reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2024

reklama
Teraz pewnie do poradni chorób zakaźnych będziesz miała skierowanie. Ale zakładając najgorszą opcję, że zaraziłas się już będąc w ciąży, to ryzyko transmisji cmv na dziecko wynosi 30-40%, a nawet jeśli wirus przejdzie na dziecko, to 90% tych dzieci jest bezobjawowych po porodzie. W późniejszym czasie u około 10-15% z tych bezobjawowych mogą pojawić się komplikacje np. w postaci niedosłuchu. Czyli jeśli mamy 100 kobiet, które złapią cmv w ciąży, to 40 dzieci będzie miało przeciwciała, z czego 4 urodzi się z objawami i 4 będzie miało objawy później. 92 kobiety na 100 urodzą zdrowe dzieci i tego Ci życzę :) mnie te dane pocieszają, bo nie mam przeciwciał i mam dziecko w wieku przedszkolnym :) a może być też tak, że cmv złapałas jednak przed ciaza i dziecku nic nie grozi :)
Mogłabym iść na własną rękę, bo niestety przyjechałam do Polski tylko na lato. Mam niemieckie ubezpieczenie i kartę EKUZ i nie mogę odbyć wizyt w trybie planowym ze skierowania :( wracam 19.08 i nie wiem nawet czy ktoś mi będzie prowadził ciążę i czy będzie co prowadzić. Tyle problemów, a nawet nie mówię po niemiecku 🫣
Dziękuję za takie wartościowe pocieszenie w formie statystyk:) naprawdę daje nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone. Chociaż i tak mam najbardziej patowy wariant z możliwych - pierwszy kontakt z wirusem tuż przed lub w trakcie ciąży w pierwszym trymestrze... Loteria :( i ciągły strach
skontaktuj sie ze swoim gin. Jesli chodzi o cytomegalie (bo nie pamietam) moj lekarz mowil ze sa nowe wytyczne za granica i mozna to leczyc w ciazy
Kontaktowałam się i odpowiedział, że nie ma leczenia cmv :(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry