reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Marcowe mamy 2024

Dziewczyny które robią test pappa - kiedy macie zgłosić się na pobranie krwi? Bo właśnie dzwoniłam do swojej kliniki i powiedzieli mi, że oni krew pobierają tylko 1 raz w tygodniu i skoro umówiłam się na usg prenatalne na 24.08 to mam przyjechać na pobranie krwi już 17.08 i nie wiem czy tak powinno być? 👀
 
reklama
Ktiry to już tydzień u ciebie? I od kiedy masz te plamienia?
U mnie 10 tydzień licząc od daty ostatniej miesiączki. A plamienia mam... niemalże od początku jakoś koniec 5 tygodnia się zaczęły. Raz miałam większe krwawienie - to w drodze na IP już się żegnałam z ciażą, ale okazło się, że OK. Ale wiadomo, że każda historia jest inna. Przy poprzedniej - straconej ciąży - też miałam lekkie plamienie i tak właśnie się dowiedziałam, że tętno jest znikome, i poroniłam.
Plamienie plamieniu niepodobne. Ale trzymam kciuki, żeby wszystko się dobrze u nas skończyło!
 
Dziewczyny które robią test pappa - kiedy macie zgłosić się na pobranie krwi? Bo właśnie dzwoniłam do swojej kliniki i powiedzieli mi, że oni krew pobierają tylko 1 raz w tygodniu i skoro umówiłam się na usg prenatalne na 24.08 to mam przyjechać na pobranie krwi już 17.08 i nie wiem czy tak powinno być? 👀
A to trzeba jeszcze krew oddać? :| Ja mam 25.08 i nic mi nie mówili o krwi....
 
Dziewczyny które robią test pappa - kiedy macie zgłosić się na pobranie krwi? Bo właśnie dzwoniłam do swojej kliniki i powiedzieli mi, że oni krew pobierają tylko 1 raz w tygodniu i skoro umówiłam się na usg prenatalne na 24.08 to mam przyjechać na pobranie krwi już 17.08 i nie wiem czy tak powinno być? 👀
mi lekarz mowil ze mam isc 5-7 dni przed wizyta
 
To zależy od tego ilu pracowników zatrudnia zakład pracy - poniżej 20 oso ,wyplaca od razu ZUS.
A i ważne- możesz później jak już zdecydujesz się przyznać do ciąży złożyć wniosek o wyrównanie l4 do 100% - szczegółów nie znam, slyszalam że coś takiego jest możliwe.
do 33 wynagrodzenie chorobowe płaci pracodawca, powyżej jest płacone przez ZUS. Gdy pracodawca ma więcej niż 20 pracowników płaci Tobie i rozlicza się z Zus, gdy mniej to Zus Ci przelewa po zlozeniu z3 przez pracodawcę.

co do przyznania się i wyrównania - jeśli złożysz zaświadczenie o ciąży (że zwolnienie przypadało w trakcie ciąży) przed listą wypłat, to Ci od razu podniosą. Jeśli później, to dopiero na Twój wniosek po porodzie wyrównają. Z automatu trzeba wyrównywać jeżeli niezdolność do pracy przypadała w okresie 6 miesięcy przed urodzeniem dziecka,.
Ja właśnie dziś złożę zaświadczenie i uparcie przypominam koleżance, żeby tez tego dopilnowała :) wątpię, żeby po porodzie miała do tego głowę

Czyli w końcu kto? Bo dla mnie to ważne :p jeśli ZUS to parę groszy dostanę jak pracodawca to już nie heh
powinnaś dostac tyle samo niezależnie kto wypłaci. Podstawa jest taka sama tu i tu
Ekspertem aż takim w tym nie jestem. Może @ladydaise wie lepiej.
Mi wydaje się, że ZUS, ale to i tak przechodzi przez pracodawcę. Bo to musi byc na pasku wyplat uwzglednione.
Slyszalam za to, że jak ZUS przejmuje te dłuższe l4 ciążowe,to są spore obsuwy w wypłatach.
a to różnie bywa z tymi obsuwami . Nieraz jest dość szybko, zdarza się też, że jakiś dokument im się zagubi. "plus" taki, że jak masz na przełomie miesiąca chorobowe, to płacą od razu całe a nie musisz czekać do kolejnej wypłaty.
 
A jest tu ktoś kto ma nadczynność tarczycy ?
Dziewczyny które robią test pappa - kiedy macie zgłosić się na pobranie krwi? Bo właśnie dzwoniłam do swojej kliniki i powiedzieli mi, że oni krew pobierają tylko 1 raz w tygodniu i skoro umówiłam się na usg prenatalne na 24.08 to mam przyjechać na pobranie krwi już 17.08 i nie wiem czy tak powinno być? 👀
Ja będę krew miała pobierana w dzień badania z synem w ciąży też tak miałam
 
reklama
Do góry