problem bo nie wiem czy nie będę musiała zmienić lekarza prowadzącego 😢 miałam wcześniej napisać ale niespodziewanie mieliśmy gości i nie Miałam jak 😐 później napisze szczegóły i wyśle zdjęcie naszego maluszka 🥰
 
Wszystko ok ❤️ smrodek rośnie prawidłowo. Jak od linijki :)

U nas dzisiaj tez było usg, zapomniałam napisać, ale również wszystko ok! Rośnie ładnie, serduszko bije! Jeszcze jakby mdłości troszkę odpuściły to dzień byłby lepszy😂Zobacz załącznik 1552887

Po wizycie wszystko dobrze 😊 mam założoną kartę ciąży i termin na 08.03.2024 dziś 8+2 ❤️ muszę zapisać się na badania prenatalne tylko nie bardzo wiem gdzie i na czym to polega 🤔 ( tzn wiem że wcześniej muszę mieć badania krwi ale nie wiem jakie ) i będę mieć problem bo nie wiem czy nie będę musiała zmienić lekarza prowadzącego 😢 miałam wcześniej napisać ale niespodziewanie mieliśmy gości i nie Miałam jak 😐 później napisze szczegóły i wyśle zdjęcie naszego maluszka 🥰
Gratulacje dziewczyny, niech maluchy rosną zdrowo ❤️
 
Już tu raz pisałam ale dla pewnosci: na samym początku ciazy zachorowałam na Półpasiec. Nikt nie pamiętał czy chorowałam wcześniej na ospę. Konsekwencje dla dziecka bardzo powazne- głuchota, brak rozwoju kończyn. Lekarka w dużym skrócie powiedziała że gdyby wirus dotarł do płodu w tych tygodniach to już bym najprawdopodobniej poroniła. Trochę żal do niej miałam że tak z grubej rury walnęła, nawet z tego wszystkuego lekarza zmieniłam(drugą ciążę już u niej prowadzilam). No miała rację. Tyle stresu a córce nic nie jest. Właśnie siedzi koło mnie, gada jak katarynka i robi bransoletkę. Jeśli nadal jesteś w ciąży to znaczy że twój bobas nic sobie z wirusa nie robi, ma się dobrze i rośnie w siłę
Reasumując. Zdaniem Twojej lekarki, jeśli do zakażenia dochodzi na wczesnym etapie ciąży, to albo poronienie, albo z dzieckiem wszystko ok, bo do zarażenia nie doszło? Ja to świruje. Wciąż nie mam wyników badań. Dzisiaj w pracy poryczałam się jakieś milion razy. Jeszcze jeden dzień i nie dźwignę. Nie wiem czemu diagnostyka tak zwleka, ale ze mną coraz gorzej.
 
Nasze terminy ❤️

1.03 @AnielkoweLove @Sabina86
2.03 @Anet23 @dajboże @karolinaven98
3.03. @Marcia 1983 @Oli55 @Mija9191 @karolaaa93
4.03 @Sylwia 7 ♹ 🕖 @Paulina933
5.03 @Kotciara @Altojaxx @Manvi @Alabama89
6.03 @nicola27
7.03 @Kimkolwiek @magdak2603
8.03 @Justyna1996 @pestka339
9.03 @Juliaaawe @marzenieowielodzietności
10.03 @AnnaK. @Nusia93 @Cloui
11.03 @Mamachlopcow @Lili851
12.03 @Dolvit
14.03 @olis87
15.03 @Madzinka96
17.03 @Belferka @Ania936 @XnetiX
19.03 @pyrk @orzechowooka
20.03 @Joanna91 @Pszczoła2020 @Migdałkowa @Anulakacpi @Shee92
21.03 @marlusia @Madziaair
23.03 @Dominika_Dom.
24.03 @Cherry_Tomato
25.03 @Lenkaaa90 @carmena
26.03 @Wartaa
28.03 @nasze_kolejne_szczęście @MaagdaB @Polusia1
29.03 @AScarlett

