reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Hej dziewczyny, odczuwacie czasem takie lekkie kłócia czy ciągnięcia? raz po prawej raz po lewej, to chyba wiązadła macicy, obecnie mi minęło, wczoraj tak miałam i też panikuje🙄ale to chyba w końcu normalne bo wszystko się rozrasta.
Ja dziś 15plus 6.jutro mam wizytę.
Każda wizyta to mega stres,
Ja czuję od 3dni takie rozpieranie w brzuszku też, ale nie wiem czy możliwe żeby to dzidziuś bo to i mnie jeszcze wcześnie.
Chociaż z pierwsza córka czułam już koło 17tc a w kolejnej ciąży można podobno szybciej wyczuć.
Ja jestem po wczesnych stratach i już do końca ciąży będę Żyła w strachu.
 
reklama
Ja jestem w 18 tygodniu tzn 18+3 i tydzien temu czulam takie rozpieranie, klocia po bokach jakby ciagniecia tez. Na przelomie 17/18 tygodnia nawet czulam ruchy takie pojedyncze. A od kilku dni cisza. Nic mnie nie boli, nic nie kłuje i to tego jakby dzidzia sie uspokoila. Moze raz na szien poczuje jakby delikatnie jakis ruch ale pewna nie jestem. No i oczywiscie sie martwie. Bylam tydzien temu na wizycie i wszystko bylo ok. Ja tez jestem z tych martwiacych sie na zapas...
 
Ja jestem w 18 tygodniu tzn 18+3 i tydzien temu czulam takie rozpieranie, klocia po bokach jakby ciagniecia tez. Na przelomie 17/18 tygodnia nawet czulam ruchy takie pojedyncze. A od kilku dni cisza. Nic mnie nie boli, nic nie kłuje i to tego jakby dzidzia sie uspokoila. Moze raz na szien poczuje jakby delikatnie jakis ruch ale pewna nie jestem. No i oczywiscie sie martwie. Bylam tydzien temu na wizycie i wszystko bylo ok. Ja tez jestem z tych martwiacych sie na zapas...
Ja, zauważyłam że jak spaceruje z psem najczęściej to w czasie chodzenia czuję takie rozpychanie w brzuszku, to jeszcze nie ruchy ale Chyba już dziecko się przesuwa i rozpycha, bo jak to inaczej wytłumaczyć.
Ja jutro wizyta.
 
Hej dziewczyny, odczuwacie czasem takie lekkie kłócia czy ciągnięcia? raz po prawej raz po lewej, to chyba wiązadła macicy, obecnie mi minęło, wczoraj tak miałam i też panikuje🙄ale to chyba w końcu normalne bo wszystko się rozrasta.
Ja dziś 15plus 6.jutro mam wizytę.
Każda wizyta to mega stres,
Ja czuję od 3dni takie rozpieranie w brzuszku też, ale nie wiem czy możliwe żeby to dzidziuś bo to i mnie jeszcze wcześnie.
Chociaż z pierwsza córka czułam już koło 17tc a w kolejnej ciąży można podobno szybciej wyczuć.
Ja jestem po wczesnych stratach i już do końca ciąży będę Żyła w strachu.
Mnie boli często podbrzusze, pachwiny a ostatnio połowa brzucha 🤷 ale zawsze byłam bardzo szczupła w brzuchu i może wszystko się tam rozciąga
 
Daj znać po wizycie:) ja mam wizytę w piątek i strasznie mi się dłuży.
Czy są tu dziewczyny które miały CC. Ja miałam dwa teraz pewnie trzecie. Mam pytanie czy boli Was przy kaszlu? Mnie boli czasem przy głębszym oddechu nawet. Jest to chyba miejsce w któremu mam zrosty. Czy to normalne?
Ja też miałam 2xCC ale nie odczuwam żadnych bóli z tego powodu, ale ostatnie cc 8 lat temu więc może dlatego no i jestem po rehabilitacji powięzi gdzie miałam rozklejane te zrosty po cc bo miałam pęcherz i jelita posklejane i strasznie bolesne miesiączki miałam i zapalenia pęcherza. Teraz dużo lepiej funkcjonuje niż w dwóch poprzednich ciążach. Czasem zakłuje mnie jak kichnę, albo nagle wstanę ale to chyba te wiązadła. Teraz szukam rehabilitanta na wzmocnienie mięśni pleców i brzucha bo mi się trochę brzuch rozszedł przy pępku po ostatnim wielkoludzie😬
W poprzedniej ciąży miałam zespół cieśni nadgarstka i całe ramię i ręka mi drętwiała teraz jeszcze mnie to nie dopadło ale podejrzewam że to kwestia zaawansowania ciąży i kilogramów.
 
