reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2018

Molly czekamy na wieści, mam nadzieję że dzisiaj juz to USG zrobią. Trzymam kciuki.

Dziewczyny, może i wcześnie jeszcze ale co myślicie o osobnym, zakupowym wątku? Będzie potem łatwiej odszukać jeśli któraś z nas wstawi coś ciekawego, bo tutaj w gąszczu naszych rozmów będzie to pewnie już nie do odnalezienia.
 
reklama
Ja narazie dostałam skierowanie na badania analityczne: krew, mocz i wymazy..

Myślicie żeby poprosić lekarkę o prenatalne? Prywatnie kosztują pare tysięcy z tego co czytałam [emoji58][emoji54]
 
Ja narazie dostałam skierowanie na badania analityczne: krew, mocz i wymazy..

Myślicie żeby poprosić lekarkę o prenatalne? Prywatnie kosztują pare tysięcy z tego co czytałam [emoji58][emoji54]
Badania prenaralne podstawowe czyli wykrywajace prawdopodobienstwo zespolu Downa, Edwardsa i Pete (czy jakos tak) oraz choroby wrodzone serca kosztuja w zaleznosci od miasta: piewsze ok.200zl drugie ok. 150zl i trzecie ok. 150zl. Pappa ok 140zl.Cena moze wzrosnac do 50 zl za badanie w duzych miastach. Dopiero jesli badanie wykaze duze prawdopodobienstwo jakiejs wady to mozna zrobic np.amniopunkcje. Ale to juz jest badanie inwazyjne i ono moze kosztowac faktycznie wiecej :)
Aha..no i kobiety po 35rz. Maja te podstawowe badanie w PL bezplatnie,poniewaz ryzyko wystapienia tych wad jest stosunkowo wieksze.
 
Planujecie robić testy prenatalne? P-APPA, czy jakieś inne?

Napisane na XT1562 w aplikacji Forum BabyBoom

Mi się tylko coś o uszy obiło. Nie byłam przygotowana do ciąży. Pomyślałam, że jak mąż namawia na dziecko to sprobujemy. Moje pierwsze dni płodne bez zabezpieczenia i ciąża. Ucieszyłam się oczywiście, ale niedowierzałam mimo testu i piersi obolalych jak nigdy. Ja szczerze nawet nie wiem na czym polegaja te prenatalne badania :( Jakieś wady genetyczne wykrywa? Aż na samą myśl czuje strach :( A podobno kobiety w ciąży nie powinny się stresować...
 
Badania prenaralne podstawowe czyli wykrywajace prawdopodobienstwo zespolu Downa, Edwardsa i Pete (czy jakos tak) oraz choroby wrodzone serca kosztuja w zaleznosci od miasta: piewsze ok.200zl drugie ok. 150zl i trzecie ok. 150zl. Pappa ok 140zl.Cena moze wzrosnac do 50 zl za badanie w duzych miastach. Dopiero jesli badanie wykaze duze prawdopodobienstwo jakiejs wady to mozna zrobic np.amniopunkcje. Ale to juz jest badanie inwazyjne i ono moze kosztowac faktycznie wiecej :)
Aha..no i kobiety po 35rz. Maja te podstawowe badanie w PL bezplatnie,poniewaz ryzyko wystapienia tych wad jest stosunkowo wieksze.

Ale to na skierowanie lekarza można zrobić takie badanie ?!
 
Dam koniecznie :) wlasnie sie wyprysznicowalam i czekam na obchod :)
Ale dzis rano mialam mega mdlosci..hurra! ;)

Witam nowe Kolezanki i zycze zdrowych i nudnych 9 miesiecy...znaczy chyba juz 7 :D
A jak tam plamienia???
Mdłości wróciły czyli organizm staje się silniejszy[emoji6][emoji6][emoji6]

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi się tylko coś o uszy obiło. Nie byłam przygotowana do ciąży. Pomyślałam, że jak mąż namawia na dziecko to sprobujemy. Moje pierwsze dni płodne bez zabezpieczenia i ciąża. Ucieszyłam się oczywiście, ale niedowierzałam mimo testu i piersi obolalych jak nigdy. Ja szczerze nawet nie wiem na czym polegaja te prenatalne badania :( Jakieś wady genetyczne wykrywa? Aż na samą myśl czuje strach :( A podobno kobiety w ciąży nie powinny się stresować...

Prenatalne w praktyce przypomina normalne USG, nie ma sie czego bać. Jedynie stres podczas badania zdecydowanie większy.
 
Nie. To sama idziesz i robisz albo do swojego ginekologa jesli ma sprzet bo to musi byc bsrdzo dokladna maszyna do tych pomiarow albo do innego ktory to robi. Umawiajac wizyte tylko zaznaczasz ze to badania prenatalne chcesz. Tylko trzeba pamietac zeby zmiescic sie w danym czasie. Zaraz sprawdze zakres tygodni na kolejbe badania :)
 
reklama
Do góry