Nasze wizyty 🩷

1.08 @AnnaK. @pestka339 @ladydaise @MaagdaB @pyrk @ladydaise
2.08 @Ania936 @marzenieowielodzietności @Mama3222 @AScarlett @magdak2603 @Lili851 @Justyna1996 @Alabama89
3.08 @nasze_kolejne_szczęście @Dolvit @Migdałkowa @Kimkolwiek
7.08 @Nusia93 @Sylwia 7 ♹ 🕖
8.08 @Oli55 @Cherry_Tomato @Madziaair @Dominika_Dom.
9.08 @Belferka @marlusia @Juliaaawe @Polusia1
14.08 @BeataBet @Shee92
16.08 @Marcia 1983 (prenatalne) @Mamachlopcow @Oli55 @XnetiX
17.08 @AnielkoweLove @Dolvit @Oli55 (prenatalne)
18.08 @orzechowooka
22.08 @AnielkoweLove (prenatalne) @Paulina933 (prenatalne)
23.08 @Altojaxx (prenatalne) @Anet23 (prenatalne)
24.08 @Alabama89 (prenatalne) @Kotciara (prenatalne)
25.08 @dajboże (prenatalne)
26.08 @Wartaa
29.08 @Madzinka96 (prenatalne)
31.08 @AnnaK. (prenatalne)
1.09 @Migdałkowa (prenatalne) @Justyna1996 (prenatalne)
5.09 @XnetiX (prenatalne)

-----------------------------------------------
Cześć! Pozwolę sobie się przywitać, jako że od kilku dni wychodzą mi pozytywne testy. 🙈 Jak na razie baaaardzo niepewnie do tego podchodzę, jako że miałam być listopadową mamą 2023. Tym razem mam jednak nadzieje, że będzie mi dane być tu z wami do końca. ❤️
Termin wychodzi mi na 5 marca. Dziś 11 dpo, czekam na wyniki bety. 🥰
Mam nadzieje, że niedługo ten wątek zacznie tętnić życiem. ❤️
wpisz mi proszę zwykła wizytę na 22.08
 
Reasumując. Zdaniem Twojej lekarki, jeśli do zakażenia dochodzi na wczesnym etapie ciąży, to albo poronienie, albo z dzieckiem wszystko ok, bo do zarażenia nie doszło? Ja to świruje. Wciąż nie mam wyników badań. Dzisiaj w pracy poryczałam się jakieś milion razy. Jeszcze jeden dzień i nie dźwignę. Nie wiem czemu diagnostyka tak zwleka, ale ze mną coraz gorzej.
Tak to w dużym skrócie brzmiało. Byłam na wizycie 8+1(sprawdziłam specjalnie dla ciebie:) ), powiedziała że w tym tygodniu jeśli nadal jest ciąża to będzie ok(dużo bardziej niestosownie ubrala to w słowa...). Jak strzeliłam na nią focha to poszłam do super-celebryty-lekarza i w zasadzie powiedział to samo. Plus dodał że najgorzej jak dziecko zarazi się witusem wrodzonym w 3 trymestrze, potem po porodzie walczą o jego życie na neonatologii a tak jeśli przetrwa w brzuchu to chronią go przeciwciała matki
 
Tak to w dużym skrócie brzmiało. Byłam na wizycie 8+1(sprawdziłam specjalnie dla ciebie:) ), powiedziała że w tym tygodniu jeśli nadal jest ciąża to będzie ok(dużo bardziej niestosownie ubrala to w słowa...). Jak strzeliłam na nią focha to poszłam do super-celebryty-lekarza i w zasadzie powiedział to samo. Plus dodał że najgorzej jak dziecko zarazi się witusem wrodzonym w 3 trymestrze, potem po porodzie walczą o jego życie na neonatologii a tak jeśli przetrwa w brzuchu to chronią go przeciwciała matki
Naczytałam się dziś opisów przypadków, na tym forum z resztą. Nic mi tak chyba dotychczas horyzontów nie poszerzyło w życiu jak ciąża i realna możliwość, że coś pójdzie nie tak. Dziękuje za te informacje 😘
 