Ja jestem w 18 tygodniu tzn 18+3 i tydzien temu czulam takie rozpieranie, klocia po bokach jakby ciagniecia tez. Na przelomie 17/18 tygodnia nawet czulam ruchy takie pojedyncze. A od kilku dni cisza. Nic mnie nie boli, nic nie kłuje i to tego jakby dzidzia sie uspokoila. Moze raz na szien poczuje jakby delikatnie jakis ruch ale pewna nie jestem. No i oczywiscie sie martwie. Bylam tydzien temu na wizycie i wszystko bylo ok. Ja tez jestem z tych martwiacych sie na zapas...
Cześć, jestem tu nowa - mam nadzieję, że będę mogła dołączyć do Waszej grupy :-) zaciekawiły mnie Wasze wpisy, bo mam wrażenie jakbym czytała o sobie. A zwłaszcza analogicznie z Pollyanna1. Termin mam na 10.03, wczoraj rozpoczęłam 18 tydzień. Też właśnie po połowie 17t zaczęły mi się klucia, ciągnięcia po obu stronach brzucha z przewagą prawej strony. Też byłam w zeszly pt na wizycie i było ok - ale niestety też należę do tych martwiących się... Wizytę mam za tydz.i też bije się z myślami, czy wcześniej udać się do lekarza.
 
Ja dziś po wizycie. wszystko ok. Ja dziś równy 16tc.
Moja, Mała💗 ma ok. 14cm
U mnie też kłucia raz jedna raz druga strona,ale na szczęście nie tak często bo od razu się też martwie, z drugiej strony to normalne że ciągnie, kłuję bo wszystko się rozrasta,
Gorzej mnie dołuje jak mam ucisk na prawa nogę i to potrafi mnie mega dać popalić.
Ale to od skoliozy podobno.
 
Ostatnia edycja:
Witam,
Same dobre informacje po dzisiejszych wizytach, super !!
Oby każda wychodziła z takimi wynikami i z uśmiechem z gabinetu.

Ja w czwartek mam wizytę, zobaczymy co lek.prowadzący powie mi na moje badania prenat. pappa - chociaż po USG doktor mówił że wszystko wygląda dobrze, więc mam nadzieje że wyniki z krwi wskazują to samo, bo dla mnie te cyfry to niewiele znaczą - tzn nie znam się kompletnie na tym.

Ja jeszcze mieszczę się w spodnie zwykłe, oczywiście te takie bardziej rozciągliwe bo jeansów już nie dopnę, muszę zacząć się rozglądać za jakimiś ciuszkami ciążowymi, bo szmatki po poprzednich ciążach to juz nie wiem nawet gdzie mam. Nie planowane były kolejne ciąże, ale ostatnio się nam pozmieniało i tak to 15 tydzień leci :) - jak to się człowiekowi lubią priorytety w życiu zmieniać.

Piszecie o wieku, ja już 34 lata, więc ta ciąża definitywnie ostatnia, bo i tak spora różnica między najstarszą córcią a najmłodszym dzieciątkiem - będzie 10 lat.

Narazie waga u mnie +1 kg, ale chyba taki urok moich ciąż bo w poprzednich przytyłam 12 kg i w drugiej 10 kg. Pamiętam jak rodziłam 1-wszą córkę to miałam taki niewielki brzuszek że położna była wielce zdziwiona jak mówiłam że rodzę w terminie :)
Ja tez 34 i różnica między dziećmi będzie 11 lat :)
 
reklama
Ja mam w czwartek o 9:30 no ja mam mieć niby test pappa ale jakby było USG ok to bym tego testu nie chciała.
Już jestem jak galareta a gdzie dalej 😔
Ja z racji wieku i sugestii lekarza jak robiłam badania prenatalne to i test „pappa „ wszystko wyszło dobrze nie ma co panikować , wychodzę z założenia ze jeśli można wiedzieć ze coś mogłoby być nie tak to lepiej wcześniej niż później. Trzymam kciuki
 
Do góry