reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Kobiety nie przejmujcie się wagą! Urodziłyście zdrowe dzieciaczki, stracicie kilogramy w swoim czasie :-)! Glupi przykład, całe życie ważyłam przy wzroście 164 - 54kg. Obecnie od dwóch lat ważę 64kg i przyznaje ze dobrze się czuje z tymi 10kg na plusie bo jestem krąglejsza i zdrowsza. Nie ma co tam się ścigać by wyglądać jak jakaś super modelka, czujmy się w swoim ciele dobrze! 😊
no ale ja zdrowa nie jestem ☹️ wszystko mnie boli, do tego mam obciążony wywiad kardiologiczny, problemy hormonalne muszę schudnąć. a już naklejki dobrze w tym ciele się nie czuje 🥲 napewno nie wrócę do wagi 64 kg ale chciałbym chociaż do 70 kg. zabrałam się za to profesjonalnie mam psychodietetyka bo dużo jest w głowie tj zażeranie emocji a u mnie tak wyglądały starania i kolejne testy🥺
więc żywię nadzieję że mi się uda choć droga długa i wyboista😉🥰
 
reklama
No to vice versa, trzymam kciuku, ja jeszcze tęższa jestem, gratuluję pierwszych kilogramów. Ja nie mam wygórowanych wymagań, wystarczy mi 80 kg, mam 175 cm. I tak, zrównoważona dieta jest najkorzystniejsza, plus muszę patrseć na ig i np płatki owsiane super, ale na drugie śniadanie, żeby trzustka dobrze wystartowała. Ja mam rozpisaną przez dietetyczkę więc dam radę, tylko muszę do niej wrócić
ooo to jedziemy na tym samym wózku 😆 wersji będziemy się motywować🤪
moje ostatnie odkrycie co do posiłków to day up Pearls jakie to pożywne
a tylko 100 kalorii 🤩 do tego 2 wafke ryżowe i extra jako przekąska na spacer!
 
no ale ja zdrowa nie jestem ☹️ wszystko mnie boli, do tego mam obciążony wywiad kardiologiczny, problemy hormonalne muszę schudnąć. a już naklejki dobrze w tym ciele się nie czuje 🥲 napewno nie wrócę do wagi 64 kg ale chciałbym chociaż do 70 kg. zabrałam się za to profesjonalnie mam psychodietetyka bo dużo jest w głowie tj zażeranie emocji a u mnie tak wyglądały starania i kolejne testy🥺
więc żywię nadzieję że mi się uda choć droga długa i wyboista😉🥰
Zgadzam się zaczynając odchudzanie trzeba zacząć od głowy a potem dieta ustalona przez dietetyka dla danej osoby, powodzenia 😉
 
no ale ja zdrowa nie jestem ☹️ wszystko mnie boli, do tego mam obciążony wywiad kardiologiczny, problemy hormonalne muszę schudnąć. a już naklejki dobrze w tym ciele się nie czuje 🥲 napewno nie wrócę do wagi 64 kg ale chciałbym chociaż do 70 kg. zabrałam się za to profesjonalnie mam psychodietetyka bo dużo jest w głowie tj zażeranie emocji a u mnie tak wyglądały starania i kolejne testy🥺
więc żywię nadzieję że mi się uda choć droga długa i wyboista😉🥰

Ale juz masz ten etap za sobą, masz swoje upragnione maleństwo i teraz tylko może być lepiej :-) trzymam kciuki za realizację wyznaczonych celów 😁 i podziwiam, bo przyznam że osobiście nie lubię się katować dietami. Przed ciążą musiałam zacząć inaczej się odżywiać aby zajść bo u nas było 1,5 roku starań aż się jednak udało. A juz byliśmy też gotowi na wszystko bo zaczęliśmy się zastanawiać dlaczego nie wychodzi nam.
 
Co do szczepionki to my mamy Infanrix i Synflorix. Nie mam pojęcia czy to dobrze ale takie nam poleciła pediatra. Do pracy też chciałam wrócić od razu po macierzyńskim ale jak patrzę na mojego szkraba to już sama nie wiem 🙂nie mam pojęcia jak takiego malutkiego człowieczka zostawić w żłobku, ale pieniądze tez są ważne żeby jakos funkcjonować a to stety niestety ja więcej zarabiam .
 
U nas mamy 8 tygodni🙂i od dwóch dni mamy płaczliwe dni i takie marudzące. Jak do tej pory wystarczyło się uśmiechnąć do małej żeby wywołać uśmiech tak teraz trzeba się naprodukować. Jakby zapomniała jak to się robi. Tylko noc spokojna zasnęła o 22 wstała o 4
 
No to vice versa, trzymam kciuku, ja jeszcze tęższa jestem, gratuluję pierwszych kilogramów. Ja nie mam wygórowanych wymagań, wystarczy mi 80 kg, mam 175 cm. I tak, zrównoważona dieta jest najkorzystniejsza, plus muszę patrseć na ig i np płatki owsiane super, ale na drugie śniadanie, żeby trzustka dobrze wystartowała. Ja mam rozpisaną przez dietetyczkę więc dam radę, tylko muszę do niej wrócić
Dziewczyny, a ja Wam powiem tak. Ja mam 173 cm i aktualnie ważę 88 kg. Przed ciążą 98 kg, w dniu porodu 100 kg. Zaraz po urodzeniu 90 kg.
I tak naprawdę nie ważne ile się waży ( nie mówię o zdrowiu), bo jedna osoba z tym samym wzrostem i tą samą wagą będzie wyglądać jak otyła a druga jak tylko z nadwagą. U mnie według BMI wychodzi otyłość, tylko, że ja jestem grubej kości i kości ważą, ja zawsze będę ważyła więcej niż wyglądam, więc u mnie byście o otyłości w życiu nie powiedzieli. Zawsze ważyłam więcej niż koleżanki, które były ode mnie dużo grubsze i zawsze się dziwiły gdzie te kilogramy mam 😅 Ja 3 lata temu, przed usunięciem pęcherzyka żółciowego ważyłam 75 kg i byłam całkowicie normalna, szczupła. Po operacji w ciągu roku przytyłam aż 20 kg ( nie wiedział, że napawała się po operacji niedoczynności tarczycy). I tak cały czas ta waga 95 kg się utrzymywała. W ciąży schudłam 6 kg, w trzecim trymestrze przybrałam 7 kg, aż w końcu po porodzie 10 kg mniej od wagi sprzed ciąży 😍 Wyślę Wam zdj jakie zrobiłam po porodzie.
 
IMG_20210418_152506.jpg

Tutaj jestem 2 tygodnie po porodzie z waga 88 kg, 173cm wzrostu. I bez makijażu, sorry hahaha 😅
 
reklama
Do góry