Ach i jeszcze mi się przypomniało że lekarka zanim ją porzuciłam zleciła badanie na przeciwciała ospy/półpaśca. Wysyłali próbkę do Gdańska, to rzadko robione badanie. Czekałam 3tygodnie na wyniki, zdążyłam wyzdrowieć, osiwiałam. I uwaga: zrobili złe badanie! Na opryszczkę🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ W sumie do końca ciąży się denerwowałam, cały internet przeczytałam, chyba nie da się tego wyłączyć...
 
reklama
Zgodnie z obietnicą, wstawiam Wam przepis na tatar z pomidorów 🤪

Potrzebujesz:
1. 8 szt pomidorów malinowych (dużych)
2. 1/2 małego słoiczka pomidorów podsuszanych Semi Secchi lub po prostu pomidorów suszonych (1/4 dużego słoiczka)
3. 2 większe cebulki szalotki
4. 3 łyżki płatków drożdżowych (czubate)
5. Oliwa z oliwek
6. Sól, pieprz

Umyte pomidory dzielisz na dwie równe grupki (4+4)

Jedną grupkę kroisz na łódeczki i wykładasz na papierze do pieczenia (dobrze wygiąć mu brzegi, na sok który puszczą pomidory). Wstawiasz do piekarnika. U mnie 190 stopni na ok. godzinę.

W tym samym czasie drugą krupkę kroisz w kostkę i wrzucasz na rozgrzaną patelnię z oliwą z oliwek. Smażysz na wolnym ogniu, aż nie zredukują się do gęstego sosu z widocznymi kawałkami pomidorków. Wolne gotowanie oszczędzi witaminy, ale jak nie masz czasu/cierpliwości to można osiągnąć ten stan szybciej 🙂

Grupka z piekarnika po ostygnięciu trafia do miski z blenderem. Wrzucasz tam też pomidorki suszone (mogą być lekko pokrojone jeśli są duże), płatki drożdżowe, sól i pieprz. Miksuje się to dosłownie moment, żeby nie zrobiła się z tego płynna masa, a po prostu fajna pasta z kawałkami pomidorków.

Do miski na gotowo wrzucasz poszatkowaną drobno cebulkę szalotkę, miks z blendera i pomidory po wysmażeniu z patelni. Mieszasz łyżką. Polecam przełożyć następnie do naczynia i schłodzić w lodówce przed podaniem.

Jak podawać? Można po włosku, na chlebku z rukolą, odrobiną różowego pieprzu, kilkoma kroplami balsamico.
Można i po po polsku, ukształtowane w kuleczkę, z posiekanym ogórkiem kiszonym lub małosolnym z boku i pajdką chlebka.
W obu wersjach smakuje bosko! Testowałam na moich ludziach i wszyscy kupieni 😅

To mój autorski przepis i dzielę się z nim z przyjemnością. Po przejściu na wege, dał mi to czego mi brakowało (w mięsnej części życia kochałam jeść tatar) 😅
Tatar z pomidorów ma mnóstwo witamin i jest zdrową przekąską, może też być serwowany na śniadanie lub kolację. Co jest w nim fajne teraz, w ciąży? Szybko wyjmuje z lodówki i zanim zdąży mnie zemdlić od gotowania - mam już jedzenie przed nosem 🙂

Ps. Porcja która wychodzi nie jest bardzo duża (woda z pomidorów mocno się redukuje) więc jeśli znajdziecie pasjonatów do tatarka, polecam mnożyć porcję x2 lub x3 😍

Smacznego ❤️
 

Załączniki

  • IMG_6772.jpeg
    IMG_6772.jpeg
    71,8 KB · Wyświetleń: 46
  • IMG_6773.jpeg
    IMG_6773.jpeg
    101,8 KB · Wyświetleń: 49
  • IMG_6774.jpeg
    IMG_6774.jpeg
    91,7 KB · Wyświetleń: 55
Do góry